Praktiski
Dārzs

Sniegs uz zariem – atstāt vai notraukt?0

Šur tur Latvijā vēl ir sniegs. Ko darīt ar skujeņiem dārzā – notraukt sniegu vai atstāt tos kupenā?

– Mūžzaļajiem kokiem sniegu vajag nokratīt, – skaidro dendroloģe Ārija Galeniece. To dara saudzīgi, lai neievainotu mizu vai neatplēstu zaru. Tūju dzīvžogiem maigi piesit ar grābekli vai nūju.

Ja tūjai ir viens stumbrs, sniegs skaistumu apdraud mazāk – pietiek, ja to nokrata. Ja kokam ir vairāki stumbri, zarus aptin ar sintētiska materiāla neitrālas krāsas auklu, ko pavasarī var nenoņemt. Makšķeraukla nederēs, jo tā gan nebūs redzama, taču var iegriezties koksnē. Apsietie zari no sniega svara neizgāzīsies. Ja tas nav darīts, pavasarī atliekt zarus var arī neizdoties. Jo īpaši tas svarīgi, ja skuju kokus nevar tūliņ pēc snigšanas nokratīt, piemēram, tie atrodas vasarnīcas dārzā.

Aukstumā sniegs ir viegls un vējš to nopūš, taču siltākā laikā kļūst smags, kas skujeņiem ir sevišķi bīstami.

Saistītie raksti

Dendroloģe iesaka mazos skujenīšus no sniega neizrakt, taču arī nevajag speciāli ierakt, piemēram, apmest ar sniega kalnu, tīrot celiņus, jo pārāk liels smagums tos bojās. Tas sniegs, kas pats uzkritis, kociņus saudzēs. Ja sniega maz, saknēm der uzmest biezāku kārtiņu.

Pacipreses, tūjas un rododendrus, mahonijas, bukšus (efejas, kapmirtes, segliņus), kas mēdz apdegt saulē, tuvojoties pavasarim, jau februārī aptin ar agrotīklu vai citādi noēno.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.