Tērvetes tauriņu mājas eksponāti
Tērvetes tauriņu mājas eksponāti
Publicitātes foto, kolāža: la.lv

Tērvetes tauriņu māja sāk ceturto sezonu 0

Sākot no 19.aprīļa, aizsāksies ceturtā Tērvetes tauriņu mājas sezona.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas

Arī šogad ir sagaidāms īpaši liels tauriņu skaits katru dienu un jaunums – dzīvu rāpuļu un abinieku ekspozīja.

Dabas draugus sagaidīs skaists krāsu un sajūtu notikums, kas pulcēs vairākus simtus eksotisko tropu tauriņu. Parasti tie ir 300 – 400 kopskaitā un līdz pat 20 dažādam sugām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dabā tauriņi savstarpēji bieži nesastopas, jo tie tiek sagādāti no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm, speciālām tauriņu audzētavām jeb tauriņu fermām.

Gadu laikā Tērvetes tauriņu mājā par populārākajiem tauriņiem ir kļuvuši Zilais morfīds un Atlasa Gigantiskais tauriņš.

Zilais morfīds ir atceļojis no skaistās un siltās Kostarikas Dienvidamerikā, bet Atlasa Gigantiskais tauriņš ir atceļojis no krāsainās Indijas. Zilā morfīda tauriņa metāliskā krāsa pārsteidz un apbur katru apmeklētāju. Tā spārnu izmērs ir 10-15 cm plašs, un interesantais, un vieglais lidošanas stils uzrunā ikvienu.

Atlasa Gigantiskais tauriņš ir iespaidīgs ar savu spārnu plētumu no 24-32 cm. Tas ir lielākais naktstauriņš, un tā dzīves ilgums ir tikai 10 dienas.

Kāpēc tikai 10 dienas? Tauriņam nav mutes, līdz ar to ir jāiztiek ar to enerģiju, ko ir uzņēmis kāpurs kāpura stadijā.

Tā galvenais uzdevums ir atrast otru pusīti un vairoties. Šo tauriņu katru dienu nevar satikt, jo ja parasti tauriņi no kūniņas izšķiļas Tērvetes tauriņu mājā 7-14 dienu laikā, tad Atlasa Gigantiskais tauriņš to var izdarīt šodien, rīt vai pēc pusgada.

Parasti tauriņu dzīves ilgums tikai ir 10 – 30 dienām.

Tērvetes tauriņu māja atklāj ceturto sezonu

Jaunajā ekspozīcijas telpā ir sastopami dažādi rāpuļi – Hameleoni, Zaļā iguāna no tropiem, Pērļu ķirzaka no kalnainās Spāniju kalnienes, Leopard gekons, ribtritoni un citi.

Iespēja pašiem pirmajiem apmeklētājiem brīvdienās, speciālistu uzraudzībā iejusties dzīvnieku barotāju lomā un palīdzēt pabarot jaunos Tērvetes kustoņus.

Zaļā iguāna ir izmērā 1 m un tās dzīves ilgums ir līdz pat 20 gadiem. Tā ir atceļojusi no tālās Dienvidamerikas, bet jūtas ļoti labi pielāgotāja Tērvetes tauriņu mājas ekspozīcijas zālē. Zaļā iguāna ir veģetāriete, pārtiekot no dažādiem salātiem, augļiem un ogām. Pārējie ekspozīcijas dalībnieki pārtiek no dažādiem kukaiņiem.

Tērvetes tauriņu māja atrodas LVM dabas parka Tērvete lielajā auto stāvlaukumā un ir atvērta darba dienā no plkst. 10 līdz 17, bet brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10 līdz 18.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.