Jānis Timma cīnās par bumbu sezonas pirmajā ULEB Eirolīgas spēlē.

Timmam pieci precīzi trejači; “Himki” Eirolīgu sāk ar uzvaru 0

Latvijas basketbolists Jānis Timma ceturtdien trāpīja piecus trejačus, bet Dairis Bertāns palika ārpus pieteikuma, abu pārstāvētajai Maskavas apgabala “Himki” komandai ar grūtu uzvaru sākot ULEB Eirolīgas jauno sezonu.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

“Himki” mājās ar 89:83 (24:21, 24:19, 27:21, 14:22) uzvarēja Telavivas “Maccabi Fox” vienību.

Timma tika pie liela spēles laika, laukumā pavadot 33 minūtes un 53 sekundes, sametot 17 punktus, kas bija trešais labākais rādītājs komandā. Latvijas basketbolists trāpīja vienu no trim divpunktu metieniem, kā arī piecus no 12 tālmetieniem.

Tāpat viņam četras atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un četras pārķertas bumbas, viena kļūdas, piecas piezīmes (piektā līdz ar spēles beigām) un divi izprovocēti pretinieku pārkāpumi, kas deva 13 efektivitātes rādītāja punktus.

Tikmēr Dairis Bertāns augšstilba sastiepuma dēļ izlaida otro spēli pēc kārtas.

Uzvarētājiem Aleksejs Šveds guva 22, bet Entinijs Džils 18 punktus, kamēr Telavivas komandā Tariks Bleks izcēlās ar 17 punktiem.

“Himki” trešās ceturtdaļas beigās bija vadībā ar +17 (73:56), taču noslēdzošajā desmitminūtē pārsvars strauji saruka un 31 sekundi pirms beigām bija vien četri punkti (84:80). Taču tad Timma iemeta divpunktu metienu, dzēšot viesu izredzes uz izglābšanos.

Šosezon ULEB Eirolīgā spēlēs arī Jānis Strēlnieks (Maskavas “CSKA), Rolands Šmits (“Barcelona”) un Rihards Lomažs (Vilērbānas “ASVEL”), kuram šī būs debija Eiropas nozīmīgākajā klubu kausa izcīņā.