Foto – LETA

Sapratu, ka te galvenais ir “stabilitāte” – Smiltēns izstājas no cīņas 14

Līdzšinējais “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Viņš pametīs partiju un arī “Vienotības” frakciju Saeimā. Par to viņš paziņoja sestdien, 19.augustā, notiekošajā partijas kongresā. Savā uzrunā Smiltēns lika saprast, ka tas nav tikai viņa paša lēmums, bet viņš sajutis zināmu spiedienu. Piemēram, vēl kongresa rītā esot saņēmis zīmīgus atgādinājumus: “Vai politiķis pildīs savus solījumus?” Iepriekš Smiltēns bija solījis, ka atsauks savu kandidatūru, ja netiks mainīta “Vienotības” Saeimas frakcijas vadība, taču tas nenonotika – par frakcijas priekšsēdētāju palika Solvita Āboltiņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Kongresā Smiltēns lietoja tēlainu salīdzinājumu ar hokeja komandu – ja kāds komandas spēlētājs ir savainots, viņš pats pamet laukumu un dodas uz ģērbtuvi. Ja viņš ne tikai paliek laukumā, bet vēl vada saspēli, tad ir lielas iespējas, ka komanda cietīs zaudējumu. “Kāpēc tas darbojas sportā, bet nedarbojas politikā?” partijas biedriem jautāja Smiltēns. Viņaprāt, “partijas glābšana ir mokoša, tāpēc es piedāvāju celtniecību”. Taču pēc kongresa ievada viņam radies iespaids, ka galvenais vārds te esot “stabilitāte”.

Daļa klātesošo Smiltēna paziņojumu sveica ar skaļiem aplausiem, tomēr tā nebija visu delegātu reakcija. Pēc savas runas Smiltēns pameta kongresa zāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašlaik vienīgais kandidāts uz “Vienotības” priekšsēdētāja amatu palicis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, jo Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis savu kandidatūru atsauca jau agrāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.