Tīruma: vēl jāpiestrādā, lai stafetē uzlabotu sniegumu 0

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma, kura kopā ar citiem komandas biedriem svētdien Siguldā izcīnīja 4. vietu Pasaules kausa (PK) posmā komandu stafetē, pēc sacensībām atzina, ka vēl jāpiestrādā, lai uzlabotu komandas sniegumu.

Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32

Tīruma kopumā bija apmierināta ar savu braucienu. Viņa gan sacīja, ka 0,200 sekundes, par kurām Latvijas komanda atpalika no trešās vietas ieguvējiem Krievijas, komandu stafetē ir daudz. “Jādomā un vairāk jāpiestrādā, kaut kas palika nepadarīts, jo līdz ar to vieta ir tāda kā ir,” sacīja Tīruma, kura tomēr nebija sarūgtināta un pēc sacensībām smaidīga. Latvijas kamaniņu braucēja arī pastāstīja, ka komanda atsevišķi tieši stafetes vajadzībām starta estakādē trenē starta reakciju, kas ir svarīgs faktors koandu sacensībās.

Latvijas kamaniņu braucējs Inārs Kivlenieks, kurš pirms tam viriešu sacensībās ieņēma 11. vietu, atzina, ka pēdējie šā gada mači viņam nav bijuši vēlamajā līmenī. “Nezinu kāpēc, bet sacensībās rezultāti ir sliktāki nekā pēdējos treniņos,” neizpratnē bija sportists. Abos braucienos starta laiki bijuši labi, jo uzrādīti personiski labākie rezultāti Siguldas trasē, bet diemžēl finišā rezultāts vairs nav bijis apmierinošs.

Kivlenieks uzskata, ka šādiem laika apstākļiem, kad ir spēcīgs vējšs un ik pa laikam snieg, bija vajadzīga cita tehnika ar citiem slidu komplektiem. PK līderiem Vācijas kamaniņu braucējiem pirmajā komandā par eksperimentiem ar tehniku nav jādomā, jo tā tiek testēta un iebraukta otrajā komandā, kamēr vadošie sportisti tikai brauc. Savukārt Latvijas izlase visu dara paši, tāpēc gadās apdedzināties eksperimentos un par savām kļūdām jāmaksā pašiem, sprieda Kivlenieks. To, ka Vācijai ir labāka tehnika varot redzēt arī pēc tā, ka viņu kamanas trasē uzvedas pēc pielaistām kļūdām. “Skaidrs, ka Vācija ir cita līmeņa komanda,” piebilda Kivlenieks.

Tas, ka sacensības norisinājās mājas trasē, nav bijis izšķirošais, jo arī ārzemju trasēs viņš spēj vienlīdz labi noskaņoties. Par sezonas galveno startu Kivlenieks uzskata pasaules čempionātu Vistleras trasē, Kanādā, kas viņam patīk, tāpēc kamaniņu braucējs cer, ka tur izdosies labi nobraukt.

Jau ziņots, ka Latvijas komanda, kurā bez Elīzas Tīrumas un Kivlenieka brauca arī brāļi Juris un Andris Šici, stafetē ieņēma 4. vietu. Uzvarēja Vācija, kam sekoja Itālijas un Krievijas komandas. Vīriešu sacensībās Mārtiņš Rubenis bija astotais, Kivlenieks ieņēma 11. vietu, bet Kristaps Mauriņš 17. vietu. Savukārt sestdien divniekiem 4. vietu ieguva Andris Šics/Juris Šics, kuri no goda pjedestāla atpalika par sešām tūkstošdaļām, bet 9. vietā sacensības beidza Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš. Sieviešu sacensībās 12.vietu ieguva Elīza Tīruma, turpretim 16.vietā finišēja Maija Tīruma.