“Šī brīža noteikumi acīmredzami pārkāpj cilvēka reliģijas brīvību.” Deputāte par to, ka svarīga ir ne tikai ieiešana baznīcā 76

Tieslietu ministrs cenšas panākt, lai ikviens uz baznīcu var doties ar negatīvu testu. Vai tas ierobežo reliģisko brīvību? Komentāru kanāla TV24 raidījumā “Ziņu TOP” sniedza Jūlija Stepaņenko, 13. Saeimas deputāte (frakcijām nepiederoša), Jurdiskās komisijas un Eiropas lietu komisijas deputāte.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Viņa norādīja, ka patlaban Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) jau esot ļoti daudz lietu, kas attiecas uz cilvēku reliģisko brīvību.

Šis esot ļoti nopietns jautājums vairākās valstīs. “Mēs zinām, ka tas, ka cilvēkam ir liegta iespēja ienākt baznīcā un arī piedalīties misē, jo, kā mēs zinām, ir konkrēta nepieciešamība. Piedaloties misē, nu misei ir cita nozīme, nekā vienkārši cilvēkam ienākt vienam pašam baznīcā, jo mēs zinām, ka šobrīd, ja nekas nav mainījies pa šo laiku, cilvēkam ir tiesības ienākt baznīcā bez sertifikāta tikai uz 15 minūtēm, kad apkārt neviena nav, un mācītājs tur varētu arī būt, bet citi cilvēki nedrīkst būt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to, pēc Stepaņenko teiktā, “šī brīža noteikumi acīmredzot pārkāpj reliģijas brīvību, jo cilvēka tiesības praktizēt reliģiju neaprobežojas tikai uz ieiešanu baznīcā,” atzīmēja deputāte.

Viņa uzsvēr, ka “ne tikai baznīca ir svarīga, bet arī svētā mise ir svarīga priekš tiem cilvēkiem, kuri seko līdzi reliģijas tradīcijām un noteikumiem. Tāpēc šeit ir pilnīgi skaidrs, ka ir pārkāpti noteikumi.”

Stepaņenko arī prognozēja, ka pret Latviju ECT noteikti tiks ierosinātas lietas par reliģiskās brīvības ierobežošanu, un Latvija noteikti zaudēšot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.