Medības
Aprīkojums

Mednieka treniņam. ‘Simway’- praktisks un aizraujošs0


Ar šo simulatoru var mācīt gan vecus, gan jaunus medniekus. Var apgūt pareizu šaušanu, jaunu tehniku. Tāpat tas ir piemērots pieredzējušiem
šāvējiem. Simulatoram ir vairāk nekā 45 dažādas programmas.
Ar šo simulatoru var mācīt gan vecus, gan jaunus medniekus. Var apgūt pareizu šaušanu, jaunu tehniku. Tāpat tas ir piemērots pieredzējušiem šāvējiem. Simulatoram ir vairāk nekā 45 dažādas programmas.
Publicitātes foto.

Daudzi jo daudzi aizbildināsies ar to, ka šautuves apmeklējums ir dārgs, neērts, sagādā uztraukumu, it īpaši, ja vēl kāds kolēģis no malas vēro. Ir pat dzirdēts viedoklis, ka šautuves apmeklējums ir kā sods medniekam.

Tomēr tikpat liela patiesība ir arī apgalvojumā, ka bez šaušanas prasmju atkārtošanas un pa kādam treniņam neiztikt. Kā šo procesu padarīt pēc iespējas baudāmāku, interesantāku un jautrāku?

Somu kompānija Simway ir radījusi iespēju piedzīvot šaušanas prieku pavisam citā līmenī. Tā ir kompānija, kas darbojas jau kopš 2006. gada un specializējas tieši dažādu simulāciju un spēļu radīšanā datoriem un mobilajām ierīcēm. Radītas dažādas programmatūras, tajā skaitā arī golfam, medībām un sportam. Katrs no šiem segmentiem pieprasa profesionālus tehniskos risinājumus, kā arī pašu tehnoloģiju, tādēļ tika izveidota 3D virtuālā vide.

Simway galvenais mērķis un arī misija no paša sākuma ir bijusi attīstīt un radīt izglītojošu sistēmu medniekiem un sporta šāvējiem. Šā iemesla dēļ ir strādāts kopā ar Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas un Lielbritānijas mednieku asociācijām.

Simway simulatori tiek izmantoti dažādās izstādēs un pasākumos visa gada garumā kā izklaide, bet principā galvenais uzdevums ir nodrošināt izglītojošu rīku tieši medniekiem. Piemēram, Somijā ir vairāki mednieku klubi, kuriem ir pašiem savs Simway simulators gan sava kluba biedriem, gan arī plašākai lietošanai. Ar šo simulatoru var mācīt gan vecus, gan jaunus medniekus. Var apgūt pareizu šaušanu, jaunu tehniku. Tāpat tas ir piemērots pieredzējušiem šāvējiem.

Simulatoram ir vairāk nekā 45 dažādas programmas, ar kuru palīdzību trenēties gan nopietni, gan ne tik nopietni. Simway Hunt ir visaugstākās sarežģītības pakāpes medību un šaušanas simulators pasaulē. Un reizē jānorāda, ka vienlaikus to ir arī ļoti viegli instalēt un lietot. Pēc pieredzes Simway spriež, ka simulators piesaista gan sporta šāvējus, gan arī citus cilvēkus vienkārši izklaidei. Tāpat arī instruktori izmanto to kā mācību līdzekli jauniem šāvējiem un medniekiem.

Šķīvīšu šāvējiem tiek piedāvāts labākais tranšejas un apaļā stenda mērķu analizators, kāds pagaidām pieejams tirgū. To palīdzējis izstrādāt 2012. gada dubultās tranšejas olimpiskās medaļas ieguvējs Hokands Dalbijs. Simulatoru izmanto gan privātpersonas, gan izklaides parki, gan mednieku klubi.

Kā tas strādā

Pirms dažiem gadiem kopā ar sporta šāvēju Nameju Vinovski mēģinājām saprast, kā reāli dzīvē darbojas šis simulators – ko pieredzējis sporta šāvējs ar šādu izklaidējošu parikti var iegūt, to sākumā ir grūti saprast.

Eksperiments bija pavisam vienkāršs – izvēlamies šaušanas disciplīnu, kas nav stiprāko sarakstā. Aizbraucam uz šautuvi, pamēģinām, braucam uz simulatoru – trīs treniņi, braucam atpakaļ uz šautuvi un skatāmies, kā ir ar rezultātiem.

Nameja Vinovska secinājums: “Šaušanas simulatora patiesā jēga ir ļaut šāvējam izkopt labu šaušanas tehniku – piemēram, stāju un līdzsvaru, ieroča ieplecošanu, satvērienu, kontaktu un kustību pret mērķi, redzes fokusa un punkta treniņu, elpošanu, kā arī nospiedienu. Kad visi šie un citi tehnikas aspekti sakārtoti, tad var ķerties pie darbību automatizācijas. Ja kādu iemeslu dēļ reālajā šaušanā kaut kā no tā visa trūkst vai pasliktinās, tad simulators ir ātrākais un lētākais paņēmiens kļūdu meklēšanā.”

Vēl viens būtisks secinājums ir tāds, ka šaušana tikai simulētā vidē nevienu par čempionu vai labu mednieku nepadarīs, bet, kombinējot treniņus interaktīvā un īstā šautuvē, ir iespējams panākt ļoti labu rezultātu. Tāds bija šī eksperimenta galvenais secinājums. Var gan izmantot spēļu ieročus ar īstiem tēmēkļiem, gan arī ērti pielāgot savu medību ieroci, lai treniņam būtu lielāka nozīme iemaņu un tehnikas uzlabošanā.

No otras puses, tā ir lieliska izklaide ar pievienoto vērtību – ir jautri, bet vienlaikus arī uzlabojas iemaņas un prasmes. Iespējams gan šaut uz mērķi imitētās medību situācijās, kad skrien medījamie dzīvnieki. Tāpat ir virtuālais šautuves apmeklējums ar stāvošiem, skrienošiem, lidojošiem, kustīgiem mērķiem. Jā, šis pasākums nav no lētākajiem, jo sarežģītāka komplektācija, jo tas kļūst dārgāks. Ja tomēr vari to atļauties, plusu būs ļoti daudz.


SIMWAY

Apvieno teju vai neapvienojamu funkciju kopumu. Izglītojošs un
izklaidējošs vienlaikus. Jautrs un nopietns. Praktisks un aizraujošs.
Hunt Challenge simulators izmēra ziņā ir viegli pielāgojams. Iesaka 300–600 cm platu ekrānu vai baltu sienu. Var izmantot paša videospēļu datoru un projektoru, kā arī kompānija piedāvā savu risinājumu. Šim var pievienot arī Hunt Provai Wild West papildiespējas. Hunt Challenge ir pilnīgi cita veida medību simulācija. Iespējams šaut divatā uz viena ekrāna, piedāvājot jaunu aizraujošu dimensiju – sacensības medībās, kas reālā dzīvē ne tikai nav ētiskas, bet arī ir nereālas.

Vairāk lasiet žurnālā Medības

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.