Latvijas hokejistiem, arī Rihardam Bukartam, spēle ar slovākiem gāja kā pa celmiem. Bukartam vienā no epizodēm ripa pārsita ausi, kuras salāpīšanai bija nepieciešamas desmit šuves.

“Tā spēlēt nedrīkst!” Vītoliņš neslēpj, ka šī bija komandas sliktākā spēle viņa vadībā 15

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189

Latvijas hokeja izlase olimpiskajā turnīrā grupu kārtā piedzīvoja trīs zaudējumus tikpat spēlēs, pēdējā mačā pret Slovākiju (2:5) parādot ļoti blāvu sniegumu. Turnīra izspēles formāts gan ir pateicīgs, un Harija Vītoliņa trenētā komanda vēl nav zaudējusi izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, taču tad rīt (spēles sākums plkst. 6.10) jāuzvar Pekinā labu sniegumu demonstrējošo Dāniju.

Vītoliņš dusmīgs

Pēc kārtējiem skaistajiem zaudējumiem mačos ar Zviedriju (2:3) un Somiju (1:3), cīņa ar slovākiem bija nepatīkams pārsteigums. Jau no sākuma pretinieki bija agresīvāki, mērķtiecīgāki un pārliecinātāki. Jāņa Kalniņa sniegums vārtos ļāva pirmo periodu noslēgt neizšķirti (1:1), Latvijai vārtus gūstot Ronaldam Ķēniņam.

Otrā trešdaļa visu salika pa plauktiņiem, slovākiem iemetot vēl divas ripas, vienu no tām 17 gadus vecajam Jurajam Slafkovskim. Nelielu cerību 43. minūtē atgrieza Miks Indrašis, taču Latvija todien nebija pelnījusi uzvarēt.

“Tā spēlēt nedrīkst,” pikts pēc mača bija Vītoliņš, neslēpjot, ka šī bija komandas sliktākā spēle viņa vadībā. “Mums jāuzņemas atbildība, pirmkārt, man, jo neesmu pareizi ieskaidrojis, kā šeit jāspēlē. Mēs nebijām gatavi, zaudējām divcīņās, kustībā, ripu pieņemt nevaram, lēmumu pieņemšana, viss bija garām.

Vienīgais, kam varu uzsist uz pleca, ir Jānis Kalniņš, kurš cīnījās no sākuma līdz beigām. Par pārējiem – ja nespēlē ar simt procentu atdevi, neesi koncentrējies spēlei, tad šajā turnīrā nav ko darīt. Otrajā periodā dažus nosēdinājām malā, jo stāvošu hokeju nevar spēlēt,” tiešs bija treneris.

“Sāpīgs zaudējums. Slovāki vienkārši bija labāki, bet mums nekas nesanāca. Jātaisa sīka analīze un nākamajā spēlē viss jāpagriež citā virzienā. Vienalga, kas nāks pretim, nākamā spēle ir jāuzvar, jo tā varam šo turnīru vēl saglābt,” tā uzbrucējs Rihards Bukarts. Maču pret slovākiem mūsējie aizvadīja bez kapteiņa Laura Dārziņa, kurš guva traumu iepriekšējā cīņā. Viņš laukumā varētu atgriezties rīt.

Jāatkārto Herningas panākums

Pēc grupu kārtas uzreiz ceturtdaļfinālā iekļuva ASV, Somija, Krievijas Olimpiskās komitejas (KOK) komanda un Zviedrija, kamēr pārējās astoņas komandas kvalifikācijas kārtā noskaidros vēl četras ceturtdaļfinālistes. Sarindojot komandas pēc iegūtajām vietām un punktiem, Latvija tika izlikta ar 11. numuru, apsteidzot tikai Ķīnu, tāpēc nākamais pretinieks ir ar sesto numuru izliktā Dānija. Vēl Kanāda spēlēs pret Ķīnu, Slovākija ar Vāciju un Čehija ar Šveici.

Latvijas un Dānijas spēles uzvarētāja ceturtdaļfinālā mērosies spēkiem ar KOK. Dāņiem izdevies savākt labu sastāvu un rādīt arī atzīstamu sniegumu, pirmajā mačā ar 2:1 uzvarot Čehiju, tad ar 0:2 zaudējot KOK un ar 5:3 pārspējot Šveici, B grupā ieņemot otro vietu.

Rezultatīvākais ar 2+1 ir Frederiks Storms, lielākā zvaigzne 37 gadus vecais Franss Nīlsens, kurš 15 sezonas aizvadījis NHL, bet šosezon atgriezies Eiropā. Komandu trešo gadu vada Heinss Ēlerss. Pēdējo reizi tik svarīgs savstarpējs mačs abām komandām bija 2018. gada pasaules čempionātā Herningā, Latvijai uzvarot ar 1:0 un tiekot ceturtdaļfinālā, dāņus atstājot aiz borta. Cerams, vēsture atkārtosies arī Pekinā.