Turcijas prezidents Erdogans un Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons paspiež roku blakus NATO ģenerālsekretāram Jenam Stoltenbergam NATO samita priekšvakarā Viļņā, Lietuvā.
Turcijas prezidents Erdogans un Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons paspiež roku blakus NATO ģenerālsekretāram Jenam Stoltenbergam NATO samita priekšvakarā Viļņā, Lietuvā.
FOTO: REUTERS/Yves Herman/Poo

Stoltenbergs: Erdogans apņēmies atbalstīt Zviedrijas uzņemšanu NATO 86

Turcija piekritusi protokolu par Zviedrijas uzņemšanu NATO nodot parlamentam ratificēšanai, cik ātri vien iespējams, pirmdien paziņojis NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 20
Lasīt citas ziņas

NATO samita priekšvakarā Stoltenbergs Viļņā tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu un Zviedrijas premjerministru Ulfu Kristersonu, cerot vēl pēdējā brīdī pierunāt Ankaru atmest iebildumus pret Zviedrijas uzņemšanu aliansē.

Tomēr negaidītajā kopīgajā paziņojumā, kas izplatīts pēc trīs amatpersonu tikšanās, joprojām nav teikts, cik ilgs laiks Turcijai būs vajadzīgs, lai pabeigtu ratifikācijas procedūru.
CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl iepriekš pirmdien Erdogans bija paziņojis, ka atbalstīs Zviedrijas uzņemšanu NATO tikai gadījumā, ja Eiropas Savienība (ES) atsāks jau ilgstoši iesaldētās iestāšanās sarunas ar Ankaru.

“BBC” vēstīts, ka Zviedrijas premjerministrs Ulfs Kristersons uz šo pozitīvo lēmumu reaģējis, norādot : “Esmu ļoti priecīgs, šī ir laba diena Zviedrijai.”

Reaģējot uz šīm ziņām, ASV prezidents Džo Baidens sacīja, ka atzinīgi vērtē prezidenta Erdogana apņemšanos turpināt ātro ratifikāciju:”Esmu gatavs sadarboties ar prezidentu Erdoganu un Turciju, lai uzlabotu aizsardzību eiroatlantiskajā telpā. Ar nepacietību gaidu premjerministru Kristersonu un Zviedriju kā mūsu 32. NATO sabiedroto,” teikts Baltā nama paziņojumā.

Lielbritānijas premjerministrs Riši Sunaks sacīja, ka Zviedrijas pievienošanās padarīs mūs visus drošākus.

Arī Latvijas Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs atzinīgi novērtējis Turcijas prezidenta apņemšanos nodot ratificēšanai parlamentam protokolu par Zviedrijas uzņemšanu NATO.Vietnē “Twitter” Rinkēvičs to nosaucis par ļoti labu ziņu un paudis cerību, ka minētais process tiks pabeigts drīz: “Es pateicos Turcijai, Zviedrijai un [NATO ģenerālsekretāram Jensam] Stoltenbergam par šī rezultāta sasniegšanu, kas ir svarīgs visas alianses drošībai,” tviterī raksta Rinkēvičs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.