Reklāmraksti

Svarīgākās vadlīnijas katras mājokļa telpas iekārtošanā0

Publicitiātes foto

Ja Tu plāno iegādāties jaunu mājokli vai pat uzcelt to saviem spēkiem, tad lasi ieteikumus zemāk par to, kuri tad ir svarīgākie punkti, kuriem jāpievērš uzmanība, iekārtojot katru no telpām.

Viesistaba

Viesistaba būs vieta, kurā sapulcināt savu ģimeni kopīgām aktivitātēm, kā arī uzņemt viesus. Lai radītu mājīgāku un patīkamāku atmosfēru, izvēlies gaišas un praktiskas viesistabas mēbeles.

Viesistaba ar lielu logu un dabīgo apgaismojumu pratīs novērtēt gan uzņemamie viesi, gan Tu pats un pārējie mājinieki. No mēbelēm viesistabā vajadzētu atrasties dīvānam un krēsliem, galdam un plauktiem, lai radītu vairāk virsmu dažādu dekoru un dizaina elementU novietošanai.
Privātmājā viesistabas centrālais elements var būt kamīns vai neliela krāsniņa. Vērts padomāt arī par galda spēļu vai mākslas stūrīti un televizoru kopīgiem filmu vakariem.

Guļamistaba

Apmēram trešo daļu savas dzīves mēs pavadām tieši guļamistabā, tāpēc šī telpa ir īpaši svarīga. Pats galvenais ir izvēlēties labu gultu, matraci un spilvenu. Tālākā telpas dekorēšana jau atkarīga no paša gulētāja.

Ja mīli gaismu un Tev patīk celties agri no rīta, tad vērs uzmanību uz logu un dabisko gaismu. Savukārt, ja esi pūce un labprātāk jūties tumsā, tad parūpējies par gaismu necaurlaidīgiem aizkariem un labu skaņas izolāciju.

Bērnistaba

Jau no laika gala ticis pieņemts, ka bērnistabas iekārtojumam un krāsai jāizriet no bērna dzimuma. Attiecīgi puišu istabās parasti dominē zilā vai zaļā krāsa un auto vai supervaroņu tematika, kamēr meiteņu istabas tiek krāsotas rozā toņos un dekorētas ar pūkainiem spilveniem un pasaku tēliem.

Bērnam pieaugot, vēlamā istabas tēma var mainīties. Ja istaba paredzēta diviem bērniem, tad, iespējams, labāk to iekārtot neitrālākos toņos vai skaidri sadalīt uz pusēm, tādējādi ļaujot katram no bērniem izpausties savā istabas daļā.

Vannasistaba

Vanasistaba parasti ir viena no mazākajām telpām mājoklī. Lai radītu plašākas telpas iespaidu, izmanto dabisko gaismu, gaišas flīzes un santehnikas elementus. Ja vēlies pieturēties pie mūsdienās tik ļoti aktuālās ‘tuvāk dabai’ tēmas, tad neaizmirsti par koka elementiem un telpaugiem arī šajā telpā. Halātus, dvieļus un vannas bumbas vari atstāt redzamus, nevis novietot skapī, lai radītu pilnīgāku SPA zonas iespaidu.

Virtuve

Tieši virtuves iekārtošana parasti aizņem visvairāk pūļu un finansiālo ieguldījumu. Virtuvei jābūt gana plašai un ērtai, lai maltītes pagatavošana būtu praktiska un patīkama. Tieši virtuves virsmām jābūt gan vizuāli baudāmām, gan viegli kopjamām.
Neatkarīgi no sava auguma, pārliecinies par to, vai darba virsmas un skapīši uzstādīti pareizā augstumā. Lai virtuves sakopšanas darbi ritētu raitāk, virs plīts ierīko tvaika nosūcēju un parūpējies par plašu izlietni un pietiekami lielu darba virsmas platību.

Arī virtuvei piestāvēs telpaugi, bet virtuves gadījumā pat var apvienot patīkamo ar lietderīgo. Ja vēlies izkopt savas dārznieka prasmes un ēst paša izaudzētu pārtiku, pamēģini saulainākās virtuves daļās (vai uz balkona vasaras sezonā) audzēt garšaugus pats. Gan baziliks, gan raudene, gan lociņi un dilles atsvaidzinās virtuves interjeru un būs noderīgs garšaugs pašgatavotām maltītēm, turklāt tos izaudzēt varēs ikviens no mums.

Priekšnams

Priekšnamam jābūt tādam, kurā var pārskatāmi novietot virsdrēbes un apavus. Noteikti noderēs arī spogulis (ideālā gadījumā spogulis pilnā augumā), kurā vēl pirms iziešanas no mājas pārliecināties par savu izskatu.

Neatņemama priekšnama sastāvdaļa būs skapis vai pakaramie virsdrēbēm un plauktiņš apavu novietošanai. Tā kā parasti šai telpai logu nav, tad vēlams izvēlēties gaišāku sienu krāsu un spilgtāku apgaismojumu. Ja to atļauj sienas izmērs, vari telpu atsvaidzināt ar kādu gleznu vai fototapeti.

LA.lv

Lasītākie

AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Vislabāk būtu, ja mani vispār neviens nepazītu un ieraudzītu tikai kā tēlu uz skatuves!” Aktieris Apinis atklāti par sevi
Intervija 1 stunda
AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
“Notikumi laika jukās, tos ieliekot vērtību plauktos un laika kapsulās!” Rožukalne vērtē raidījumu “TE!”
54 minūtes
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Sarežģītākās un skaistākās bizes! Kā 17 gadus vecā Milēna pin un tamborē frizūras
1 stunda
Kate Šterna
Medības
Vai nebūs tā, ka tagad visas briežu govju licences tiks izmantotas buļļu medībām?
1 stunda
GN
Gints Narogs
Sports
“Rallijkross joprojām ir manā sirdī, un mīlestība pret to nav pazudusi!” Nitišs un Baumanis starta gatavībā
2 stundas