Latvijā
Politika

Saruna divatā bijusi ļoti atklāta. Tikušies Pabriks un Bordāns0


Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Jaunās konservatīvās partijas valdes priekšsēdētājs, premjera amata kandidāts Jānis Bordāns pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Rīgas pilī.
Foto: LETA

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) premjera amatu kandidāti – Artis Pabriks un Jānis Bordāns – pirmdien apsprieduši viens otra iespējamu nominēšanu premjera amatam, aģentūrai LETA pastāstīja Pabriks.

Pēc viņa paustā, šodien sarunā “izspēlēti” abi varianti – gan, ja nomināciju no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa saņemtu Pabriks, gan, ja to saņemtu Bordāns.

Pabriks norādīja, ka samērā garā saruna divatā bijusi ļoti atklāta un tajā ticis spriests gan par drošības jautājumiem, gan par valsts attīstību kopumā. Abi politiķi vienojušies uzturēt tiešu kontaktu, kas vairo savstarpējo uzticēšanos. Sarunā ticis runāts par labas sadarbības starp AP un JKP veicināšanu, un iezīmējusies gatavība uzturēt labas attiecības starp abiem politiskajiem spēkiem, norādīja politiķis.

Politiķiem esot bijusi vienota izpratne, ka valdības veidošanas sarunās jāvirzās uz priekšu ātrāk. Pabriks norādīja, ka Ministru kabineta veidošanā ir jābūt produktīviem un nevar tikai gaidīt, kad notiek partiju grupu tikšanās.

AP premjera kandidāts arī norādīja, ka ir ieinteresēts un labprāt tiktos ar partijas “KPV LV” premjera amata kandidātu Aldi Gobzemu. Reizē Pabriks teica, ka viņa iespējas piedalīties kādās sarunās nedēļas garumā ierobežos nepieciešamība kā Eiropas Parlamenta deputātam uzturēties ārpus Latvijas.

Attiecībā uz pielaides saņemšanu valsts noslēpumam Pabriks pašlaik gatavojot attiecīgo aptaujas lapu un cer, ka Valsts prezidenta to saņems otrdien.

Bordāns aģentūrai LETA sacīja, ka sarunas mērķis ar Pabriku bija “kontaktu uzņemšana”, un ka tikšanās nebija saistīta ar kādu vienošanos panākšanu. Šāda saruna bija nepieciešama, lai nākotnē nerastos kādi pārpratumi un sarunas notiktu “pa tiešo”, lai nepieļautu situāciju, kad kāds nav informēts vai no citurienes ir saņēmis nepatiesas ziņas. Līdz ar to politiķim par šo sarunu neesot papildu komentāru.

Bordāns pašlaik aizpilda nepieciešamo dokumentu formu attiecībā uz pielaides valsts noslēpumam saņemšanu un tuvākajās dienās tā tiks iesniegta drošības dienestiem atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem. Nepieciešamības gadījumā attiecīgie dokumenti tiks iesniegti arī Valsts prezidentam.

Prezidents piektdien nosaucis trīs uzvārdus

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pēc pagājušās nedēļas otrajā pusē notikušajām konsultācijām ar 13.Saeimā ievēlētajām partijām paziņoja, ka Ministru prezidenta amatam turpinās izvērtēt “Attīstībai/Par!” pārstāvja Pabrika, “KPV LV” pārstāvja Alda Gobzema un JKP pārstāvja Bordāna kandidatūras.

Valsts prezidents sagaida, ka turpmākajā politisko partiju konsultāciju laikā tiks panākta vienošanās par vairākuma atbalstu vienam no šiem kandidātiem.

Vējonis arī uzsvēra, ka izvirzīs tikai tādu Ministru prezidenta amata kandidātu, par kuru nebūs šaubas par viņa iespējām saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lai noskaidrotu iespējamību saņemt atļauju pieejai valsts noslēpumam, viņš aicinājis visus trīs potenciālos premjera amata kandidātus iesniegt nepieciešamos dokumentus.

Saistītie raksti

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds aģentūrai LETA pauda viedokli, ka starp šiem kandidātiem Pabriks varētu būt kompromisa figūra.

Vaicāts, vai būtu gatavs strādāt Pabrika (Attīstībai/Par!”) vadītā valdībā, Bordāns šorīt intervijā Latvijas Radio, noteica līdz šim Pabriku pie sarunu galda valdības veidošanas sarunās nav saticis.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 15 mežacūkām
9 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nemiro: Par politiku dzīvojamā fonda atjaunošanai varēs lemt pēc OECD pētījuma 5
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, cik izmaksās Rīgas centrāltirgus darbības audits
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
5 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
9 stundas