Reklāmraksti

Tikko iegūta autovadītāja apliecība – kā izvēlēties pirmo auto?0

Publicitātes foto

Autovadītāja apliecības iegūšana ir aizraujošs brīdis ikviena cilvēka dzīvē. Vai zini, kas ir vēl aizraujošāk? Izvēlēties un iegādāties savu pirmo auto!

Jāņem vērā, ka auto tirgus ir ļoti plašs, un, tā kā ir daudz izvēles variantu, var būt sarežģīti saprast, kurš no visiem auto ir piemērotākais.

Taču neuztraucies – mēs vēlamies Tev palīdzēt, tādēļ, pirms pieņem šo atbildīgo lēmumu, apskati dažus mūsu sagatavotus padomus, kā izvēlēties pirmo auto.

Jauns vai lietots?

Auto nolietojuma dēļ vislabākais lēmums ir iegādāties lietotu auto.

Lūk, iemesls: brīdī, kad jauna automašīna izbrauc no oficiālā dīlera salona, tā zaudē vidēji 20 līdz pat 30% no savas vērtības. Dažu automobiļu nolietojums pirmajos trijos gados var sasniegt pat 50%.

Turklāt, pastāv uzskats, ka pirmais auto ir kā ‘’izmēģinājuma trusītis’’, jo tikai pēc tam, kad kādu laiku būsi izmantojis pirmo mašīnu, varēsi saprast sava nākotnes auto vēlmes un vajadzības.

Protams, izvēle ir Tavās rokās, taču ņem vērā – ja apsver pirmā auto iegādei izmantot kredītu, apdomā šo soli ļoti nopietni!

Darbību secība – nosaki budžetu, iegādājies auto

Budžeta plānošana un noteikšana pirmā auto iegādei var būt patiesi sarežģīts process, tomēr noteikta atbilde atrisinās daudzas citas problēmas. Ņem vērā, ka budžets nebeidzas vien ar auto summu – iegādājoties auto, rodas daudzas citas, saistītās izmaksas.

Lūk, vienkāršs veids, kā aptuveni noteikt summu, ko vari veltīt pirmajam auto:

– Sākumā aprēķini savus ikdienas pamatizdevumus (mājoklis, pārtika, veselības apdrošināšana, izklaides, utt.)

– Tad aprēķini, cik daudz Tev paliek pāri, kad esi sedzis savas pamata izmaksas. Tā ir summa, ko turpmāk varēsi veltīt auto uzturēšanai, un no tā vari secināt, cik dārgs auto būtu Tev piemērotākais.

Izmantojot šo veidu, vari aptuveni noteikt, cik daudz varēsi tērēt jaunajam auto. Tomēr atceries, ka pēc iegādes būs vēl daudz citu izmaksu – auto apdrošināšana, degviela, apkope, tehniskā apskate, utt.

Apdomā vajadzības un arī vēlmes

Kad esi noteicis aptuveno cenas diapazonu, apdomā savas vajadzības.
Ņem vērā – iegādājoties pirmo auto, vajadzības ir jānošķir no vēlmēm. Apdomā dažādus aspektus.

Daži no tiem:

– Degvielas patēriņš;
– Piedziņas veids;
– Virsbūves tips.

Padoms – pirms iegādājies auto, izveido savu vajadzību sarakstu. Rēķinies, ka iespējams nevarēsi apmierināt visas no tām, taču nezaudē cerību – varbūt Tev paveicas un Tu veic ļoti veiksmīgu darījumu!

Izpētī plašo piedāvājumu un nesteidzies pieņemt lēmumu

Iegādājoties pirmo auto, daudzi mēdz iekrist kārdinājumā un doties pie dīlera, satraukumā piekrītot jebkuram finansējumam, kas tiek piedāvāts. Esi uzmanīgs un apdomīgs!

Pirmkārt, dīleru finansējumam ir mazāk izdevīgi nosacījumi. Otrkārt, ja veltīsi vairāk laika tirgus izpētei, pastāv liela iespēja, ka iegūsi labāku darījumu par zemāku cenu.

Tālākās darbības atkarīgas no tā, vai iegādāsies jaunu vai lietotu auto. Ja iegādāsies jaunu auto, apmeklē vairākus dīlerus, kas piedāvā Tevis izvēlēto modeli un salīdzini piedāvātās iespējas. Ja iegādājies lietotu auto, apskati tiešsaistes sludinājumus un gluži vienkārši ķer izdevīgāko mirkli!

Centies panāk sev izdevīgāko vienošanos

Nevienam nav noslēpums, ka auto tirgus ir viens no raibākajiem tirgus veidiem – daudz un dažādi pārdevēji, modeļi, iespējas, utt. Lai arī kur un no kā Tu iegādāsies savu pirmo auto, nesteidzies un centies panākt sev izdevīgāko vienošanos! Jebkurā gadījumā vienmēr primāri apspried auto cenu.

Lūk, daži mūsu ieteikumi:

– Iegādājoties auto pie dīlera un maksājot skaidrā naudā, vari saņemt papildu atlaidi pat tad, ja aizdevuma piedāvājums un summa ir apstiprināti iepriekš. Droši vari apvaicāties dīlerim par izdevīgākiem finansējuma noteikumiem, taču esi uzmanīgs – neizsaki konkrētus piedāvājumus! Šajā gadījumā tas var samazināt pārdevēja interesi, un palīdzēt var tikai un vienīgi saruna, kurā vaicājat ieteikumus un padomus.

– Iegādājoties auto no privātpersonas, vienoties par cenu ir vienkāršāk un vari to darīt, jautājot tieši un skaidri. Lielākā daļa pārdevēju ir gatavi pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no sava auto, tādēļ viņi, visticamāk, piekritīs adekvātam piedāvājumam. Šajā gadījumā vari arī mēģināt vienoties, ka iegādājies auto par privātpersonas noteikto summu ar nosacījumu, ka Tev nav jāmaksā, piemēram, par auto pārrakstīšanu.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Automašīnas uzkopšana pavasarī – 6 lietas, kas jāizdara
17. Marts, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Pafbet atlēti aicina sēdēt mājās, bet nesēdēt malā
17. Marts, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Latvijas auto-moto sportisti par juku laikiem
16. Marts, 2020

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Latvijā
Tehniskā gēna modinātājs – Brocēnu Zigis
14 minūtes
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
7 stundas
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, Krievija uz laiku slēgs sauszemes robežas
4 minūtes
LE
LETA/BNS
Pasaulē
Lietuvā apstiprināts sestais Covid-19 izraisītais nāves gadījums
30 minūtes