Latvijā
Politika

Tavars Eiropas “zaļo” kritiku dēvē par melīgu4


Edgars Tavars
Edgars Tavars
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Eiropas Zaļo partijas (EZP) komitejas kritiku Latvijas Zaļajai partijai (LZP) tās vadītājs Edgars Tavars vērtē kā “melīgus, interpretētus un no konteksta izrautus pārmetumus”.

EZP šonedēļ notiekošajā sanāksmē lems par rosinājumu atņemt LZP pilntiesīgu statusu šajā partiju apvienībā.

Tavars aģentūrai LETA skaidroja, ka LZP rindās jau iepriekš notikusi diskusija, vai ir nepieciešams turpināt dalību EZP. Politiķis apgalvoja, ka politiskais spēks komunicējot ar vairākām Eiropas valstu patriotiski noskaņotajām “zaļo” partijām, kuras atbalstot LZP.

Politiķis domā, ka šī situācija parāda pamatuzskatu sadursmi starp Eiropas globāli domājošajiem “zaļajiem” un patriotiski noskaņotiem “zaļajiem”.

Viņš vērsa uzmanību, ka atsevišķi “zaļie” pārmet LZP, ka tā iestājas par ģimeniskām, tradicionālām vērtībām. Tavars norādīja, ka viņam “pat nav komentāru”, ka LZP tiek pārmests, ka partija ieklausās baznīcā un ka cilvēkus vērtē pēc kompetences nevis šķiro pēc dzimuma vai to, pret ko cilvēkam ir jūtas.

LZP valdes priekšsēdētājs norādīja, ka partija iestājas par “lokālpatriotismu, cieņu pret kaimiņiem, par tīriem Latvijas ūdeņiem, izglītību, vides aizsardzību un tīru ūdeni”. Eiropas “zaļie” LZP pārmetot atbalstu protekcionismam, taču LZP nekad neatbalstīs globālisma pieeju, akcentēja Tavars. Komentējot norādīto atbalstu ASV prezidentam Donaldam Trampam, Tavars norādīja, ka ir jārespektē brīva cilvēku izvēle demokrātiskās vēlēšanās, reizē Eiropas “zaļie” nav norādījuši, ka politiķim un ASV prezidentam atšķiras viedoklis klimata jautājumā.

Tavars uzvēra, ka nepiekrīt to “zaļo” uzskatam, kuri pauž, ka klimata pārmaiņu novēršanai pareizākais instruments ir lielas naudas summas novirzīt globālā līmenī. Tā vietā nauda ir jāiegulda lokāli, tajā skaitā bioloģiskajā lauksaimniecībā, kas palīdzēšot mazināt klimata pārmaiņas, jo samazināsies transporta izmantošana preču pārvadāšanā, skaidroja politiķis.

Politiķis arī norādīja, ka LZP pašlaik ir nomainījusi savu pārstāvi EZP.

Kā ziņots, EZP padomes delegātiem, kas no piektdienas līdz svētdienai pulcējas Tamperē, ierosināts lemt par pilntiesīgas dalības statusa atņemšanu LZP.

LZP tiek pārmestas politiskās darbības, kas ir pretrunā ar “zaļo” vērtībām un EZP hartu, demokrātisko principu neievērošana partijas iekšējā darbībā un “hroniska” neieinteresētība EZP darbībā, kas izpaužas kā biedru naudas nemaksāšana vai maksājumu kavēšana, delegātu nesūtīšana uz EZP padomes kongresiem un nevēlēšanās kontaktēt ar EZP pārstāvjiem.

Saistītie raksti

LZP politisko “grēku” vidū minēts partijas līdera Tavara savulaik paustais atbalsts ASV republikāņiem un pašreizējam ASV prezidentam Trampam, tas, ka LZP pārstāvji Saeimā balsoja pret tā dēvēto kopdzīves likumu, homofobiski izteicieni un pret tā dēvēto praidu vērstas darbības, ko pieļāvis LZP Rīgas nodaļas vadītājs, atbalsts izglītībai tikai latviešu valodā un fakts, ka toreizējais Latvijas prezidents Raimonds Vējonis, kas iepriekš pārstāvējis LZP, parakstījis attiecīgo likumu par pāreju uz izglītību latviešu valodā, vēršanās pret Eiropas Komisijas rosinātajām obligātajām patvēruma meklētāju pārdales kvotām starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī balsošana Saeimā pret tā dēvēto Stambulas konvenciju.

Savukārt par demokrātijas principu pārkāpumu LZP iekšējā darbībā atzīta dzimumu līdzsvara neievērošana partijas struktūrvienībās un amatu sadalē.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Āfrikas cūku mēris šonedēļ konstatēts 15 mežacūkām
10 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nemiro: Par politiku dzīvojamā fonda atjaunošanai varēs lemt pēc OECD pētījuma 5
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Mārtiņam Eglienam nav bail iejusties maestro Paula tēlā
41 minūtes
LE
LETA
Latvijā
FOTO. “Riga Street Food Festival” Vecrīgā pulcējis aptuveni 8000 apmeklētāju
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdiena būs pārsvarā mākoņaina
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Austrālijā turpina degt ugunsgrēki; daudzviet lietus izraisa haosu
6 stundas
VB
Vija Beinerte
Latvijā
Vija Beinerte: Ko es meklēju kino zāles tumsā – trīsas un vektoru, patiesību vai provokāciju?
10 stundas