Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Talsiniekam par uzturlīdzekļu nemaksāšanu draud nokļūšana cietumā 35

Artis Drēziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Lasīt citas ziņas

Kādam talseniekam par uzturlīdzekļu nemaksāšanu draud nokļūšana cietumā uz pieciem gadiem.

Piecu gadu cietumsods par uzturlīdzekļu nemaksāšanu jaunajam vīrietim no Talsiem Gintam Mednim gan draud netiešā sakarā, jo maksājumi nav veikti piecu gadu nosacīta cietumsoda pārbaudes laikā, kad pēc jebkura kriminālsoda saņemšanas nosacītais cietumsods pārvēršas reālā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nosacīto cietumsodu Mednis saņēma par piedalīšanos kāda marihuānas audzētāja aplaupīšanā un piekaušanā, par ko savu vainu atzinis un ar radu palīdzību savācis 8000 eiro, ko samaksājis cietušajam. Par šo uzbrukumu rakstīja arī “Latvijas Avīze” 2019. gada 15. oktobrī publikācijā “Gandrīz nosit marihuānas audzētāju”.

Par uzturlīdzekļu nemaksāšanu draud samērā neliels sods: īslaicīga brīvības atņemšana vai tikai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai arī naudas sods. Mednis no tiesas sēdēm izvairās – uz nākamo viņu mēģinās atvest ar policijas palīdzību, bet, ja tas nesekmēsies, viņu, visticamāk, izsludinās meklēšanā.

Var saprast jaunā cilvēka nevēlēšanos doties cietumā, taču pats vien pie visa vainīgs. Strādājis vairākos kokapstrādes uzņēmumos un saņēmis oficiālu algu, taču oficiāli uzturlīdzekļus bērna mātei neesot maksājis. To viņa vietā darījis Uzturlīdzekļu garantijas fonds, kurš brīdinājis Medni, ka uzturlīdzekļus piedzīs piespiedu kārtā. Līdz 2022. gada 22. martam parāds bijis 809,83 eiro.

Tā kā Mednis izvairās no tiesas, nav iespējams noskaidrot viņa rīcības motīvus. Iespējams, Uzturlīdzekļu garantijas fonds nav zinājis vai vienkārši nav brīdinājis Medni par nosacītā soda iespējamo pārtapšanu reālā. Iespējams, neoficiāli bērna mātei uzturlīdzekļus maksājis, bet bijis nolemts neatteikties arī no valsts naudas. Talsi ir maza pilsēta, un ļaudis esot redzējuši, ka Mednis ar bērna māti vismaz kādu laiku dzīvojuši kopā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.