Austra Pumpure
Austra Pumpure
Autors: LETA

Sveicam jubilejā: Austrai Pumpurei 87! 1

Šodien 87 gadus svin pazīstamā un tautā iemīļotā dziesminiece Austra Pumpure (1928).

“Sākumā domāju, ka kļūda…” Pircējs pamatīgi samulsis par lasīto uz “Selgas” produkta iepakojuma
“Tagad vēl jo vairāk nebrauksim!” No jaunā gada mainīsies Jūrmalas iebraukšanas nodevas apmērs
DJ Ella, Chris Noah, Fiņķis… Nosaukti šova “Koru kari” jaunās sezonas visu 10 koru vadītāji
Lasīt citas ziņas

“Austras biedrības” Facebook profilā atrodama ziņa, ka pati gaviļniece šodien nav telefoniski apsveicama, jo patlaban aizceļojusi uz Madeiru, taču tas nekavē sūtīt dziesminiecei visgaišākās domas.

Austra Pumpure dzimusi 1928. gada 26. novembrī stiprā kurzemnieku ģimenē Dunikā, starp jūru un mežu. Liepājā studējusi kordiriģēšanu un vēju pilsētā dzīvo lielāko daļu mūža. Spēlē ģitāru, cītaru, akordeonu. No 20. gadsimta 50. līdz 90. gadiem strādājusi par Liepājas teātra koncertmeistari, arī aktrisi, dziedājusi teātra korī, pat stājusies pie orķestra diriģenta pults. Tieši Austras Pumpures balss ieskanas, domājot par daudzām krāšņām un pazīstamām Imanta Kalniņa komponētām teātra dziesmām – un ne tikai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Austra ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere, Valsts kultūrkapitāla fonda Mūža stipendijas saņēmēja, un 83 gadu vecumā saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu.

Teju četrās desmitgadēs, kopš zināms Austrasbērnu fenomens, Austrasbērnu plejāde skaitāma simtos, no tās izauguši tādi spoži Latvijas dziesminieki kā Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Ilze Purmaliete, Juris Hiršs, Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Silvija Silava, kā arī spoži ģitāristi.

Mīlam, sveicam un priecājamies!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.