Zinību dienas pasākums Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.
Zinību dienas pasākums Rīgas Valsts vācu ģimnāzijā.
Foto: Zane Bitere/ LETA

Šonedēļ skolās sāks Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošanu 4

Lai uzlabotu epidemioloģisko drošību izglītības procesā klātienē, šonedēļ skolās tiks sākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmantošana, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Reklāma
Reklāma
TESTS. Noskaidro, kuras klases līmenī šobrīd ir tavas zināšanas! 12 jautājumi atbilstoši 12 klasēm – līdz kuram tiksi?
“Rindas nebija ne pirms, ne pēc manis, tomēr steidzināšanu jutu visas 8 minūtes,” paciente sūdzas par ārstes nevērību
RAKSTA REDAKTORS
“Neomulīgi, ka te istabām netiek slēgtas ciet durvis; no ledusskapja mēdz ko nozagt…” sieviete atklāti pastāsta par nonākšanu krīzes centrā un ikdienu tajā 89
Lasīt citas ziņas

Plānots, ka izglītības iestādēs šos testus ieviesīs pakāpeniski. Kā aģentūrai LETA skaidroja IZM pārstāvis Jānis Aizpors, laboratorijas paštestu piegādi daļai skolu sāks veikt no šodienas un paredzēts, ka daļai no skolēniem pirmais paštests būs jāveic 17.novembrī.

Savukārt laboratoriskais Covid-19 skrīninga tests šonedēļ notiks pēc esošā grafika, bet to neveiks vakcinētajiem un pārslimojušajiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā informē Veselības ministrija (VM), lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes – reizi nedēļā veicot jau ierasto laboratorisko skrīninga testu un izmantojot paštestus. Kā skaidro VM un IZM, paštestus ir ērtāk lietot, tie ļauj daudz ātrāk uzzināt rezultātu un to veikšanai nav jādodas uz laboratoriju.

Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim laboratoriskā skrīninga testēšanā, būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā, norāda IZM.

Paštestu izmantošana ir ērta, vienkārša un viegli veicama arī bērniem, un rezultāts pieejams 15 līdz 20 minūšu laikā, skaidro ministrijā. Speciālo skolu audzēkņiem rutīnas laboratoriskā skrīninga kārtība pašlaik netiks mainīta. Paštestus izglītības iestādēm nodrošinās tās laboratorijas, kas jau ir iesaistītas skolēnu laboratoriskā skrīninga testa nodrošināšanā.

Laboratorijas piegādās paštestus šai un nākamai nedēļai, skaidro ministrijā.

No 1.klases līdz 3.klasei 21.novembrī saņems vienu testa komplektu testēšanai mājās. No 4.klases līdz 12.klasei skolēni saņems divus komplektus testēšanai mājās 17.novembrī vai 18.novembrī, un pirms atgriešanās skolā – 21.novembrī.

IZM akcentē, ka paštestus veiks arī vakcinētie un pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par sešām nedēļām), gan nevakcinētie skolēni.

Ministrijā arī norāda, ka skolas, kurām pēc grafika laboratoriskā testēšana paredzēta ceturtdienā un piektdienā, laboratorijas skrīnings 18.novembrī un 19. novembrī nenotiks. Skolēni paštestus veiks mājās – no 1. līdz 3.klašu skolēni 21.novembrī un 4. līdz 12.klašu skolēni veiks vienu paštestu 17.novembrī un otru 21.novembrī.

Reklāma
Reklāma

Tajās pašvaldībās, kurās 15., 16.novembrī un 17.novembrī mācības klātienē nenotiks, skolēni nesaņems paštestu komplektus. Viņiem paštests būs jāveic 22.novembra rītā pirms mācību sākšanās.

No 22.novembra līdz 26.novembrim laboratoriskais skrīninga tests notiks pēc esošā grafika (to neveiks vakcinētajiem un pārslimojušajiem). Testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai.

No 22.novembra līdz 26.novembrim no 1.-3.klasēm paredzēts viens laboratoriskais skrīninga tests un viens paštests mājās un 4.-12.klasēm viens laboratoriskais skrīninga tests viens paštests skolā. Paštestus veiks gan vakcinētie, gan nevakcinētie bērni, gan pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par sešiem nedēļām).

Ja 22.novembrī skolā veiktajam paštestam būs pozitīvs rezultāts, tad mājas karantīnu ievēros tikai skolēns, kuram ir pozitīvais testa rezultāts. Pārējie klases biedri turpinās mācības klātienē, ja testēšana ir notikusi epidemioloģiski drošos apstākļos – individuāli un neatrodoties vienā telpā ar citiem ilgāk par 15 minūtēm.

Pedagogiem un darbiniekiem novembrī paštesti netiks veikti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
TV24
Rīgas domes deputāts: Neviens vairs netic, ka Krievijā vara varētu mainīties vēlēšanu rezultātā
TESTS. Kādu pirmo iespaidu tu par sevi radi?
TV24
Kamēr deputāti jau gadiem sola stiprināt Latgales informatīvo telpu, pierobežā joprojām populāri Krievijas un Baltkrievijas televīzijas kanāli
TV24
Silenieks par Rietumu nespēju ātri piegādāt ieročus Ukrainai: “Muļļas, vienkārši muļļas!”