“Rīgas” komanda Pasaules tūres posmā Monreālā izcīnīja pirmo uzvaru kopš pagājušā gada novembra, kad bija labākā Mehiko.

Teicama iesildīšanās Monreālā 3

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija

Latvijas 3×3 basketbola komanda “Rīga” pirmo reizi šosezon spēlēja labākajā sastāvā un uzvarēja Pasaules tūres posmā Monreālā.

Latvijas komanda šosezon bija piedalījusies divos no pieciem Pasaules tūres posmiem, abos zaudējot ceturtdaļfinālā. Monreālā bija pirmie mači šosezon, kurā “Rīga” startēja labākajā sastāvā – ar visiem četriem pagājušā gada olimpiskajiem čempioniem ierindā.

Grupā tika pārspētas Slovēnijas un ASV komandas, ceturtdaļfinālā noliekti vēl vieni amerikāņi “Princeton” (21:18), pusfinālā stabila uzvara pār Austrijas “Vienna” (21:14).

Finālā cīņa pret Lietuvas “Šakiai Gulbele”, mača vidusdaļā izdevās iegūt sešu punktu pārsvaru (12:6), tad leiši panāca neizšķirtu, tomēr turpinājumā dažu punktu vadība atkal bija latviešiem un uzvara ar 19:17. Astoņus punktus guva Kārlis Lasmanis, pa četriem – Nauris Miezis un Edgars Krūmiņš, bet trīs – Agnis Čavars.

Lasmanis ar vidēji spēlē gūtiem 9,6 punktiem bija turnīra rezultatīvākais basketbolists, saņemot vērtīgākā spēlētāja balvu.

“Rīga” Pasaules tūres rangā pacēlusies uz piekto vietu. Monreālā nestartēja neviena no pirmā četrinieka komandām – serbu “Ub” un “Liman”, kā arī beļģi un holandieši, kas saistāms ar šonedēļ Austrijā paredzēto Eiropas čempionātu. Latvijas izlase turnīrā izlikta ar trešo numuru un sestdien grupā tiksies ar Poliju (8.) un Melnkalni (25.).

Izslēgšanas spēles svētdien. Sieviešu konkurencē Latvijas nav starp 12 dalībniecēm.

Latvijas U-17 3×3 basketbola izlase Eiropas čempionātā Grieķijā izcīnīja sudraba godalgas – grupā zaudējums Francijai, uzvara pār Horvātiju, ceturtdaļfinālā pieveikta Lietuva (19:17), tālāk uzvara pār Izraēlu (21:16), bet finālā minimāls zaudējums Vācijai (20:21). Komandā bija četru sporta skolu audzēkņi – Kristians Pastors (Salaspils), Jānis Censonis (Jēkabpils), Edvards Egle (BJBS “Rīga”/A. Kraukļa VEF BS) un Toms Salnājs (Ventspils “Spars”).