Foto: SHUTTERSTOCK

Stāda gurķus un tomātus siltumnīcās! Dārza darbu kalendārs 6.-12.maijam 5

Par ritmisku Saules, Mēness vai zvaigžņu ceļu debesjumā sakām – tie lec un riet. Kustība notiek uz stāvzvaigžņu – zodiaku fona.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Saulei vajadzīgs gads, lai izietu cauri 12 zvaigznājiem, Mēness savukārt apriņķo Zemi 27,32 dienās, vienlaikus izejot cauri visiem 12 zodiaka zvaigznājiem. Šī kustība ir pamats Marijas Tūnas izveidotajiem sējas kalendāriem, kas grupēti sakņu, augļu, lapu un ziedu, kā arī dārza darbiem nelabvēlīgajās dienās.

Augļu dienā (7.05.) sēj zirņus un pupas. Stāda zemenes, siltumnīcās – gurķus un tomātus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Sakņu dienās (9., 10.05.) stāda kartupeļus, sīpolus, topinambūrus, mārrutkus. Sēj sakņaugus.

Ziedu dienās (11., 12.05.) stāda dālijas, gladiolas un citas vasaras sīpolpuķes. Sēj un stāda viengadīgās puķes. Aprūpē un pārstāda ziemcietes.

Nelabvēlīgajās dienās visus spēkus velta ravēšanai.

Padoms

Kamēr siltumnīcā un lecektī aug salāti un redīsi, ēdienkarti var papildināt ar pļavas dedestiņas (Lathyrus pratensis) jaunajiem dzinumiem. Pēc garšas tie atgādina zaļos zirņus. Papildinājums salātiem var būt arī jaunās, maigās liepu lapas. Bet egļu jaunie dzinumi un plaukstošie liepu pumpuri ir lielisks dabisko vitamīnu avots. Vēl šajā laikā var pagūt ievākt tējām jaunās lipīgās bērzu lapas, kas ziemā noderēs spēcinošām, organismu attīrošām tējām. Jāplūc tā, lai nenodarītu pāri kokiem. Katrs pumpurs un jaunais dzinums nākotnē izaugs par zaru. Plūcot jāpadomā, kā izskatīsies koks pēc mūsu darbībām. Būsim saudzīgi un apdomīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.