Laukos
Politika

Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pamatskolas skolēnus aicina piedalīties konkursā “Šodien laukos”, kas jau ierasti notiks sociālajā tīklā “Facebook”, informē LLKC pārstāvji.

Konkurss norisināsies no aprīļa līdz septembra beigām, katru mēnesi konkursa organizatori izvirzīs lielo mēneša tēmu, kuras ietvaros tiks izsludināts konkursa mēneša uzdevums.

Pieteikšanās konkursam iespējama jebkurā brīdī visā konkursa laikā, bet, jo ātrāk skolēni sāks uzdevumu izpildi, jo lielāka iespēja uzvarēt.

Pirmais konkursa uzdevums un mēneša tēma tiks atklāti jau 6.aprīlī. Konkursā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan klases un kolektīvi no visas Latvijas.

Projekta “Šodien laukos” vadītāja Baiba Gulbe norāda, ka līdztekus tiks gatavoti arī dažādi izklaidējoši un izglītojoši materiāli sociālo tīklu saturam.

“Uzdevumu formāts būs dažāds – gan aktīva darbošanās ārā, gan kulinārijas šedevri mājas virtuvē, gan fotografēšanas un video filmēšanas prasmju pilnveide, gan vakari pie krustvārdu mīklas. Uzdevumu izpildei tiks dots laika ierobežojums, un par katru paveikto uzdevumu tiks piešķirti punkti, kuri konkursa izskaņā summēsies, palīdzot noteikt uzvarētājus. Reizi mēnesī būs iespēja pildīt arī mini papilduzdevumus, lai palielinātu savu punktu skaitu,” informēja Gulbe.

Balvās trīs labākie individuālie dalībnieki saņems planšetdatorus, savukārt galvenā balva – ekskursija 1000 eiro vērtībā – tiks veiksmīgākajai klasei vai kolektīvam.

Pērn konkursā piedalījās 350 dalībnieki – 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas. Uzvaras laurus klašu grupā plūca Nautrēnu mazpulks, bet individuāli – Ieva Apšiniece no Preiļu novada.

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Aicina mazo un vidējo saimniecību īpašniekus kļūt par kooperatīvu biedriem
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Iepakojums no rapšu vaska vai piens no zaļajiem griķiem – jaunas idejas pārtikai 1
4 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Katrams jādara savs darbs, lai būtu vietējais, nevis Itālijas kartupelis 3
4 dienas

Lasītākie

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
“Esmu optimists, lai gan depresīvs.” Pēdējā saruna ar mūžībā devušos Paulu Bankovski žurnālā “Mājas Viesis”
Intervija 4 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Jūs, meitiņ, palaistiet ar kokakolu, sālsūdeni vai sodas ūdeni.” Saruna ar zāļu sievu un Cēsu pils dārznieci Līgu Eglīti
Intervija 6 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
1940. gada jūnijā valsts vadītājs Kārlis Ulmanis atradās ļoti sarežģītā situācijā. Vai Latvija varēja pretoties? 3
9 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
1 stunda