Kultūra
Mūzika un deja

Skanēs kora “Blagovest” Ziemassvētku koncerts0

Publicitātes foto

Turpinot Bētlemes eņģeļu tradīcijas, 2018. gada 7. janvārī plkst. 18 Rīgas Svētā Pētera baznīcā koris “Blagovest” aicina uz pareizticīgo Ziemassvētku dziedājumiem, informē kora pārstāvji.

Pirmo Ziemassvētkiem veltīto dziedājumu rašanās datumi atšķiras. Pēc dažādiem avotiem, tas bija 129. gads pēc Kristus, kad Romas bīskaps pavēlējis Ziemassvētku dievkalpojuma laikā izpildīt “Eņģeļu dziedājumu”. Pēc citiem datiem pirmie pazīstamie Ziemassvētku skaņdarbi dievkalpojumu vajadzībām tika radīti mūsu ēras IV gadsimta otrajā pusē. Renesanses laikmets nav pagājis nemanāmi Ziemassvētku mūzikai. Tāpēc mūsdienās baznīcu un pasaulīgie, profesionālie un amatieru dziedātāju kolektīvi izpilda par godu Ziemassvētkiem komponētos skaņdarbus, kuri ir apbrīnojama dzīves spēka pilni.

Rīgas pareizticīgo kamerkorim “Blagovest” Ziemassvētku koncerti jau sen kļuvuši par tradīciju. Tai pamati likti 90. gados, kad vēl pavisam jaunais kolektīvs Ziemassvētku laikā devās uz Beļģiju, kur vairākās pilsētās sniedza pareizticīgo koru mūzikas koncertus.

7. janvārī Rīgas Svētā Pētera baznīcā kamerkoris “Blagovest” uzstāsies ar jaunu Ziemassvētku programmu. Garīgās mūzikas cienītājus kolektīvs iepriecinās ar S. Degtjarjova, V. Beļajeva, A.Viskova, N.Golovanova, kā arī N. Sideļņikova un R.Paula Ziemassvētku skaņdarbiem. Koncerts norisināsies galvenā diriģenta un mākslinieciskā vadītāja Aleksandra Brandava vadībā. Koncertā piedalīsies arī bērnu koris “Accolada” diriģentes Oksanas Čerkasovas vadībā, koncertu vadīs Irina Vinnika.

Kopš 1991. gada Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” repertuāra kodolu veido pareizticīgo kora mūzika. Kolektīva panākumus apliecina iespaidīga virkne balvu un atzinumu, no kuriem pēdējie izcīnīti aizvadāmā 2017. gadā: divas galvenās balvas – Eiropas koru olimpiādē Rīgā, kā arī “Nāciju Grand Prix” – Āzijas koru olimpiādē Kolombo, Šrilankā.

Nākamā Rīgas pareizticīgo kamerkora “Blagovest” uzstāšanās ir ieplānota 2018. gada pavasarī. Pareizticīgo garīgās mūzikas cienītājiem “Blagovest” sniegs savu tradicionālo Lielā Gavēņa dziedājumu koncertu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.