AFP/LETA

Šveices hokejisti pirms spēles ar Latviju uzvar Vāciju 0

Šveices hokeja valstsvienība otrdien Prāgā ar 1:0 uzvarēja Vāciju diennakti pirms spēles pasaules čempionātā (PČ) pret Latviju, informē organizatori.

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7

Uzvaras vārtus nepilnas astoņas minūtes pirms spēles beigām guva Deniss Hollenštains. Abas komandas katra izdarīja tikai pa 18 metieniem.

Trešdien plkst. 17.15 ar Šveices komandu tiksies Latvijas hokejisti.

Uzvara ļāva šveiciešiem nostiprināties trešajā vietā A grupas turnīra tabulā ar pieciem punktiem trijās spēlēs. Kanādai ir deviņi, Zviedrijai astoņi punkti, bet ceturtā ir Čehija ar četriem punktiem. Latvija ir spēlējusi ar visām trim lielākajām grupas favorītēm, un tai punktu vēl nav.

Vēlāk vakarā spēlēs Austrija un Francija.

B grupas spēlē Ostravā Baltkrievija pirmā zaudēja vārtus, taču ar 5:1 uzvarēja Dāniju, kam izcēlās Julians Jakobsens. Otrajā trešdaļā Arturs Gavruss rezultātu izlīdzināja, Jevgeņijs Koviršins izvirzīja baltkrievus vadībā, bet Iļja Šinkevičs palielināja rezultātu līdz 3:1. Trešajā periodā vēlreiz izcēlās Koviršins un Ivans Usenko.

Baltkrievija uzreiz pacēlās uz otro vietu turnīra tabulā ar septiņiem punktiem, taču pēc vakara spēles pret Slovēniju to var panākt Slovākija. Līderei pēc trim spēlēm – ASV ir deviņi punkti, bet Krievijai un Somijai ir pa sešiem punktiem.

PČ elites divīzijā piedalās 16 komandas, kas sadalītas divās grupās. Katras grupas četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet vājākā izlase pametīs PČ elites divīziju un nākamgad spēlēs vienu līmeni zemākā turnīrā.

Latvijas Hokeja federācijas valde izlasei izvirzījusi minimālo uzdevumu – izcīnīt vismaz 10. vietu, bet komandai jātiecas arī pēc maksimālā – iekļūšanas ceturtdaļfinālā.