Foto: LETA

“Suitu sievas” viesojas ASV 0

Pievieno LA.LV

Etnogrāfiskais ansamblis “Suitu sievas” šomēnes pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē viesojas Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV).

Patiesība nākusi klajā: Marks Rite paver priekškaru vienam no Eiropas noslēpumiem par karu Ukrainā
Veselam
Brīdinājuma pazīmes: ārsti identificējuši 4 miega problēmas, kas var liecināt par demences attīstību
Lietuvā strauji izplatās nelāga slimība: pats biedējošākais – nav zināms, kā saslimušie inficējās
Lasīt citas ziņas

“Suitu sievas” ASV ieradušās pēc Čikāgas latviešu tautas deju kopas “Mantinieki” uzaicinājuma, lai piedalītos Latvijas simtgadei veltītos pasākumos.

Centrālie Latvijas simtgades svētku pasākumi Čikāgā notiks aprīļa pēdējā nedēļas nogalē – 28. un 29.aprīlī. Divu dienu garās svinības pulcēs visus Čikāgas latviešu aktīvos dziesmu un deju kolektīvus, kā arī “Suitu sievas”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Koncerti notiek ar Amerikas latviešu apvienības (ALA) atbalstu.

Par etnogrāfiskā ansambļa “Suitu sievas” dibināšanas gadu tiek uzskatīts 1955. gads, kad dziedošās sievas ar Veroniku Porziņģi kā priekšdziedātāju piedalījās Aizputes dziesmu svētkos. Darbības laikā ansamblis vairākkārt viesojies dažādās ārvalstīs, bet uz ASV sievas devušās pirmo reizi.

Suitu kultūrtelpa kopš 2009.gada ir iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.