Brīdinājumi “Visas bumbas spēles aizliegtas” pašlaik rotā daudzas sporta arēnas visā pasaulē. Pēc piespiedu pauzes var gadīties, ka daudzos stadionos vairs nebūs kam atgriezties – klubi būs bankrotējuši.
Brīdinājumi “Visas bumbas spēles aizliegtas” pašlaik rotā daudzas sporta arēnas visā pasaulē. Pēc piespiedu pauzes var gadīties, ka daudzos stadionos vairs nebūs kam atgriezties – klubi būs bankrotējuši.
Foto: Martin Rickett/PA PICTURES/SCANPIX/LETA

Sports zaudē miljardus 0

Pasaules sportā turpinās dīkstāve, kuras dēļ daudzi profesionālie klubi cieš zaudējumus, kuru dēļ to darbība var tikt apturēta jau tuvākajā laikā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Lasīt citas ziņas

Anglijas premjerlīgas klubi neklātienes sanāksmē vienojās sezonu apturēt līdz 30. aprīlim, taču tāpat ir skaidrs, ka futbolu nespēlēs arī maijā. Jau pienāk ziņas, ka, neatsākot sezonu, vairākiem klubiem nauda būs beigusies augustā. Kopējie aprēķini vēsta, ka sezonas neatsākšana Anglijas klubiem var nest 1,3 miljardus eiro lielus zaudējumus, no kuriem vairāk nekā pusi veido neieņemtie līdzekļi no raidorganizācijām. Algas samazināšana spēlētājiem ļautu samazināt zaudējumus vismaz uz pusi. Klubi piedāvā samazinājumu 30 procentu apmērā, tomēr spēlētāji tam pagaidām nav piekrituši.

Pamatīgs satricinājums gaida Vācijas futbolu, kur līdz jaunās sezonas sākumam varētu bankrotēt aptuveni 13 klubi, no kuriem lielākais vairākums spēlē Vācijas otrajā bundeslīgā, vēsta izdevums “Kicker”. Vairāku klubu dzīvotspēja ir tieši atkarīga no ieņēmumiem par raidtiesībām, kuri, neatsākoties spēlēm, paliks nulles līmenī. Paredzams, ka pirmie paziņojumi par klubu bankrotu sagaidāmi jau aprīļa nogalē. Pagaidām nav oficiālu ziņu no koronavīrusa pandēmijas visvairāk skarto valstu (Itālija, Spānija, Francija) futbola vadības, taču nojaušams, ka šo valstu profesionālo sportu gaida vēl smagāka krīze.

CITI ŠOBRĪD LASA

UEFA mudinājusi Eiropas valstu federācijas vēl neatteikties no sezonas pabeigšanas. Kā pirmie par sezonas pabeigšanu paziņoja Beļģijā, par valsts čempioniem pasludinot “Brugge” komandu. UEFA lēš, ka pārtraukto Eiropas kausu sezonu vajadzētu pabeigt ne vēlāk par 3. augustu, tomēr jo­projām nav skaidra vīzija, kad vispār varēs atsākt spēles.

Algas samazinājumam bija jāpiekrīt arī vairākiem Latvijas futbolistiem. Šveices “Sion” lauza līgumus ar deviņiem spēlētājiem, bet pārējiem algas samazināja par 20 procentiem, tostarp arī Robertam Uldriķim. Tāds pats 20 procentu algas samazinājums Norvēģijas “Stromsgodset” komandā būs Jānim Ikauniekam.

Amerikā profesionālo sporta līgu pārstāvji tikās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, kurš izteica cerību atsākt profesionālā sporta sacensības augustā vai septembrī. NBA vadība arvien biežāk apsver iespēju vairs neatsākt sezonu, kurā trīs dažādu komandu sastāvos dīkstāvē ir arī četri Latvijas basketbolisti. Tiesa, tas sola ļoti būtiskus zaudējumus, kuru dēļ tiks samazinātas arī spēlētāju algas. NBA un spēlētāju asociācija (NBPA) sākušas sarunas par basketbolistu algu samazinājumu, taču abas puses ir tālu no vienota viedokļa. Līga vēlas panākt 50 procentu algu samazinājumu jau no aprīļa vidus, kamēr spēlētāju pārstāvji ir ar mieru piekrist 25 procentu samazinājumam no maija vidus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.