Vieglatlētikas čempionātā Jūdžinā toni uzdod mājinieki 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm

Pasaules čempionātā vieglatlētikā Jūdžinā pēc pirmajām divām sacensību dienām lielāko medaļu ražu ievākuši sacensību saimnieki ASV sportisti, izcīnot divas zelta un divas bronzas, kā arī vienu sudraba godalgu.

Amerikāņi paņēma visu goda pjedestālu karaliskajā 100 metru distancē, pērn Tokijā izcīnītajai olimpiskajai sudraba medaļai nu pasaules čempionāta augstāko cēlmetālu iegūstot 27 gadus vecajam Fredam Kērlijam. Finālā viņš finišu sasniedza pēc 9,86 sekundēm, par divām simtdaļām pārspējot tautiešus Mārvinu Breisiju un Treivonu Bromelu.

Amerikānis Kristiāns Kolmens, kurš bija viens no favorītiem, palika sestais, bet Tokijas olimpisko spēļu sensācija Marsels Džeikobss veselības likstu dēļ izstājās pirms pusfināla. Mājiniekiem zelts arī dāmu lodes grūšanā, uzvaru svinot Čeisai Īlijai (20,49). Divi sportisti veikuši jaunus ierakstus vieglatlētikas vēstures grāmatās.

Poļu vesera metējs Paveks Fajdeks kļuvis par pirmo, kurš vienā disciplīnā uzvarējis piecos pasaules čempionātos pēc kārtas, Jūdžinā pie zelta tiekot ar 81,98 metrus tālu metienu. Tautietim nepilnu metru zaudēja olimpiskais čempions Vojcehs Novickis.

Savukārt 4×400 metru jauktajā stafetē, kurā uzvarēja Dominikānas Republikas kvartets (3:09,82), bronzu izcīnīja amerikāņi, kuru rindās bija 36 gadus vecā Elisona Fēliksa. Viņai pasaules čempionātos tā bija 19. godalga! Tāllēkšanā vīriem ar pēdējo lēcienu zelta medaļu izrāva ķīnietis Vans Dzjaņans (8,36), 10 000 metru skrējienā ātrākā bija etiopiete Letesenbeta Gideja (30:09,94), bet 20 km soļošanā triumfs Kimberlijai Garsijai-Leonai no Peru (1.26:58) un japānim Tošikazu Jamaniši (1.19:07).