Latvijas izlases vārtsargs Jānis Kalniņš cīņā pret Slovākijas hokejistiem.

Tiek likti pamati: Latvijas hokeja izlase Slovākijā uzvaras dala uz pusēm 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201

Divās mazrezultatīvās cīņās Latvijas hokeja valstsvienība Pieštanu pilsētā izcīnīja vienu uzvaru pārbaudes spēlēs pret allaž principiālo sāncensi Slovākiju.

Pirmajā mačā panākums tika gūts papildlaikā ar 2:1, vārtus iemetot Mārtiņam Karsumam un Renāram Krastenbergam, kurš uzvaru izrāva spēles 64. minūtē. Savukārt otrajā mačā tika piedzīvots zaudējums papildlaikā ar 0:1.

Vakar ļoti līdzīgā cīņā trešā perioda sākumā mūsējie guva “tīrus” vārtus, kad Oskara Cibuļska metienu no zilās līnijas pielaboja Miks Indrašis. Tiesneši tos gan neieskaitīja, jo Mika slida atradās vārtsarga laukumā.

Jāpiebilst, ka soģi divas ripas Latvijas vārtos neieskatīja arī slovākiem, pa vienai katrā mačā. Mājinieki uzvaru izrāva papildlaika pirmās minūtes beigās, kad izcēlās vien 17 gadus vecais Jurajs Slafkovskis, kuram šī bija otrā spēle savas valsts izlasē.

Pirms sezonas sākuma, kad komandas aizvada pirmās spēles pēc vasaras pārtraukuma, tās bieži tiek dēvētas par “rudenīgām”, toties tagad bija “pavasarīgs” hokejs.

Varēja just, ka Latvijas izlases pamatspēki kādu laiku nav spēlējuši, vairākumā nekas prātīgs neizdevās, tomēr uzvaras ir un paliek uzvaras.

Mūsējiem bija aptuveni 70% sastāva, kas spēlēs pasaules čempionātā, bet slovākiem šie procenti, šķiet, bija mazāki, jo daudz debitantu. Slovākijā joprojām notiek vietējais čempionāts, vēl pusfināla fāzē, kur cīnās arī Kristers Gudļevskis Bratislavas “Slovan” vārtos.

Pirmajā mačā Latvijas izlases cietoksni sargāja Jānis Kalniņš, kurš atvairīja 28 no 29 metieniem, tiekot atzīts par labāko mūsu komandā, bet otrajā cīņā vārtos stājās Ivars Punnenovs, kurš arī saņēma spēles labākā balvu Latvijas izlasē.

Patīkamas emocijas

Debiju lielajā izlasē piedzīvoja šo sezonu Rīgas “Dinamo” labi aizvadījušais Jānis Švanenbergs, kurš darbojās maiņā ar Mārtiņu Dzierkalu un Rihardu Bukartu. Visi trīs atzīstamu sniegumu demonstrēja klubā, aizvakar pie pun­ktiem gan netika.

“Bija patīkami beidzot atkal sajust spēles garšu pēc ilgāka pārtraukuma. Patīkamas emocijas uzvarēt pirmajā spēlē izlasē, komandā visi atbalsta viens otru. Gan ģērb­tuvē, gan uz soliņa valda pozitīvas emocijas,” Latvijas Hokeja federācija citē Švanenbergu.

“Ļoti patīkami debitēt šādā kompānijā. Komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš pieskatīja, lai tiktu ievērotas visas nepieciešamās tradīcijas pirms debijas spēles. Komandā ir ļoti patīkama atmosfēra, visi spēlē un cīnās viens par otru un ir aizraujoši spēlēt šādā kolektīvā. Katram bērnam Latvijā, kurš trenējas hokejā, viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir tikt līdz Latvijas izlasei, lai varētu doties laukumā un aizstāvēt valsts godu. Tagad beidzot man pavērās tāda iespēja un ir ļoti patīkamas un labas emocijas,” gandarīts ir 19 gadus vecais uzbrucējs.

Čempionātam sava himna

Vakar pasaules čempionāta rīkotāji publiskoja turnīra oficiālo himnu, ko izpilda pazīstamā grupa “Astro’n’out”. 2021. gada meistarsacīkšu himnu sauc “For Glory and Joy” (“Slavai un priekam”).

Līdz čempionātam palikušas 29 dienas, Olimpiskajā sporta centrā, kur notiks vienas grupas spēles, jau ir uzstādīts laukums, bet ledus vēl nav uzliets.

“Tas ir liels gods radīt tik nozīmīga notikuma oficiālo dziesmu. Tā ir par došanos pēc uzvarām, un mēs ticam, ka ar šīs dziesmas vēstījumu spēs asociēties visa lielā hokeja pasaules komūna, tāpat kā katrs klausītājs, kurš ikdienā sevi izaicina, tiecoties pēc jauniem personīgiem sasniegumiem,” stāsta grupas soliste Māra Upmane-Holšteine.

Bļugers iemet vārtus “trakā” spēlē

Teodors Bļugers otrdien guva vārtus ļoti rezultatīvā cīņā, kurā Pitsburgas “Penguins” ar 7:6 uzvarēja Ņūdžersijas “Devils”. “Pingvīni” spēles gaitā bija vadībā ar 6:0, bet pēdējā trešdaļā pamanījās ielaist sešas ripas, tiesa, nosargājot uzvaru.

Bļugers guva “Penguins” piektos vārtus, to izdarot pēc teicamas maiņas partnera Evana Rodrigesa piespēles. Latvijas uzbrucējs otro reizi šajā sezonā un trešo reizi NHL karjerā vārtus guvis divos mačos pēc kārtas.

Tedim šosezon 33 spēlēs seši precīzi metieni un 13 rezultatīvas piespēles. Pitsburgas komanda pārliecinoši soļo pretim iekļūšanai Stenlija kausa izcīņā, jo šobrīd ar 61 punktu ieņem trešo vietu Austrumu divīzijā, tikai par punktu atpaliekot no līderēm Vašingtonas “Capitals” un Ņujorkas “Islanders”.

Tikšana “play off” arvien utopiskāka ir Kolumbusas “Blue Jackets” komandai, kuru pārstāv Elvis Merzļikins. Kolumbusa viņnakt ar 1:5 kapitulēja Floridas “Panthers”, latvietiem paliekot rezervē.

“Zilās žaketes” zaudējušas septiņos mačos pēc kārtas. Lielākas cerības ir Rūdolfa Balcera pārstāvētajai Sanhosē “Sharks”, kas no izslēgšanas spēļu zonas šobrīd atpaliek par četriem punktiem, bet vēl jāaizvada 11 cīņas.

Rezultāti. PĀRBAUDES SPĒLES HOKEJĀ

Slovākija – Latvija 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 1:0 (3:00) Adams Liška (Patriks Lampers, Adams Jānošīks), 1:1 (25:51) Mārtiņš Karsums (Roberts Bukarts, Andris Džeriņš), 1:2 (63:30) Renārs Krastenbergs (Miķelis Rēdlihs).

Pēcspēles metieni: 2:3 (Latvijas izlasē vārtus guva Miķelis Rēdlihs, Roberts Bukarts, Kaspars Daugaviņš).

Slovākija – Latvija 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Vārti: 1:0 (60:52) Jurajs Slafkovskis.

Pēcspēles metieni: 1:2 (Latvijas izlasē vārtus guva Rihards Bukarts, Mārtiņš Karsums).