Latvijā
Izglītība

“Sporto visa klase” ierībina jauno sezonu0


Atklāšanas pasākumu bērni vērtēja kā “vienkārši lielisku”. Labākais esot bijis tas, ka varēja gan kārtīgi uzdziedāt, gan arī izdejoties.
Atklāšanas pasākumu bērni vērtēja kā “vienkārši lielisku”. Labākais esot bijis tas, ka varēja gan kārtīgi uzdziedāt, gan arī izdejoties.
Foto: LOK arhīvs

“Wow! Super! Vienkārši lieliski!” Taujāti, kā patika “Sporto visa klase” 5. sezonas atklāšanas pasākums, atbildēja projekta dalībnieki. Pārsteigumu tajā netrūka. “Arēnā Rīga” bērnus sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis, priecēja ekstrēmie velobraucēji, šova deju komanda, džudo skolas audzēkņi, talismani, bet izdancināja bundzinieks Andžejs Grauds ar komandu un grupa “Bermudu divstūris”.

Jāmācās strādāt komandā

“Sports veido līderus, bet izaudzina čempionus. Piedaloties projektā “Sporto visa klase”, vairāku mācību gadu garumā jūs nostiprināsiet savu veselību un stāju. Taču būs arī labi jāmācās un jāprot strādā komandā,” bērniem atklāšanas pasākumā sacīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un programmas idejas autors Žoržs Tikmers. Viņš neslēpa gandarījumu, ka projekts četru gadu laikā ir ļoti strauji attīstījies un piektajā sezonā piecas reizes nedēļā sporta stundas aizvadīs nu jau gandrīz 8000 bērnu no visiem Latvijas reģioniem.

Sākotnēji projektā piedalījās vien sešas klases, un četru gadu laikā to skaits ir pieaudzis līdz 336 klasēm no 70 pašvaldībām.

Arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, uzrunājot projekta dalībniekus, akcentēja komandas nozīmi. “Tikai komanda var veidot valsti, aizstāvēt to grūtos brīžos un arī sportot plecu pie pleca, izcīnot uzvaras. Esiet veselīgi, sportiski un kļūstiet par jaunsargiem!” aicināja prezidents.

Liela daļa skolēnu “Arēnā Rīga” viesojās pirmo reizi. Ķekavas vidusskolas 2.A klases audzēkņi Annija un Dāvis bija vieni no tiem. Sportot katru dienu bērniem ļoti patīkot. Šajās mācību stundās viņi spēlē spēles, skrien, vingro un arī peld. “Ļoti forši, ka ir šāds projekts,” jaunie projekta dalībnieki akcentēja. Jautāti, cik “Arēnā Rīga” varētu būt cilvēku, Annija sacīja: “Domāju, ka kāds miljons ir.” Miljons gluži nebija, taču “Arēna” rībēt rībēja tāpat, jo atklāšanas pasākumā pulcējās gandrīz 7000 “Sporto visa klase” dalībnieku.

 

Par aktivitāti tiek apbalvoti

“Var piemeklēt veiksmes un arī neveiksmes. Var salūzt fiziski, bet garīgi nevar salauzt nevienu, ja ir ticība un mīlestība. Pats galvenais ir ievērot godīgas spēles principus. Ja kādam klājas grūti, esiet blakus un palīdziet!” pamācīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Atklāšanas pasākumā tika pasniegtas LOK speciālbalvas vairākās nominācijās. Aktīvākās pašvaldības nomināciju saņēma Jelgavas pilsētas dome, bet aktīvākās izglītības ie­stādes – Valmieras Pārgaujas sākumskola.

Atsaucīgākās klases audzinātājas gods tika piešķirts Daugavpils 3. vidusskolas skolotājai Ivetai Miloslavskai, bet par atsaucīgāko sporta skolotāju tika nosaukta Liepājas 8. vidusskolas sporta skolotāja Evita Auniņa. Savukārt jaunie dalībnieki, 2. un 3. klašu skolēni, kas pievienojušies “Sporto visa klase” pulkam, saņēma oficiālo programmas piederības zīmi – karogu.

Kopā ar reģionālajiem vēstnešiem, Latvijā labi zināmiem sportistiem, nodeva projekta “Sporto visa klase” zvērestu.

Zemgali šoreiz pārstāvēja autosportists Jānis Baumanis, Latgali vieglatlēte Gunta Vaičule, Kurzemi pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš, Vidzemi pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš un Rīgas reģionu – šķēpmetējs Zigismunds Sirmais. Bērnus viņi aicināja ne tikai labi sportot, bet arī būt izpalīdzīgiem vienam pret otru un labi mācīties.

 

Gan uzdziedāja, gan padejoja

“Būtiskākā šeit nav uzvara, bet gan aktīva darbošanās un sadarbības veidošana,” akcentēja Babītes vidusskolas sporta skolotāja, pludmales volejboliste Agnese Caica, kura projektā “Sporto visa klase” piedalās jau vairākus gadus. Viņa novērojusi, ka, piedaloties projektā, bērni kļūst sportiskāki, veselāki un draudzīgāki. “Bērni sporta stundas apmeklē ar prieku, protams, gadās kādreiz arī tā, ka patiešām nav vēlmes sportot, bet viss ir saprotams. Sporta stundas veidojam ļoti dažādas. Ejam sportot ārā, peldam, spēlējam rotaļas, stafetes, piedalāmies sacensībās. Tā, lai ir interesanti.”

“Projektā izvēlējāmies piedalīties, jo esam ļoti sportiska klase. Dejojam, dziedam un sportojam,” sacīja Iļģuciema vidusskolas 3. klases audzēkne Sanda. Viņai sporta stundās vislabāk patīk spēlēt tautas bumbu un piedalīties stafetēs. Atklāšanas pasākums esot bijis “vienkārši lielisks”.

Labākais, ka varēja gan kārtīgi uzdziedāt, gan arī padejot.
Saistītie raksti

“Kā tas ir iespējams?” neizpratnes pilni jautāja otrklasnieki, kas vēroja ekstrēmās velo komandas “Green­trials” priekšnesumu. Jānis Lācis, Dāvis Dudelis un Dāvis Līcītis, rādot trikus ar saviem BMX, bērnu acīm lika iemirdzēties. Tāpat mazajiem prieku sagādāja šova komanda “Street Warriors” un džudo skolas audzēkņi ar paraugdemonstrējumiem. Par muzikālo daļu parūpējās Andžeja Grauda bungu skola, bet, bez šaubām, vakara nagla bija grupas “Bermudu divstūris” uzstāšanās.

Tagad, svinīgi atklājuši sezonu, bērni atzina – viņi ir gatavi labi mācīties un, protams, arī labi sportot.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.