AFP/LETA

Sevastova tuvojas karjeras rekordam 0

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien Dubaijas WTA “Premier” sērijas turnīra otrās kārtas mačā ar rezultātu 6-4, 6-7 (3:7), 6-2 uzvarēja amerikānieti Elisoni Riskē, sasniedzot prestižā turnīra astotdaļfinālu.

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 40
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144

Sevastova garantējusi, ka nākamajā nedēļā pasaules rangā būs tuvu labāko trīsdesmitniekam un savas karjeras rekorda atkārtošanai.

Sevastova dominēja lielāko daļu pirmā un trešā seta, bet otrais aizritēja ļoti līdzīgi un tajā amerikāniete triumfēja taibreikā.

Cīņā par vietu ceturtdaļfinālā Sevastova trešdien samēros spēkus ar ranga 57.pozīcijā esošo ķīnieti Šuai Penu, kura sacensības sāka vēl no kvalifikācijas.

Aizvadītās spēles ievadā dominēja serves uzņēmējas, šādi uzvarot pirmajos trijos geimos. Turpinājumā ceturtajā geimā Riskē pie pretinieces serves ieguva pat četras breikbumbas, bet Latvijas tenisiste smagā cīņā atspēlējās un vēl pēc brīža jau pārņēma vadību ar 4-1, kas pretiniecei lika aicināt kortā treneri. Turpinājumā Latvijas sportiste panāca arī 5-1, bet astotajā geimā pieļāva vairākas dubultkļūdas un neizmantoja divas setbumbas, Riskē spēlējot arvien pārliecinošāk.
Desmitais geims pie rezultāta 5-4 bija ļoti ilgs, bet Sevastova nepadevās un ar sesto setbumbu beidzot nodrošināja panākumu setā.

Starp setiem Sevastova pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, bet otrais sets jau aizritēja pēc pilnīgi pretēja scenārija – tenisistēm seta laikā tā arī nebija breika iespēju un rezultāts tikai divas reizes bija “vienādi”, tam notiekot pie Latvijas sportistes serves. Sekojošo taibreiku Riskē sāka ar uzvarām pirmajās divās izspēlēs, tomēr, sportistēm mainoties laukuma pusēm, rezultāts jau bija neizšķirts 3:3. Turpinājumā gan Sevastova zaudēja izspēli pie savas serves un brīdi vēlāk cieta neveiksmi taibreikā ar 3:7.

Tā kā Dubaijā jau bija vakars, trešais sets tika pārcelts uz citu kortu, kas bija gaišāks, un tam sekmīgāk pielāgojās Sevastova, kura spēlēja daudz pārliecinošāk. Vispirms sportiste izvirzījās vadībā ar 3-0, bet sestajā geimā vēlreiz lauza pretinieces servi. Tomēr jau otro reizi mačā Sevastova pie rezultāta 5-1 nespēja izservēt maču un Riskē izmantoja pirmo breikbumbu divu setu laikā. Tādas vaļības kā pirmajā setā Sevastova vairs neatļāvās un septītajā geimā ar otro mačbumbu nodrošināja panākumu.

Iekļūšana astotdaļfinālā Latvijas sportistei devusi 105 WTA ranga punktus un nākamajā nedēļā viņa būs tuvu savam karjeras rekordam pasaules rangā – trīsdesmitajai pozīcijai.