Foto: Shutterstock

TESTS. Pārbaudi savu redzi, aplūkojot šos attēlus! Uzzini, vai tev piemīt daltonisms! 0

Krāsu aklums ir nespēja vai pasliktināta spēja normālos apgaismojuma apstākļos saskatīt un atšķirt kādu konkrētu krāsu, krāsas vai to toņus. Tas nereti arī tiek saukts par daltonismu, lai arī šaurākā nozīmē daltonisms attiecināms uz cilvēkiem, kuri neuztver tieši sarkano krāsu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 38
Lasīt citas ziņas

Ir dažādi daltonisma veidi. Vienkāršojot klasifikāciju visbiežāk sastopamais daltonisma veids ir grūtības atšķirt savā starpā sarkano, dzelteno un zaļās krāsas. To sauc par sarkani-zaļās krāsas aklums – deuteranopija. Eksistē citas daltonisma formas, kad cilvēki nespēj atšķirt zilo no zaļās krāsas – tritanomālija un visretāk sastopamā – pilnīga krāsu neatšķiršana jeb monohromā daltonija.

Pasaulē populāri testi, ar kuru palīdzību iespējams noteikt daltonisma iezīmes, ir attēli, kuros “noslēpti” kādi cipari vai zīmējumi. Aplūko turpinājumā redzamos attēlus un pārbaudi, vai tev ir pamats satraukties par daltonismu!

Ko tu šeit redzi?

1 no 10
TV24
Valainis par LMT un TET tālāko attīstību: “Pilnīgi skaidrs ir tas, ka mēs virzīsimies uz to, lai stiprinātu valsts lomu šajos uzņēmumos”
“Ja es nejauši nebūtu pamanījis…” Stendzenieks piedzīvojis nepatīkamu pārsteigumu Mazirbē, kad saņēmis īsziņu no “Mobilly”
Eksperti atklāj, ka ir kaut kas, no kā Putins baidās vairāk nekā no NATO
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat