Dabā
Medības

Taktiskās somiņas visām dzīves vajadzībām0

Ierīkota aptieciņa.

Pēc tam kad sunim mežā tika saplēsta auss un asinis šķīda uz visām pusēm, sapratu, ka beidzot ir jāizveido aptieciņa – neliela somiņa, kurā saliktas visas pirmās nepieciešamības un palīdzības lietiņas. Bet tam vajadzīga smuka somiņa. Oriģinālās aptieciņas izrādījās gana dārgas, tādēļ nolēmu savākt visu pa daļām.

Veikalā Outdoortactics.eu, kas atrodas Rīgā, Tallinas ielā 88, reiz biju redzējusi veselu plauktu visdažādāko somu, somiņu un maciņu. Neticēsiet, bet biju jau tur nopirkusi sev rozā kosmētikas maciņu, ko jau kādu laiku apmierināta lietoju. Laikam tā bija pēdējā un vienīgā rozā lieta šajā veikalā. Tā nu beidzot savā dzīvē tuvāk iepazinos ar zīmolu Tasmanian Tiger. Laikam jau kauna lieta nezināt, jo šis ir viens no lielākajiem taktiskā aprīkojuma zīmoliem. Zīmola produktu klāsts ir ārkārtīgi plašs, sākot ar apģērbu, mugursomām un beidzot ar maziem maciņiem un jostām.

Šoreiz vajadzība pēc maciņa. Izvēle liela – sākot ar pavisam maziņiem līdz samērā lieliem izmēriem. Somiņas pagatavotas tiešām profesionālai lietošanai – ar drošiem rāvējslēdžiem, dažādiem mazākiem un lielākiem nodalījumiem, iespēju somiņu pielikt pie jostas vai pie somas. Tāds kārtīgs taktisko lietu cienītāju ekipējums, kas var noderēt arī medniekam, lai ieviestu kārtību haosā. Skatoties uz somiņām, kārojās jau visādas, jo var taču noderēt šitāda un tāda.

Izvēlējos haki krāsas taktisko somiņu, kas lieliski noderēs manam nolūkam, lai gan apraksts šķita daudz sarežģītāks nekā mana vajadzība. Taktiskās somiņas priekšpusē ir velcro panelis ID uzšuvei, un tā aprīkota ar MOLLE stiprinājumu sistēmu. Somiņai ir viegli atverams dubultais rāvējslēdzis, kā arī pretlietus pārklājs, kuru nu jau esmu pazaudējusi. Pati somiņa izgatavota no Cordura 700D. Izklausās smalki, tāpat kā cena – 26 eiro. Toties izskatās stilīgi un nopietni un pastāv maza varbūtība, ka rāvējslēdži saplīsīs un somiņai kaut kas nobruks. Somiņas pieejamas dažādās krāsās – arī melna un smilšu brūna. Cilvēkiem, kam ar taktisko dzīvesveidu nav bijis nekāda sakara, varētu rasties jautājums, kas ir MOLLE stiprinājumu sistēma. Man arī radās tāds jautājums. MOLLE ir saīsinājums no angļu valodas Modular Lightweight Load-carrying Equipment. Parokoties interneta dzīlēs, ir atrodams skaidrojums, ka šī sistēma izceļas ar savu fleksibilitāti, jo ir uz pamatnes uzšūtas speciālas lentes, kur var ātri un ērti pievienot sev nepieciešamās somiņas.

Tas nozīmē, ka nevajadzīgās var atvienot, ja tās nav nepieciešamas. Tātad tā ir labi pārdomāta un funkcionāla sistēma, kas ļauj pie apģērba, vestes vai somas piestiprināt lietas, kas var būt noderīgas, piemēram, kaujā. Tas tik ļoti uz medniekiem neattiecas, bet karavīram šī sistēma ir ļoti noderīga, jo pa rokai jābūt rācijai, aptieciņai, aptverei un citiem svarīgiem rīkiem. Tie nedrīkst būt sabāzti dziļi somā, tādēļ arī visu sakabina uz vestes vai pieliek somai papildu kabatas.

Principā jāsaka, ka Tasmanian Tiger piedāvā maciņus jebkam, pat īpašajām dzeršanas sistēmām. Kā jau teicu, tipiska militāra lieta, kas manai somiņai dod teorētisku pievienoto vērtību. Bet, jā, ir iespēja šo somiņu piestiprināt pie somas vai vestes, ja rodas tāda nepieciešamība. Tā nu savā īpašumā ieguvu ērtu maciņu, kurā tagad glabāju pirmās palīdzības lietas, ja nu gadās pašai pārgriezt pirkstu vai arī jāpalīdz sunim vai kādam citam. Veikalā pieejami gan lielāki, gan mazāki modeļi, kā arī somiņas dažādām citādām vaja-dzībām. Tā, lai visur būtu kārtība.


Vairāk lasiet žurnāla “Medības” jūnija numurā

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 12 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
36 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda