Klimata aktīvisti Šveicē
Klimata aktīvisti Šveicē
Foto. Scanpix/Michael Buholzer/Keystone via AP

Šveicē klimata aktīvisti nobloķējuši kuģu satiksmi Reinā 17

Šveicē klimata aktīvisti piektdien okupējuši tiltu Bāzeles centrā, lai nobloķētu naftas tankkuģu un citu kuģu satiksmi Reinā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Lasīt citas ziņas

Šorīt pieci aktīvisti nolaidās no tilta un izkāra plakātu ar prasību “Pārvietošanās brīvību cilvēkiem, nevis naftas tankkuģiem!”. Uz cita plakāta bija uzzīmēta stop zīme un uzrakstīts vārds “Kolonija”.

Protesta akcijā piedalījās vairāk nekā desmit aktīvisti. Viņiem izdevās nobloķēt satiksmi upē, aizturot aptuveni duci kuģu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bāzeles policijas preses pārstāvi sacīja, ka policijas prioritāte ir nodrošināt, lai neviens no iesaistītajiem cilvēkiem netiktu ievainots.

Aktīvisti piedalījās netālu notiekošajā klimata nometnē “Bez robežām”, kurai bija atļauja uzcelt teltis netālu no tilta.

Šveicē pēdējā laikā arvien biežāk notiek neierasti klimata aktīvistu protesti. Dažos gadījumos aktīvisti pielīmējuši rokas pie ietves, lai bloķētu satiksmi uz noslogotām automaģistrālēm. Šonedēļ divi aktīvistu grupas “Renovate Switzerland” dalībnieki arī iztraucēja Lokarno kinofestivāla norisi, pielīmējot sevi pie skatuves apbalvošanas ceremonijas laikā, kad organizatori viņiem ļāva uzrunāt publiku.

Šādas protesta izpausmes ir izsaukušas sabiedrības dusmas, un labējā populistiskā Šveices Tautas partija, kas ir lielākā politiskā partija valstī, nodēvēja aktīvistus par klimata teroristiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.