Svarcēlājs Ritvars Suharevs.

Suharevs otro reizi karjerā izcīna Eiropas junioru čempionāta zeltu 0

Latvijas svarcēlājs Ritvars Suharevs ceturtdien Bukarestē triumfēja Eiropas junioru čempionātā, otro reizi karjerā tiekot pie šī goda.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Suharevs šajās sacensībās orientējās uz kopsummu 355 kilogrami, bet par pieciem kilogramiem vairāk bija gatavi pacelt tikai divi sportisti. Latvijas svarcēlājs raušanu iesāka ar 153, bet grūšanu ar 185 kilogramiem.

Latvijas sportists sākotnēji pirmajam mēģinājumam bija pieteicis 150 kilogramus, tomēr redzot pretinieku sniegumu, viņš pirmajā piegājienā izvēlējās celt 153 kilogramus, kas izdevās bez grūtībām. Otrajā piegājienā Suharevs centās pacelt par pieciem kilogramiem vairāk, tomēr sportists nespēja nofiksēt savu ķermeni, mēģinājumam netiekot ieskaitītam. Suharevs trešajā piegājienā apliecināja favorīta statusu, paceldams 158 kilogramus, kas deva pārliecinošu pirmo vietu raušanā.

Šajā disciplīnā otro vietu ieguva baltkrievs Ihars Ložka, kurš tika galā ar 152 kilogramiem, bet armēnis Karens Marganjans pacēla par vienu kilogramu mazāk. Tiesa, visi pārējie sportisti savus labākos rezultātus sasniedza ar otro vai trešo piegājienu, kamēr Suharevs, jau pirmajā reizē paceļot 153 kilogramus, nodrošināja sev uzvaru raušanā.

Grūšanā Suharevs iesāka ar 185 kilogramiem, kurus pēc nelielas piepūles izdevās noturēt virs galvas. Tikpat lēnā un mierīgā manierē izdevās pacelt arī 190 kilogramus, bet pirms trešā mēģinājuma Suharevs jau bija drošs, ka viņš tiks kronēts par Eiropas junioru čempionu. Šī iemesla dēļ Suharevs trešajā mēģinājumā centās uzstādīt jaunu personīgo rekordu grūšanā, virs galvas ceļot 197 kilogramus, tomēr sportistam neizdevās nostāties, tādējādi rezultātu uzlabot neizdevās.

Otro vietu grūšanā ieņēma Ložka ar 191 kilogramu, bet armēnim Rafikam Harutjunjanam neizdevās pacelt 193 kilogramus, tādējādi viņš ar rezultātu 190 kilogrami palika trešais.

Kopsummā Suharevs pacēla 348 kilogramus, Ložka par pieciem mazāk, bet bronzu ieguva Harutjunjans ar 340 kilogramiem.

Ceturtdien sacensības aizvadīs arī juniors Armands Mežinskis, kurš startēs svara kategorijā līdz 89 kilogramiem.

Jau ziņots, ka Rebeka Koha pirmdien izcīnīja zelta medaļu U-23 vecuma grupā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem.

Septembra beigās Taizemē notikušajā pasaules čempionātā Suharevs izcīnīja 12.vietu, bet pasaules junioru čempionātā šajā vasarā viņš ieguva jau otro zelta godalgu pēc kārtas, kopsummā paceļot 351 kilogramu, kas tikai par trim kilogramiem atpalika no viņa personīgā rekorda. Tāpat sportists šogad izcīnīja bronzas medaļu Eiropas čempionātā, kurā startēja svara kategorijā līdz 81 kilogramam.

Suharevs pērn, sacenšoties svara kategorijā līdz 77 kilogramiem, kļuva par pasaules junioru čempionu, Eiropas junioru meistarsacīkstēs izcīnīja sudrabu, bet Vecā kontinenta čempionātā pieaugušajiem viņš bija ceturtais. Šogad pieaugušo kategorijā viņš spēra soli uz priekšu un izcīnīja Eiropas čempionāta sudrabu.

Savukārt aizpērn Suharevs kļuva par Eiropas junioru čempionu, bet pirms tam divus gadus ieguva sudrabu.