Egils Rozenbergs. “Rētas I”. 2013. Vilna, lins. Autora īpašums.
Egils Rozenbergs. “Rētas I”. 2013. Vilna, lins. Autora īpašums.
Publicitātes foto

Tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde “Arsenālā” 0

No 25. oktobra līdz 8. decembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” skatītājiem būs atvērta pazīstamā tekstilmākslinieka Egila Rozenberga personālizstāde.

Reklāma
Reklāma
“Tas ir beigu sākums! Melni mākoņi dosies tur, kur lec saule!” Nostradama prognoze 2025. gadam 20
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
“Jūs aizbraucāt, bet kaut ko šeit uz ēdamgalda aizmirsāt!” – kempingā paviesojušies “sivēni”? 78
Lasīt citas ziņas

Egila Rozenberga vārds mākslas, kultūras un sabiedriskās dzīves ritmos labi zināms gan regulāri izstādēs skatot vērienīgos gobelēnus un telpiskos objektus, gan sekojot viņa darbībai dažādās ar aktuālo un aktīvo mākslas dzīvi saistītās organizācijās un struktūrās Latvijā un ārvalstīs.
Egils Rozenbergs dzimis 1948. gadā Jūrmalā. Beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu 1965. gadā, Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas nodaļu 1971. gadā. Izstādēs piedalās kopš 1968. gada, sarīkojis vairākas personālizstādes Latvijā un ārzemēs. Bieži pārstāvējis Latvijas tekstilmākslu izstādēs daudzviet pasaulē, organizējis un piedalījies starptautiskos simpozijos un konferencēs, viņa darbi skatāmi nozīmīgos pasaules muzejos (piemēram, Ņujorkas Mākslas un dizaina muzejā), sabiedriskos interjeros un atrodas privātkolekcijās. Egils Rozenbergs ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1971. gada, organizācijā ieņēmis dažādus vēlētus (t. sk. prezidenta) amatus, no 1993. līdz 1997. gadam pildījis Starptautiskās Tekstilmākslas asociācijas ģenerālsekretāra pienākumus. Apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī vairākiem ārvalstu apbalvojumiem.
Egila Rozenberga daiļradē labi izsekojami tekstilmākslas nozares attīstības kopējie procesi. Sākotnēji, 20. gadsimta 70.–80. gados, viņš konsekventi strādā klasiskajā figurālajā gobelēnā, ar uzsvērumu uz krāsu laukumiem un dinamiku, līniju ritmiem, simboliku, dekoratīvām kompozīcijām ar akcentētu faktūru. Mākslinieka ierosmei kalpo gan deju, sporta spēļu un sadzīves svētku, gan folkloras atbalsoti motīvi un tēmas.
Nākošais intensīvo meklējumu posms saistās ar apjomīgiem trīsdimensiju objektiem, kur raupjo materiālu vijumos un faktūrās nezūd romantiskās iedvesmas nots. Pēdējo gadu darbos vērojamas gan ceļojumos gūtās noskaņas, gan jūras piekrastes inspirēti ritmi un to mijiedarbība, iezīmējas citādas nianses materiālu un tehnisko paņēmienu izmantojumā. Egilu Rozenbergu iepazīstam kā lielisku vērotāju un vēstītāju, kurš atļāvies brīvi pārkāpt tekstilmākslas ierastās robežas, paplašināt radošo darbības lauku. Savās kompozīcijās autors liek skatītājam apstāties izziņas ceļā uz kāda realitātes mirkļa izpratni, lai apbrīnotu pasauli un tās izpausmes.
Egila Rozenberga personālizstāde LNMM izstāžu zālē “Arsenāls” ir līdz šim plašākā mākslinieka darbu skate, kas sniedz pilnīgu pārskatu par autora individuālo ceļu mākslā sākot no 20. gadsimta 70. gadiem līdz šodienai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.