Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88

Pasaules kausā futbolā intriga ir tik liela, ka katrā grupā līdz pēdējai spēlei nav zināms, kas tiks tālāk uz izslēgšanas spēlēm.

Pēc pirmajām divām kārtām bija zināmas vien trīs no 16 komandām, kas piedalīsies “play off” – Francija, Brazīlija un Portugāle. Brazīļi pirmdien ar 1:0 uzvarēja Šveici, portugāļi ar 2:0 uzveica Urugvaju.

Pēc tā mača bija lielas diskusijas, kurš tad guva pirmos vārtus – Krištianu Ronaldu vai Brunu Fernandešs. Pēc centrējuma uz vārtiem Ronaldu izlēca, iespējams, bumbu aizskāra vien ar matiem, bet dienu vēlāk gols tika ieskaitīts Fernandešam, kurš iesita arī otros savas komandas vārtus minētajā mačā.

Daudz lielāka intriga bija vakar A grupā, jo uz otro vietu un turnīra turpināšanu pretendēja Ekvadora un Senegāla. Teorētiski vieta astotdaļfinālā nebija nodrošināta arī Nīderlandei, kam bija jātiekas ar mājinieci Kataru – vājāko šī turnīra komandu. Holandieši prognozējami uzvarēja (2:0) un ar septiņiem punktiem bija pirmie grupā. Lielo brīdī piedzīvoja Senegāla, kas no turnīra izslēdza pirms tam labu sniegumu rādošo Ekvadoru.

Senegālieši pirmie guva vārtus, kad pirmā puslaika beigās 11 metru soda sitienu realizēja Ismails Sarrs. Ekvadora otrajā puslaikā panāca izlīdzinājumu, bet trīs minūtes vēlāk Senegālas izlases aizsardzības līderis Kalidū Kulibalī iesita uzvaras vārtus.

Ekvadorai bija iespējas izraut neizšķirtu, kas ļautu tikt tālāk, bet vairākas iespējas bija neveiksmīgas, līdz ar to Enera Valensijas pārstāvētā komanda (Valensija ar trīs precīziem sitieniem dala pirmo vietu šī turnīra labāko snaiperu sarakstā), brauc mājās.