Ivars Jakovels
Ivars Jakovels
Foto – Evija Trifanova/LETA

“Saskaņai” Jelgavā nesaskaņas 0

Partijas “Saskaņa” Jelgavas nodaļā notikusi šķelšanās, un to pametuši vairāk nekā 100 biedru. Dažādi iekšējie konflikti un intrigas Ivara Jakovela vadītajā “Saskaņas” Jelgavas nodaļā virmojuši jau vairākus gadus. Galu galā konflikts nobriedis tiktāl, ka bija nepieciešama partijas vadības iejaukšanās. Neilgi pēc pašvaldību vēlēšanām Jelgavas nodaļa no partijas biedru rindām izslēdza nupat ievēlēto Jelgavas pilsētas domes deputātu Sergeju Stoļarovu, kurš esot vedis aizmuguriskas sarunas koalīcijas veidošanas gaitā. Partijas vadība šo nodaļas lēmumu anulēja un atjaunoja Stoļarovam biedra statusu. Tāpat tika nolemts veikt nodaļu reorganizāciju, apvienojot Jelgavas novada nodaļu un Jelgavas nodaļu, kuras vadītājs Ivars Jakovels esot zaudējis valdes uzticību. Tādēļ apvienotās nodaļas vadība uzticēta Saeimas deputātei Zentai Tretjakai, kura pirms tam vadīja Jelgavas novada nodaļu.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

“Vadība nepareizi novērtēja situāciju, atjaunojot partijā šķeltnieku, kurš izdarīja visu, lai “Saskaņa” Jelgavā nebūtu koalīcijā. Lēmums par reorganizāciju tika pieņemts centralizēti. Jaunā vadība, kas jāapstiprina, mums vienkārši tika nodiktēta priekšā. Liela daļa biedru ar šādu kārtību nevarēja samierināties,” notikušo skaidroja Jakovels. Kopā ar viņu partiju esot pametuši vēl vairāk nekā 100 biedri. Tretjaka gan apgalvo, ka patiesībā aizgājēju ir krietni mazāk – Jakovels un vēl kādi astoņi viņa domubiedri, bet pārējie vai nu sen zaudējuši saikni ar partiju, vai arī ar viņiem tiek manipulēts, pašiem nezinot. “Kāds no biedriem bija ļoti pārsteigts, ka viņa vārds un paraksts atrodams it kā no partijas aizgājušo sarakstā,” teica Tretjaka. Pašlaik gan apvienotajā nodaļā esot aptuveni 72 biedri, pirms tam Jelgavas nodaļā esot bijuši 219 cilvēki (vismaz “uz papīra”) un novadā – vēl ap piecdesmit.

“Saskaņas” vadība notikumus Jelgavā vērtē izvairīgi. Partijas līderis Nils Ušakovs vakar izplatīja paziņojumu, ka partija uzsākusi strukturālas reformas dažādās nodaļās. “Reformas sākām arī Jelgavā. Taču šeit, atšķirībā no citām pirmorganizācijām, pārmaiņas notika piespiedu kārtā. Tās saistītas ar ārkārtīgi neapmierinošiem rezultātiem pēdējās Saeimas un pēdējās divās pašvaldību vēlēšanās. Organizācijas darbam traucēja nemitīgi iekšējie konflikti un intrigas,” teica Ušakovs. Taču viņš neatbildēja uz jautājumu, vai I. Jakovels, kurš zaudējis “Saskaņas” valdes uzticību, drīkstēs turpināt darbu Rīgas pašvaldības AS “Rīgas Centrāltirgus”, kur ieņem mārketinga projektu vadītāja amatu. Jakovels sarunā ar “LA” pieļāva, ka pēc aiziešanas no partijas varētu zaudēt šo amatu: “Tas ir ļoti iespējams. Dzīvosim, redzēsim.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Šobrīd viņš plāno turpināt strādāt Jelgavas domē kā neatkarīgais deputāts, bet par savu politisko nākotni neesot domājis. “Saskaņu” pametušie pagaidām nav lēmuši par jaunas partijas veidošanu vai pievienošanos kādai no jau esošajām. Aizvadītajās pašvaldību vēlēšanās “Saskaņa” Jelgavā ieguva trīs vietas, kuras ieņem Ivars Jakovels, Andrejs Eihvalds un Sergejs Stoļarovs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.