Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Straujuma: vidusskolēniem eksāmens fizikā un ķīmijā būs 2016.gadā 1

Pretrunīgi vērtētais ierosinājums visiem vidusskolēniem noteikt obligātu eksāmenu fizikā un ķīmijā tiks īstenots pēc diviem gadiem, šodien uzņēmēju organizāciju rīkotajā diskusijā par eksakto izglītību paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Reklāma
Reklāma
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Raksturs un liktenis pēc dzimšanas datuma: pārsteidzoši precīzs raksturojums 6
Lasīt citas ziņas

Vidusskolēniem eksāmens fizikā un ķīmijā būs 2016.gadā, teica Straujuma.

Viņa stāstīja, ka ir panākta vienošanās ar izglītības un zinātnes ministri Inu Druvieti (V), ka 2016.gadā paredzēts piloteksāmens fizikā un ķīmijā vidusskolēniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Premjerministre norādīja, ka pēc 2016.gadā notikušā piloteksāmena tiks analizēti rezultāti un vērtēts, kas eksāmenu procesā jāprecizē. Straujuma arī atzina, ka jāvērtē, vai tādās specializētās izglītības iestādēs kā, piemēram, skolās ar kultūras novirzienu fizikas un ķīmijas obligātais eksāmens būtu ieviešams.

Tāpat Straujuma teica, ka ar izglītības un zinātnes ministri panākta vienošanās par minēto mācību priekšmetu satura pilnveidošanu, skolotāju izglītošanu un pedagogu kvalifikācijas celšanu.

Kā ziņots, Latvijas iedzīvotājiem nav vienota viedokļa par obligāta fizikas vai ķīmijas eksāmena spēju veicināt jauniešu interesi par dabaszinībām – 40% uzskata, ka obligātā eksāmena ieviešana veicinās skolēnu interesi par dabaszinībām, bet 41% ir pretējās domās, rāda jaunākā “DNB Latvijas barometra” aptauja.

Komentējot šos datus, izglītības un zinātnes ministre Druviete paudusi pārliecību, ka eksāmens skolēnu zināšanas vēl neuzlabos. Daudz vairāk dod prasmīgs skolotājs, labi aprīkots fizikas vai ķīmijas kabinets, jo eksakto zinātņu minimumu arī eksāmenu formā nodrošina no 2008.gada atjaunotais matemātikas eksāmens. Ministre atbalsta mācīšanas pastiprināšanu, mācību līdzekļu pieejamību, skolotāju un sabiedrības izglītošanu, nevis testēšanu.

Šogad jūnijā valdošo koalīciju pārstāvošie politiskie spēki vienojās, ka obligātais centralizētais eksāmens vidusskolēniem fizikā vai ķīmijā ir konceptuāli atbalstāms, tomēr to nevar ieviest uzreiz. Obligāto eksāmenu fizikā vai ķīmijā varētu ieviest pēc trīs gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.