Andrejs Odinokovs (priekšplānā) un “Rīgas Volejbola skolas/LU” sieviešu komanda priecājas par dramatisko uzvaru Latvijas Superkausā.

Saraustītajā volejbola sezonā tuvojas izslēgšanas cīņas 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns

Pirmā Latvijas Superkausa izcīņa volejbolā aizritēja ar ideālo scenāriju – divas piecu setu cīņas, vairāk nekā piecas stundas saistoša volejbola, uzvarot Jēkabpils “Lūšu” vīriem un “Rīgas Volejbola skolas/LU” meitenēm.

Tradicionāli volejbolā gada izskaņā četras labākās komandas cīnās par Latvijas kausu, ko šoziem neļāva sarīkot Covid-19 situācija. Kā alternatīvu klubi piedāvāja ideju par Superkausu, pirmajam pasākumam Olimpiskajā sporta centrā Rīgā izdodoties tik intriģējošam, ka tas, ļoti iespējams, kļūs tradicionāls. Vien ar piebildi rīkot septembrī – lai iedotu toni sezonai, vienlaikus saglabātos arī kausa izcīņa ziemā.

Lielāks asumiņš

Jēkabpils “Lūši” trešo reizi šosezon tikās ar principiālo pretinieku “RTU Robežsardze/Jūrmala” un trešo reizi uzvarēja piecos setos. 26 punkti latviešu rezultatīvākajam spēlētājam Baltijas līgā Kristapam Šmitam, bet par vērtīgāko spēlētāju tika atzīts vienu punktu mazāk guvušais Pāvels Jemeļjanovs.

“Robežsardzei daudzi faktori spēlēja par labu, tomēr mēs izšķirošajos brīžos nospēlējām kvalitatīvāk, un tas veidojas laika gaitā – kvalitāti diez vai var iegūt vienā gadā,” “Latvijas Avīzei” atzina “Lūšu” prezidents Māris Trušelis.

“Varbūt arī asumiņš bija lielāks – Jemeļjanovam bija savi rēķini kārtojami ar volejbolu kā tādu, jo dažādu nopietnu traumu dēļ viņam kopumā divas sezonas izkritušas, turklāt bieži tas bija pirms izšķirošajām spēlēm.

Treneris uzticējās, lai gan tikpat labi varēja nespēlēt un palikt uz soliņa, jo diagonālē mums ir trīs vienāda līmeņa spēlētāji. Trenerim pirms katras spēles jāizvēlas pareizais variants. Mūsu līderim Šmitam šī bija pirmā trofeja, un varēja redzēt, ka ļoti grib izcīnīt. Arī pārējie labi nospēlēja.”

Trušelis uzskata, ka spēlētāji maksimāli centās parādīt sevi no labākās puses, lai iekristu acīs Latvijas izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam – vasarā gaidāma spraiga cīņa par vietu sastāvā startam Eiropas čempionātā: “Spēles kvalitāte ļoti priecēja, īpaši pirmajos divos setos. Pēc tam abām komandām nervi mazliet uzdeva.”

Baltijas līga pandēmijas dēļ aizritējusi saraustīti. Nespējot izpildīt paš­izolācijas iebildumus pēc spēlēm kaimiņvalstīs, no turnīra izstājās “Biolars/Jelgava” un “Daugavpils Universitāte/Ezerzeme”. Šonedēļ paredzēts noslēgt regulāro turnīru, bet jau tagad ir skaidrs, ka abas Latvijas līdervienības tabulā būs ceturtajā un piektajā vietā, tādējādi spēkosies ceturtdaļfinālā līdz divām uzvarām.

“Pirms divām nedēļām Edvīns (Skrūders) izteicās – ja spēlēsim tā, kā treniņos, varam arī Baltijas līgā izdarīt lielas lietas. Ir ticība parādījusies.

Mūsu mērķis nav tikai uzvarēt Latvijas čempionātā, lai gan “Jūrmala” šosezon ir ļoti spēcīga. Puišiem šobrīd jārāda viss, ko māk, un es gribētu nākamajā sezonā gandrīz vai pusi sastāva redzēt ārzemēs. Viņi ir izauguši, jāmēģina startēt augstākā līmenī,” atklāts ir Māris Trušelis.

Pēc lielas pauzes

Dāmu konkurencē Latvijas Superkausa ieguvēju noskaidrošanai arī bija nepieciešami pieci seti, “Rīgas Volejbola skolai/LU” pieveicot “Jelgavu”. Izšķirošajā setā rīdzinieces ieguva pārliecinošu 8:1 pārsvaru, atslābinājās un ātri bija neizšķirts, bet beigās ar piekto mačbumbu tomēr varēja gavilēt.

“Mazliet vairāk gribējām uzvarēt, neapstājāmies pēc pirmā seta un arī otrajā. Piektajā setā zinājām, ka emocijām jāpagriežas uz otru pusi, turpinājām cīnīties, un tas deva rezultātu. Mēs varbūt bijām fiziski nedaudz labākas, jo meitenes ir jaunākas un mazliet vairāk trenējas,” sacīja “Rīgas Volejbola skolas/LU” treneris Andrejs Odinokovs.

Par spēles vērtīgāko spēlētāju tika atzīta 19 punktus guvusī Inese Jursone no “Jelgavas”, bet uzvarētāju rindās rezultatīvākā ar 28 punktiem bija Vlada Pridatko.

Pagājušajā vasarā uz ASV koledžu čempionātu aizbraukušajai komandas līderei Martai Levinskai aug laba sekotāja.

“Vlada mocījās ar traumām, atsāka trenēties pirms trīs nedēļām, un necerējām, ka tik labi nospēlēs. Malace! Viņai vēl 17 gadi, mācās 11. klasē. Ir labas dotības, lēciens. Gatavojam Latvijas izlasei. Ir jau tagad piedāvājumi no ASV universitātēm, mēs gan uzskatām, ka labāk viņai palikt Eiropā,” gaišu nākotni spēlētājai redz Odinokovs.

Sievietēm šī spēle bija iespēja atkal ievilkt gaisu, sajust sacensību atmosfēru, jo Baltijas līgā pēdējie mači aizvadīti oktobra izskaņā. Jau šīs nedēļas nogalē Tartu tiks aizvadīts “Final 6” turnīrs. Rīdzinieces vispirms tiksies ar Tallinas “Audentes” un uzvaras gadījumā iekļūs pusfinālā, bet zaudējot spēlēs par 5.–6. vietu. “Jelgavai” pirmais mačs pret “TU/Bigbank”.

“Uzdevums ir uzvarēt, Latvijas Superkausa spēle palīdzēs sagatavoties arī šiem mačiem,” tā Odinokovs.

Rezultāti. VOLEJBOLS

LATVIJAS SUPERKAUSS

Vīriešiem. Jēkabpils “Lūši” – “RTU Robežsardze/Jūrmala” 3-2 (24:26, 25:23, 25:18, 19:25, 15:11), Šmits 26, Jemeļjanovs 25, Āboliņš 10; Avdejevs 20, Jansons 18, Pinka 16.

Sievietēm. “Rīgas Volejbola skola/LU” – “Jelgava” 3-2 (21:25, 33:31, 20:25, 25:16, 20:18), Pridatko 28, Kramēna 20, Ozola 13; Jursone, Plāte pa 19, Sola 15.