Saules zīme veselībai, spēkam, pārveidei. Senču simbolus skaidro Brigita Ektermane 1

Saule – dzīvības un mūžīgās kustības simbols, bez kuras nebūtu dzīvības. Saules gaisma simbolizē iedvesmu un garīgu vērojumu. Tā sargā dzimtu, nes Dieva svētību, ir Visuma norišu harmonijas un augstāko estētisko vērtību paudēja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vai tiešām tikai sakritība? Cilvēku uzmanības centrā nonācis kārtējais “Simpsonu” pareģojums 13
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
Lasīt citas ziņas

Saule ir galvenais pieturas punkts pasaules Visuma laiktelpas dalījumā starp šo sauli un viņu sauli. Divējādību simbolizē Saules zīmē ietvertais saules ritenis, kas sadala laika apli dienās un naktīs, baltās un nebaltās dienās, kā arī paredzējums par dzīvošanu pēc nāves citos esības plānos un šīs dzīves īslaicīgumu, uzsverot cikliskumu.

Saules zīmi atveido kā apli, kvadrātu, rombu, kā riteni, jo saule allaž ripo pa debesu jumu. Visvienkāršākajā veidā tā ir aplis, bet tai ir daudz kuplojumu, izplatītākais astoņu staru saulīte, kur stari simbolizē pasaules koku ozolu un astoņus laikus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saules zīme ar divpadsmit uz četrām pusēm vērstiem stariem apzīmē gadu, kas sadalīts divpadsmit mēnešos. Latvieši kā laika mērvienību lietojuši saules gadu. Aplis latviešu mitoloģijā ir saules, veseluma, pilnīguma, aizsardzības simbols. Vērojot Saules gaitu debesu jumā, veidojušās gadskārtu svinības, kad goda viesi ir Dievs, Māra, Laima, Pērkons. Pa saulei, tas ir, pulksteņa rādītāja virzienā, iet, veicot uguns rituālus, kūpinot un ar kadiķi attīrot telpas, ziemas saulgriežos velkot bluķi ap māju. Aplis iezīmē iekšējās un ārējās pasaules norobežojuma ideju, gaismas un tumsas, labo un ļauno spēku cīņu, labā aizsardzību. Saules zīme simbolizē kopību, vienotību, drošību, gaismu, mūžību, bezgalīgu telpu bez dimensijām. Saules zīmes centrā atrodas cilvēka dvēsele, viņa augstākais es. Centrs simbolizē arī smalko jeb domu enerģiju, Dieva padomu.

Saule asociējas ar labu gada ražu, ir zemkopja palīgs. Tēls, kuram piedēvētas mātes funkcijas. Saule māca taisnīgumu un žēlsirdību, dod impulsu cilvēkam aktivizēt sevī iekšējo spēku un gaismu – tā spīd visiem vienādi.

Saules zīmi lieto, lai transformētu, pārveidotu slikto, kas uzkrājies dzīvē. Zīme neiztrūkstoši ir kāzās līgavainim dāvāto cimdu un zeķu rakstos, arī gredzenos, līgavas pūrā, kāzu noformējumā. Sakta ir tiešs saules zīmes simbols.

Cepot maizi, piparkūkas, pīrāgus, uzvelciet saulīti, lai saņemtu pozitīvas emocijas un gaišas domas.

Saulīti var izmantot veselības uzlabošanai. Aizveriet acis, nomieriniet prātu, iedomājieties savā saules pinumā saules zīmi, kas griežas pa pulkstenim, ka jūs apspīd silti, zeltaini saules stari, un domās sakiet: saulīt dziedini, stiprini mani, apvelti ar savu spēku un labestību, sargā mani!

Valkājiet dzeltenas drēbes, ēdiet graudaugu ēdienus, vērojiet dzeltenas sveces liesmu, kurai uzvilkta saules zīme. Lai iegūtu aizsardzību briesmu brīdī vai saskarsmē ar nepatīkamu cilvēku, domās apvelciet sev apli jeb Saules zīmi un būsiet drošībā.

Saules zīmi, gan gleznotu interjerā, gan kaltu rotās, gan ieaustu apģērbā, iesaku lietot arī pašapziņas celšanai, aizsardzībai, veiksmei, labam noskaņojumam, uzmundrinājumam, optimismam.

Reklāma
Reklāma

Lec, saulīte, lec saulīte,

Spīd ar mūsu sētiņā!

Ir mums tava gaišumiņa

Vajadzēt vajadzēja.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.