Kokteilis
Veselam

Skaista, bet vientuļa – kas sievietei traucē iziet pie vīra0

Foto – Shutterstock

Pārmērīga vecāku ietekme

 

Foto – Shutterstock

Skaista, gudra, bet vientuļa – šādam aprakstam atbilst ne viena vien sieviete, bet aktuāls ir jautājums – kāpēc? Pēc konsultācijām ar psihologiem portāls “Lady.mail.ru” piedāvā savas versijas par to, kas bieži vien traucē veiksmīgām un skaistām sievietēm iziet pie vīra.

Pārmērīga vecāku ietekme var izpausties dažādi – kā bērnības trauma, vecāku kļūdu atkārtošana, sekošana vecāku uzstādījumiem. Viens no galvenajiem iemesliem, kā norāda psihologi, ir meitenes attiecības ar tēvu. “Ja, piemēram, tēvs meitai nav veltījis pietiekami daudz uzmanības, pieaugot sieviete, visticamāk, veidos atkarīgas attiecības. Ja tēvs bijis rupjš pret meitas māti – meitai nākotnē var rasties problēmas uzticēties vīriešiem.

Tāpat, piemēram, ja mamma, vecmāmiņa vai krustmāte bieži runājušas kaut ko līdzīgu “ne vīrietis, bet lupata”, “dzemdēsi bērnu un nevienam nebūsi vajadzīga”, loģiski, ja pieaugot sieviete zemapziņā vēlēsies dominēt attiecībās un izvairīties no nopietna sakara ar vīrieti.

Ko darīt: analizēt savas attiecības ar vecākiem, īpaši ar tēvu, iesaka psihologi.

Izteikta vīrišķība

Foto: shutterstock.com

Mūsdienās sievietes prot darīt gandrīz visu, arī to, kas vēl pirms 50 – 60 gadiem tika uzskatīts par vīriešu darbu.

Lai arī par mūsdienās “pazaudēto” sievišķību ir sarakstītas daudzas grāmatas, šai problēmai risinājuma nav. Bieži vien ļoti prasīgas, pašpārliecinātas un pašpietiekamas dāmas nedod partnerim iespēju izrādīt vīrišķību, tāpēc partneri “labākajā” gadījumā izrāda sievišķīgas īpašības, bet sliktākajā – aiziet.

Ko darīt: nejaukt sievišķību ar vājumu, attīstīt kompromisu mākslu, kā arī attīstīt sevī sievišķību – gan iekšējo, gan ārējo, norāda psihologi.

Nesamērīgas gaidas

Foto – Shutterstock.com

Destruktīvu iespaidu uz attiecībām atstāj kā pazeminātas, tā arī pārāk lielas gaidas, tomēr psihologi iesaka atcerēties – visi mēģinājumi padarīt partneri “piemērotāku” beidzas ar neveiksmi.

Ko darīt: būt reālistei un atcerēties līdzīgs pievelk līdzīgu. Ja ir vēlme sastapt veiksmīgu partneri, tādai jākļūst arī pašai.

Uzvedības kļūdas

Foto – Stock.xchng

Viena no galvenajām kļūdām – pārmērīga vēlēšanās iespējami ātrāk satikt “īsto un vienīgo”. Kā norāda psihologi, reizēm sieviete nevēlas būt viena, iespējams, viņa baidās par to saņemt sabiedrības nosodījumu, tāpēc gandrīz histēriski meklē partneri. Tāda iniciatīva reizēm no vīriešu puses var tikt skatīta kā nepatīkama, tāpēc potenciālais partneris var izturēties noraidoši.

Ko darīt: iesākumā pārskatīt savu attieksmi pret vientulību un iemācīties pašai interesanti pavadīt laiku. To izdarīt var palīdzēt ceļošana un visas nodarbes, kas sagādā prieku un jaunus iespaidus.

Sagrauts attiecību balanss

Foto-Flickr/garryknight

Jebkuras attiecības balstās uz abpusēju enerģijas un resursu apmaiņu jeb uz līdzsvarotu “pieņemt – dot”. Jebkurš mēģinājums to izjaukt noved pie nepatīkamām sekām. Kā norāda psihologi, ja sieviete pārāk daudz dara, nesaņemot neko no vīrieša, kādā brīdī viņa sāk justies iztukšota un nomākta, kas var novest pie attiecību saraušanas.

Ja notiek otrādi un sieviete vairāk saņem no partnera, – tas var sākt vīrieti atgrūst.

Saistītie raksti

Ko darīt: analizēt savas iepriekšējās attiecības, lai saprastu, vai ir tendence izjaukt attiecību balansu. Kā norāda psihologi, tāpat jānosaka, kādā virzienā disbalanss visbiežāk notiek – pārāk daudz dot un neko nesaņemt pretī var izrādīties tikpat postoši, cik ņemt, nedodot neko.

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.