Foto: PantherMedia/Scanpix/LETA

Soda skābai augsnei neder! 0

Pievieno LA.LV

“Vai skābas augsnes neitralizēšanai zem ogu krūmiem var izmantot dzeramo sodu? Ja drīkst, tad cik daudz un kā?”
 ARNOLDS Valmierā

Lietas, ko ārvalstu tūristi apbrīno Latvijā – mēs paši pie tām jau esam pieraduši
Kokteilis
“Mani satrauc nostāšanās tumsas pusē” – Raimonda Paula mazmeitas pārdomas par valodām Latvijā uzkurina emocijas
“Tā vairs nebūs!” Saimniecība, kurā pašlasīšanai piedāvā zemenes, atklāj, cik bezkaunīgi izrīkojusies kāda četru vīriešu kompānija
Lasīt citas ziņas

– Ne dzeramā, ne kalcinētā, ne kāda cita soda šim nolūkam nav piemērota, jo satur nātriju, kas augiem nav būtiski nepieciešams elements. Augsnes kaļķošanai jāizmanto krīts vai dzēstais kaļķis, – norāda Latvijas Valsts Augļkopības institūta vadošā pētniece Sarmīte Strautiņa.

Krūmogulāji necieš palielinātu augsnes skābumu, tie labāk attīstās vāji skābā vai neitrālā (pH 6 – 6,5). Ja augsne ir pārāk skāba, tā jākaļķo. Lai noteiktu, cik daudz kaļķošanas materiāla vajadzīgs, būtu precīzi jāzina augsnes reakcija, ko var noteikt laboratorijā. Taču par augsnes skābumu liecina arī augi, piemēram, skābenes un māllēpes, kas ļoti skābā augsnē parasti aug vienmērīgi visā platībā.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.