“Stopiņu NHK” handbolistes piespiedu pauzē devušās kā Latvijas sieviešu čempionāta līderes. Viņām tāpat kā citiem amatieriem par kopīgu sportošanu iekštelpās un spēļu aizvadīšanu jāaizmirst vismaz uz nepilnu mēnesi.
“Stopiņu NHK” handbolistes piespiedu pauzē devušās kā Latvijas sieviešu čempionāta līderes. Viņām tāpat kā citiem amatieriem par kopīgu sportošanu iekštelpās un spēļu aizvadīšanu jāaizmirst vismaz uz nepilnu mēnesi.
Foto: Latvijas Handbola federācija

“Valdībai nevajag ņirgāties!” Sporta sabiedrībā pretrunīga reakcija par ieviestajiem ierobežojumiem 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Klimovičs speciāli no Ukrainas: Cīņai ar nāvinieku masām neredz beigas
Sinoptiķi nāk klajā ar nākamās nedēļas prognozēm – cik lielam aukstumam jāgatavojas? 14
“Ko tie okupanti dara klajā laukā? Kāpēc viņi nemaskējas? Kur ir tehnika?”
Lasīt citas ziņas

 

Līdz šim komandu sporta spēlēs varēja risināties augstāko līgu sacensības, bet līdz ar ārkārtas situācijas ieviešanu ierobežojumi pastiprināti un viens no punktiem nosaka, ka tajās drīkst piedalīties tikai pilngadīgi profesionāli sportisti, kuriem ir līgums un kuri par to saņem atlīdzību. Tādējādi vairākiem čempionātiem jāiet ziemas miegā.

CITI ŠOBRĪD LASA

 

Kaimiņu brīvība

Futbola virslīga Latvijā ir profesionāls turnīrs un čempionātu varēs noslēgt. Arī visas sešas Latvijas basketbola vienības turpinās Latvijas–Igaunijas līgu.

“Manā uzskatā mums ir profesionāla līga, jo nav tā, ka pa dienu sēž ofisā un vakarā iet trenēties. Tādu spēlētāju, cik man zināms, nav,” “Latvijas Avīzei” sacīja Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks, piebilstot, ka par spīti virknei neskaidrību viņi koncentrējas uz to, lai veiksmīgi turpinātu sezonu.

Latvijas Universitātes Sporta centra direktors Uģis Bisenieks atzina, ka visiem basketbola komandas spēlētājiem ir līgumi un viņi saņem atlīdzību – stipendijas, tiek segta studiju un dzīvošanas maksa.

Volejbolā lielākajai daļai Latvijas – Igaunijas čempionātā startējošo klubu esot līgumi ar spēlētājiem par atlīdzību, un Latvijas Volejbola federācija (LVF) uzdevusi šo jautājumu sakārtot, lai komandas var spēlēt. Tāpat kā basketbolā arī volejbolā apturēta Baltijas sieviešu līgas norise.

LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete uzskata, ka valdības noteikumos arī šoreiz atstāta vieta interpretācijām un nav viss līdz galam skaidrs – ja sportists par spēlēšanu saņem atalgojumu, taču strādā vēl arī citu darbu – vai viņš uzskatāms par profesionāli? “Nav saprotams, ko īsti gribam aizliegt un ko – atļaut, kāpēc ir tieši šādi noteikumi,” teica Aizporiete.

Kaimiņvalstīs sportistiem esot lielāka brīvība: “Lietuvieši šodien uzrakstīja – varam braukt un spēlēt, nav problēmu, jo esam augstākā līga un mums nav pašizolācijas prasību.

Igauņiem kopš paša sākuma nav bijis nekādu problēmu, ļoti viegli. Parasti sēžam “Zoom” konferencēs un Latvija ir vainīgā – nevar izbraukt, iebraukt, organizēt. Visu laiku mums nosacījumi. Bet viņi ir saprotoši un varam salikt kalendāru.”

 

Fiktīvi līgumi?

Latvijas hokeja čempionātā daudz ir pusprofesionāļu – paralēli hokejam arī strādā vai studē, un Latvijas Hokeja federācijas direktora Jāņa Straupes ieskatā viņi drīkst spēlēt. Vakar sapulcē ar klubiem tika pārrunāts, kā viss tiks organizēts, tostarp šobrīd aktuāls ir arī jautājums, kas notiks ar hallēm – ja valdības kompensējošie mehānismi būs liesi, kāda, iespējams, tiks aizvērta līdz ārkārtējās situācijas beigām, kas šobrīd iezīmēts 6. decembrī.

Futbola skolas “Metta” ģenerālsekretārs Ģirts Mihelsons pauda izbrīnu par noteikumiem – 17 gadus vecs jaunietis var piepelnīties, veicot palīgdarbus, piemēram, veikalā vai kafejnīcā, bet ar profesionālu līgumu futbolu spēlēt nevar: “Tas ir absurds! Mūsu vārtsargs Jānis Beks 1. novembrī atzīmēja 18 gadu jubileju – tātad pirms spēles treniņā viņš bija nāvējošā vīrusa pārnēsātājs, bet spēles dienā – vairs ne…

Cilvēki ir paklausīgi un apzinīgi, bet valdībai nevajag ņirgāties, jo rodas vēl lielāka pretestība pret pamatotiem ierobežojumiem.

Mēs esam gatavi atteikties no skatītājiem, nespēlēt jaunatnes čempionātu, zemākās līgas, bet neaiztieciet tos, kuri saistīti ar valsts godu un kuri saista savu dzīvi ar šo profesiju.”

Pirmā par vīriešu un sieviešu čempionātu apturēšanu vakar paziņoja Latvijas Handbola federācija. Arī Latvijas Florbola savienības prezidents Ilvis Pētersons, vēl turpinot apzināt situāciju savā sporta veidā, pauda, ka, visticamākais, jāņem pauze.

Šobrīd aktuāls kļuvis jautājums, vai klubi var noslēgt ar spēlētāju līgumu par simbolisku samaksu, salāgojot minimālo algu ar stundu skaitu. Tādā veidā viegli varētu apiet sistēmu – ja ne visa komanda, tad par atsevišķiem spēlētājiem noteikti.

Pētersona skatījumā nebūtu pareizi meklēt caurumus noteikumos, jo ārkārtējās situācijas ieviešanas būtība ir pārtraukt dažādo sabiedrības grupu kontaktēšanos: “Ja esi sportists, kurš tikai brauc uz treniņiem, spēlēm, visa komanda ir vienā burbulī, bet, ja 20 dažādu darbu veicēji satiekas sportā, tas ir liels kokteilis, un, tā muļķojoties, varēsim bezgalīgi šādā režīmā dzīvot. Varbūt pat būs vēl stingrāki ierobežojumi, ka nedrīkst iet ārā, kā citās valstīs. Ne jau to mēs gribam.”

 

Federāciju atbildība

Edgars Severs, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors: “Sporta likumā profesionāls sportists ir ar darba līgumu, mēs esam nākuši pretim un paplašinājuši līgumattiecību veidus ne tikai ar darba līgumu, bet atlīdzības raksturs ir saglabāts, jo tikai tas apliecina to, ka tā ir profesionāla darbība, proti, darbība par atlīdzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
Līgumi nedrīkst būt noslēgti tikai izskata pēc, to nosaka arī Civillikums, tiem jābūt patiesiem, jāveic arī nodokļu samaksa.

Ja līgumi noslēgti tikai izskata pēc un satur fiktīvas līguma pazīmes, tad tas jau ir Valsts ieņēmumu dienesta jautājums. Sekošana tam līdzi būs arī sporta federāciju un sacensību organizatoru atbildība.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Klimovičs speciāli no Ukrainas: Cīņai ar nāvinieku masām neredz beigas
Sinoptiķi nāk klajā ar nākamās nedēļas prognozēm – cik lielam aukstumam jāgatavojas? 14
“Ko tie okupanti dara klajā laukā? Kāpēc viņi nemaskējas? Kur ir tehnika?”
VIDEO. “Sauciet dakteri!”. LTV žurnāliste tiešajā ēterā zaudē samaņu, policijas priekšnieks Ruks rīkojas nekavējoties
Ko darīt ar cilvēkiem, kuri publiski skaidri parāda savu nostāju par atbalstu Krievijai?
Lasīt citas ziņas
Ko darīt ar cilvēkiem, kuri publiski skaidri parāda savu nostāju par atbalstu Krievijai?
Stendzenieks: Daudzi valdības veidošanā gūst baudu, skatoties, kā nabaga Kariņš mokās
Saistībā ar draudiem valsts drošībai NEPLP anulē apraides atļauju “TV Rain” 36
Kuras ir trīs militāri spēcīgākas valstis pasaulē – Krievija ir to skaitā?
FOTO. Palīdzēt otram ir vieglākais darbs pasaulē! Prezidents ar kundzi godina sociālos darbiniekus
12:19
Rostovskis: Naftas cenu griesti – jau iepriekš sagatavots, globāls plāns Krievijas piežmiegšanai
12:00
FOTO. Tallinas ielas kvartālā apmeklētājus pulcē pirmais adventes tirdziņš 2
11:37
FOTO. Slavenības uzpošas Latvijas smalkākā vakarkleitu veikala svinībām un modes skatei
“Krievi paliek krievi! Parādās sarkanās kartītes!” Soctīklotāji par NEPLP lēmumu TV programmai “Doždj”
Skatītāja jautājums: Kur palikuši kadirovieši? Skaidro Slaidiņš
FOTO. Tallinas ielas kvartālā apmeklētājus pulcē pirmais adventes tirdziņš 2
Klimovičs speciāli no Ukrainas: Cīņai ar nāvinieku masām neredz beigas
Intriga ir kliedēta – partijas nosauc ministru kandidātus
Jautā skatītājs: Vai Latvijas karogs ar locekļiem arī būtu māksla? Komentē mākslas zinātniece
VIDEO. Pieķerti melos – prinča Harija un Meganas Mārklas dokumentālajā seriālā izmantots kadrs, kam nav nekāda sakara ar karalisko ģimeni
Vai būs kādas sekas tam, ja Polijā nokritusī raķete būs nākusi no Krievijas? 1
“Ceru, ka tiksim skaidrībā!” Viņķele komentē savu vakcīnu iepirkuma krimināllietu 22
APTAUJA. Vai pašvaldība var iejaukties kultūras iestāžu darbībā, nosakot, ko ļauts rādīt, eksponēt un ko ne?
Epidemiologs norāda, vai ir pamats domāt, ka tuvākajā laikā mūs apdraudēs bīstamāki Covid-19 paveidi
Jaunzeme nesaskata loģiku iecerētajā pārcelšanā uz FM
Amatpersona: Baidens pēc jaunā gada paziņos, vai kandidēs uz otro termiņu
Laikraksts: Aptuveni 20 Krievijas naftas tankkuģi nespēj pamest Melno jūru
Māris Antonevičs: Ja čurā uz galvas, tas nav lietus
ZZS rosina atcelt PVN kurināmajam un siltumenerģijas pakalpojumiem
Savākti 10 000 parakstu par autostāvvietu platuma palielināšanu
Jēkabpilī atklāj pieminekli Latvijas divdesmitā gadsimta ievērojamai personībai Itai Kozakevičai
Vai šodien gaidāma stipra snigšana?
Apjomīga Latvijas kino raža: visvairāk nomināciju Kairiša filmai “Janvāris”
FOTO. Jūrmala saposusies svētkiem – iedegta galvenā pilsētas egle, krāsainu lampiņu gaismā mirdz Dzintaru mežaparks
VDD nosūtījis NEPLP informāciju saistībā ar “TV Rain”. Kas notiks ar tā licenci Latvijā? 5
VIDEO. Krievu tankisti brauc pa taisno virsū mīnām. Kareivji bēg, ko kājas nes 17