Tiešs adatas trāpījums. Akupunktūra! 0

Vairākas tūkstošgades bija nepieciešamas, lai Rietumu un Austrumu medicīna rastu kopsaucēju vienā no Ķīnas senākajām ārstniecības metodēm – akupunktūrā.

 

Smalks darbiņš

LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar ķīniešu tradicionālās medicīnas priekšstatiem noteiktā ķermeņa vietā iedurta ļoti tieva adata harmonizē un līdzsvaro enerģijas plūsmu ķermenī, normalizē bioenerģētiku un atjauno pareizu dzīves spēka apriti enerģētiskajos kanālos – čakrās. Bioloģiski aktīvie punkti smeļ dzīves enerģiju cilvēka iekšējos enerģētiskajos centros, tie atrodas uz meridiāniem, un katram punktam ir noteikts iedarbības efekts.

Adatu terapijas jeb akupunktūras efektu agrāk skaidroja kā refleksa atbildi – dūriens ķermeņa bioloģiski aktīvajā (akupunktūras) punktā pārvēršas nervu impulsā, kas stimulē slimā orgāna darbību, jo ir savienots ar noteiktu ādas zonu. Akupunktūras punkti uz ādas projicē noteiktu orgānu vislielākās jutības (aktivitātes) vietas. Liela daļa šo punktu atrodas gar nervu stumbriem, nervu un asinsvadu mezgliņos.

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Akupunktūra veicina imūnsistēmas šūnu veidošanos, palielina sāpes remdējošo endorfīnu līmeni, maina izstrādāšanas mehānismu tām ķīmiskajām vielām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu.

 

Vēl jau šīs metodes panākumi jāizskaidro Rietumu medicīnai un pacientiem saprotamos jēdzienos, bet jau pašlaik ir skaidrs, ka akupunktūra veicina imūnsistēmas šūnu veidošanos, palielina sāpes remdējošo endorfīnu līmeni, maina izstrādāšanas mehānismu tām ķīmiskajām vielām, kas ietekmē centrālo nervu sistēmu.

Specifiska adatu terapijas īpatnība – kairinājums ir tikai aktīvā punkta vietā, turklāt ne vien jutīgajos nervu galos ādā, bet arī zemādas šūnās, muskuļos un visur, ar ko adatas sūtītais signāls saskaras gluži kā elektriskās strāvas impulss.

 

Brīnumainās adatiņas

Akupunktūra ir droša, efektīva un visā pasaulē atzīta metode muguras sāpju ārstēšanā. Tā ieguvusi popularitāti arī Latvijā. Pasaules Veselības organizācija akupunktūras efektivitāti atzinusi 43 gadījumos. Zinātnieki pārliecināti, ka mirklī, kad noteiktā ķermeņa punktā iedur speciālas tievas adatas, nervu sistēma reaģē, izdalot neiromediatorus un hormonus. Šīs vielas mazina sāpes, nostiprina imunitāti un regulē dažādas organisma funkcijas.

Atkarībā no adatas ievadīšanas dziļuma, virziena un leņķa pret ādas virsmu var iegūt dažādus ārstniecības rezultātus. Adatu terapija ir ļoti droša metode, ja to veic sertificēts akupunktūras ārsts. Pretstatā medikamentiem akupunktūrai nav negatīvu blakņu. Bieži vien adatu terapija nevar būt vienīgā ārstēšanās metode, taču ir papildu iespēja, kā risināt veselības problēmas.

 

Ir lieki uzstāt, lai ārsts tevi sadursta kā ezīti. Šis nav gadījums, kad vairāk nozīmē labāk. Parasti viena seansa laikā stimulē 2 – 8 aktīvos punktus. Ārsts tajos iedur, pareizāk gan teikt – ieskrūvē adatas un atstāj uz 20 – 40 minūtēm.

 

Ir lieki uzstāt, lai ārsts tevi sadursta kā ezīti. Šis nav gadījums, kad vairāk nozīmē labāk. Parasti viena seansa laikā stimulē 2 – 8 aktīvos punktus. Ārsts tajos iedur, pareizāk gan teikt – ieskrūvē adatas un atstāj uz 20 – 40 minūtēm.Atkarībā no diagnozes terapijas kursā ir 3 – 10 procedūras.

Daudzi baidās no akupunktūras, jo tas šķiet sāpīgi. Īstenībā dūrienu tikpat kā nejūt, jo adatiņas ir ļoti smalkas. Ja nu vienīgi sekundes desmitdaļu sajūtas ir līdzīgas oda kodienam. Pēc tam, kad adata ievadīta audos, rodas smaguma, siltuma vai tirpšanas sajūta. Pacienti raksturo adatu terapiju kā ļoti relaksējošu procedūru. Holēriķi pret refleksoterapiju ir jutīgāki nekā flegmatiķi, dienvidnieki atsaucīgāki nekā ziemeļnieki.

Adatas dažādos laika posmos ir gatavotas no akmens, kaula un, visbeidzot, no metāliem. Mūsdienās tām izmanto īpašu tērauda un sudraba sakausējumu, un šīs adatas ir daudz tievākas nekā intramuskulārām injekcijām paredzētās. Visbiežāk to diametrs ir 0,3 milimetri.

Arī adatu garums ir atšķirīgs – atkarībā no audu slāņa biezuma.

Katram pacientam izmanto atsevišķu adatu komplektu, ko atkārtoti nelieto.

 

Čiks, un viss!

Pēc procedūrām mazinās sāpes, uzlabojas kustību apjoms locītavās, fizisko aktivitāšu līmenis. Akupunktūra muguras sāpju pacientiem ļauj ievērojami samazināt lietojamo medikamentu daudzumu. Tas ir būtiski, rēķinoties ar kuņģa kairinājuma, aknu un nieru darbības traucējumiem.

No adatu terapijas var gūt reālu labumu, ja nomoka hroniskas sāpes mugurā, kakla un plecu daļā, ceļgalos, nomāc hroniskas galvassāpes un migrēna, hronisks iegurņa sāpju sindroms, ir ginekoloģiskas slimības, alerģijas, ekzēmas, nātrenes un stresa izraisīti veselības traucējumi.Tā palīdz mazināt arī sūdzības, kas saistītas ar fibromialģiju: noguruma sajūtu, aizkaitināmību, hroniskām sāpēm. Acīmredzot adatas spiež nervu sistēmu atbildēt ar hiperjutības pazemināšanu.

 

No adatu terapijas var gūt reālu labumu, ja nomoka hroniskas sāpes mugurā, kakla un plecu daļā, ceļgalos, nomāc hroniskas galvassāpes un migrēna, hronisks iegurņa sāpju sindroms, ir ginekoloģiskas slimības, alerģijas, ekzēmas, nātrenes un stresa izraisīti veselības traucējumi.

 

Interesanti, ka adatu terapija spēj nomākt pat pārmērīgu apetīti! Šos panākumus skaidro ar endorfīna izraisītajām pozitīvajām emocijām, kas savukārt mazina kāri nekontrolēti ēst. Ir arī teorija, ka akupunktūra stimulē metabolismu un palīdz organismam daudz efektīvāk pārstrādāt pārtiku.

Akupunktūra dod labus panākumus arī smēķēšanas atmešanā un sejas ādas elastības uzlabošanā.

Mūsdienu pētījumi rāda, ka adatu terapija pozitīvi ietekmē organisma homeostāzes regulāciju. Pētot smadzeņu darbību ar funkcionālās magnētiskās rezonanses metodi, zinātnieki ir pierādījuši, ka adatu terapija iedarbojas uz nervu sistēmu, atjaunojot normālu smadzeņu funkcionēšanu, ja tās iestrēgušas sāpēs un slimībās.

Akupunktūra nav ieteicama dažādu priekšvēža un onkoloģisko, akūtu infekcijas slimību, nezināmas izcelsmes drudža, kustību un balsta sistēmas iekaisumu, dekompensētas sirds, plaušu un citu iekšējo orgānu saslimšanu, straujas novājēšanas, epilepsijas, izkaistītās sklerozes, Parkinsona slimības, uroģenitālās sistēmas sāpju sindroma, holecistīta, hroniska pankreatīta gadījumos.

Adatu terapijas kursa laikā jāizvairās no neizgulēšanās un pārpūles. Arī alkohola lietošana nav pieļaujama. Šie nosacījumi palīdz novērst dažādus iespējamos sarežģījumus.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 82
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Pieminot šajā nedēļā mūžībā aizsaukto aktieri, publicēta dziesma no nesen klajā nākušā Raimonda Paula un Gunta Skrastiņa kopdarba 14
15 stundas
Lasīt citas ziņas
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 82
9 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 27
10 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 13
5 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 141
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 13
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 4
20:44
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 149
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 17
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 17
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 3
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sieviete moteļa numurā zem gultas atrod apslēptu eju 5
10 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 12
10 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Aļona Ostapenko – pirmā Latvijas tenisiste, kura nopelnījusi 10 miljonus ASV dolāru 7
9 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Var jau būt, ka viņi arī visi ir šovbiznesā.” Roga par jauno budžeta portfeli 19
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Briedis oficiālajā svēršanās procedūrā nedaudz vieglāks par Mannu
9 stundas
ML
Māra Libeka
Stāsti
Pacientus izvērtē un šķiro. Cik ir to cilvēku vienas dienas laikā, kuriem izsaukums tiek atteikts? 87
Intervija 18 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairāk nekā desmit Lietuvā iekļuvušie migranti varētu būt saistīti ar teroristiskām organizācijām 25
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ir sasniegts Covid-19 gultu maksimums: Balvu slimnīcas vadītāja “uztaisījusi lielu skandālu” un lūgusi nevest jaunus pacientus 74
12 stundas
Daina Šulca
Ziņas
“Mēs sapratām, ka te paliksim, te novecosim.” Kurzemnieku Jablonsku ģimene 12 gados iedzīvojusies Dānijā 142
16 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Lietuvā senioriem par Covid-19 potēm maksās jau nākamnedēļ. Cik lielu summu par vakcinēšanos pensionāri saņems? 33
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 111
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
17 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 11
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 1
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 43
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 121
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 1
1 diena