Foto: Valdis Semjonovs

Smiltsērkšķu audzētāja “Lakro Plus” iegulda 23 000 eiro sulas spiestuvē 0

Īstenojot Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstītu projektu, Varakļānu novada saimniecība SIA “Lakro Plus” izveidojusi sulas spiestuvi.

Kokteilis
Ziemassvētki – brīnumu laiks, bet daļai zodiaka zīmju pārstāvju tās ir tīrās mocības! Uzzini, kuras zīmes patiesībā necieš šos svētkus
Kokteilis
Šīs 5 horoskopa zīmes ir vislielākās intrigu vērpējas un svēti tic sazvērestībām
Lidmašīnu momentā “meta riņķī”. Pasažieri atklāj, ka “iekāpuši” kopā ar līķi
Lasīt citas ziņas

Projekta gaitā uzņēmums iegādājies 90 litru tilpuma sulas spiedi, kas stundā spēj izspiest 180 – 200 litrus sulas, ogu smalcinātāju ar ražību 1000 kilogrami stundā un elektrisko pasterizatoru ar ražību 90 litri stundā.

Tāpat ir iegādāta 100 litru sulas tvertne, nerūsējoša tērauda izlietne, tāda paša materiāla galds ar plauktu un ogu atkausēšanas vannu. Ogu saldēšanai ir uzbūvēta saldētava ar 60 kubikmetru ietilpību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projekta “Sulas spiestuves izveide Varakļānu novadā” kopējās izmaksas ir 23 204 eiro, tajā skaitā publiskais finansējums – 13 922 eiro.

Līgai Upeniecei piederošā SIA “Lakro Plus” specializējas smiltsērkšķu bioloģiskajā audzēšanā.

Saimniecība 2016.gadu noslēdza ar 7762 eiro apgrozījumu un 5475 eiro peļņu, liecina “Firmas.lv” dati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.