Dabā
Zaļā dzīvošana

Skolēni aicināti meklēt un izzināt LVM Kalsnavas arborētumā0

Foto: mammadaba.lv

Jaunajā rudens sezonā LVM Kalsnavas arborētums gatavo īpašas nodarbības vides izziņai, gaidot ciemos skolēnus. Izmantojot arborētuma daudzveidīgo augu sortimentu, iespējams doties “Krāsu medībās”, kas izvēršas kā vizuāla, interesantu krāsu un to pamatojuma meklēšanas un pētīšanas ekskursija. Kopīgi meklēsim atbildes, kāpēc tā! Tos, kam patīk praktiski darboties, iepriecinās nodarbības eksperimenta daļa, lai labāk izprastu dabā notiekošos procesus.

Arborētums var lepoties ar bagātīgu skuju koku daudzveidību, tāpēc piedāvājam tos iepazīt nodarbībā “Apbrīnojamie skuju koki”. Tā veidota kā ekskursija ar uzdevumu, kurā dalībnieki sadalās grupās, lai katra grupa pievērstu īpašu uzmanību kādai noteiktai, raksturojošai lietai – skujām, formām vai krāsām. Kāda dažādība un cik daudz interesantu faktu, ko vērts zināt!

Vēl aicinām atklāt arī daudzveidīgo sēklu pasauli nodarbībā “Sēkliņas piedzīvojums”! Apskatīsim un pētīsim dažādus sēklu paraugus, meklēsim likumsakarības sēklas formai un to izplatībai. Uzzināsim interesantus faktus un pārbaudīsim sēklu superspējas eksperimentā!

Katra nodarbība un uzdevums vai eksperiments pielāgojams dalībnieku vecumam, tēmu apskatot dziļāk vai vienkāršāk!

Ar prieku gaidīsim un lai piedzīvojumiem bagāts jaunais mācību gads!

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.