SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā 24

Ukraina aicina taupīt elektroenerģiju


Ņemot vērā Krievijas intensīvos uzbrukumus Ukrainas elektrības infrastruktūrai, Ukrainas energouzņēmums DTEK un valdība ceturtdien aicinājuši uzņēmumus ierobežot enerģijas patēriņu vakara stundās, kad parasti elektroenerģija tiek patērēta visintensīvāk.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
TV24
“Tā pircēja veikalā nevar pateikt pat vienu vārdu latviski!” Deputāte norāda uz lielu kļūdu, kas tika pieļauta 90.gados
Lasīt citas ziņas

Krievija pēdējās nedēļās veic teju nepārtrauktus uzbrukumus Ukrainas elektrības infrastruktūrai, un Krievijas 11.aprīļa raķešu triecienā tika iznīcināta Tripiļļjas termoelektrostacija (TEC), kas bija viens no svarīgākajiem Kijivas reģiona elektrības ražotājiem.

“Kopā ar kolēģiem mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu energosistēmas darbību, taču mums ir ļoti nepieciešama jūsu palīdzība,” paziņoja DTEK, kas ir viens no lielākajiem energoapgādes uzņēmumiem Ukrainā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs lūdzam uzņēmumus un visas ģimenes taupīt elektroenerģiju,” piebilda uzņēmums.

Ar tādu pašu aicinājumu nāca klajā arī Enerģētikas ministrija, aicinot ukraiņus, kas dzīvo privātmājās, kā arī rūpniecības uzņēmumus katru vakaru uz vairākām stundām ierobežot enerģijas patēriņu.

Enerģētikas ministrija piebilda, ka Ukraina trešdien sāka importēt enerģiju no kaimiņvalstīm Rumānijas, Polijas un Slovākijas.


Ukrainas triecienā Džankojas lidlaukam sašautas četras zenītraķešu S-400 palaišanas iekārtas

Dienu iepriekš notikušajā Ukrainas armijas triecienā krievu kara lidlaukam okupētajā Krimas pussalā iznīcinātas vai bojātas četras zenītraķešu S-400 palaišanas iekārtas, ceturtdien pavēstījusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde (GUR).

Ukrainas armijas trešdienas operācijas laikā Džankojas lidlaukā iznīcinātas vai kritiski bojātas arī trīs radiolokācijas stacijas, pretgaisa aizsardzības līdzekļu vadības centrs un gaisa telpas novērošanas iekārta “Fundament-F”.

Trāpīto vai iznīcināto krievu aviācijas objektu skaits, un nodarītie dzīvā spēka zaudējumi vēl tiek precizēti, teikts GUR paziņojumā.

Kā ziņots, naktī uz trešdienu krievu okupētajā Krimā Džankojas lidlauka rajonā atskanēja sprādzieni, un aculiecinieki ziņoja, ka pēc eksplozijām uzliesmojis plašs ugunsgrēks.

Reklāma
Reklāma

Arī Ukrainas partizānu kustība “Ateš” (Uguns) ziņo, ka triecieni Džankojas lidlaukam bijuši veiksmīgi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.