Latvijā
Izglītība

Sūdzas par izglītības iestādēm ārkārtējās situācijas laikā2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Kopš izsludināta ārkārtējā situācija un skolām jāstrādā attālināti, bērnudārzos mainīts darba režīms, dubultojies iesniegumu, sūdzību un jautājumu skaits, ko saņem Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD).

To “Latvijas Avīzei” atklāja dienesta pārstāve Jana Veinberga. Piemēram, februāra pirmajās divās nedēļās dienests bija saņēmis 15 iesniegumus, sūdzības vai jautājumus, bet no 13. marta līdz 2. aprīlim saņemtas jau 38 vēstules, kas saistītas ar ārkārtējo situāciju. Daļa vēstuļu gan sākotnēji sūtītas uz Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) īpaši izveidoto e-pas­ta adresi covid@izm.gov.lv un pārsūtītas IKVD atbildes sniegšanai.

Kā skaidro J. Veinberga, pārsvarā uzdoti jautājumi par to, kā organizēt izglītības iestāžu darbu vai kāda būtu tiesiska izglītības iestāžu rīcība ārkārtējā situācijā.

Sūdzības, kas pārsvarā ir anonīmas, lielākoties saņemtas par ārkārtējās situācijas nosacījumu neievērošanu, piemēram, sūdzas, ka izglītības iestādēs turpinās klātienes nodarbības vai ka izglītības iestāžu sporta laukumos bērni sporto. Tāpat sūdzas par to, ka izglītības iestādē strādā personas, kas iebraukušas no ārzemēm vai iebraukušo kontaktpersonas, vai par to, ka uz bērnudārzu dežūrgrupām ved bērnus, kuru radinieki atgriezušies no ārzemēm.

Tikai 13 procenti IKVD saņemto iesniegumu, sūdzību un jautājumu saistīti ar attālināto mācīšanos. Piemēram, vecāki iebilst par izpildāmo uzdevumu daudzumu un laika ierobežojumiem, sūdzas, ka nav iespējams laikā izpildīt mācību darbus, ja ģimenē ir vairāki bērni, bet ir ierobežotas tehniskās iespējas vienlaikus pieslēgties un pildīt darbus tiešsaistē vai izpildīt uzdoto. Ziņo arī par komunikācijas problēmām ar pedagogiem un skolas personālu.

Saņemti vairāki jautājumi par mācību sasniegumu vērtēšanu.

J. Veinberga teic, ka bieži vien sūdzētāji neatklāj, par kuru skolu tieši sūdzas. Tad IKVD nekādi nevar iejaukties, tikai ieteikt vecākiem vispirms vērsties pie skolotāja un tikai tad, ja neizdodas rast risinājumu, pie skolas vadības. Savukārt, ja izglītības iestāde, par kuru saņemta sūdzība, zināma, dienests sazinās ar to, noskaidro situāciju un nekavējoties sagatavo atbildi. “Tāpat kā kvalitātes dienesta ikdienas darbā, arī ārkārtējā situācijā var konstatēt, ka lielākā daļa problēmu un jautājumu būtu atrisināma pašā izglītības iestādē ar veiksmīgas komunikācijas palīdzību,” teic J. Veinberga.

Saistītie raksti

IKVD saņem jautājumus arī par dažādu izglītības iestāžu darbības principiem, piemēram, pirmsskolu dežūrgrupu darba nodrošināšanu, interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības programmu attālinātu īstenošanu, profesionālās izglītības iestāžu attālināta darba principiem.

Tāpat IKVD vēršas, ja ir neskaidrības par darba tiesiskajām attiecībām izglītības iestādēs, piemēram, darbinieku sūtīšanu atvaļinājumos, sanāksmju organizēšanu izglītības iestādēs, par to, vai ārkārtas situācijā pedagogiem jāstrādā klātienē vai attālināti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
Labi, ka tas nenotika ziemā, labosim visu nakti! “Rīgas Siltums” par amizanto avāriju Ģertrūdes ielas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj, kuru vēl divu valstu ieceļotājiem nav jāievēro pašizolācija
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Jauns Covid-19 pabalsts – cik liels un kas to saņems?
5 stundas

Lasītākie

ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Es no darba nebaidos.” Saruna ar Guntaru Raču par krīzi, mūziku un dārzkopību 1
Intervija 1 stunda
LE
LETA
Latvijā
“Iveta, izslēdziet cirku, Pampāļu teātri, un, lūdzu, bez grimasēm!” Saeimas sēdi pārtrauc asa kritika 1
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Politologs Viņķelis par armiju ASV ielās, Trampu kā autoritāru vadoni un “klusējošajiem republikāņiem”
45 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 apkarošanas likums pieņemts. Vai tas palīdzēs arī izkļūt no krīzes?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Cik pērn nopelnīja finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa? 5
6 stundas