Foto: unsplash

TOP 5 nelāgie paradumi: kur pazūd alga 0

Mēneša beigās daļai no mums nākas sastapties ar atklāsmi, ka līdz nākamajai algai vēl jāgaida, bet lielākā daļa naudas jau iztērēta. Ne vienmēr ir viegli atcerēties, kur tā palikusi, tāpēc iepazīsties ar pieciem izplatītākajiem ikdienas paradumiem jeb naudas “zagļiem” un padomiem, kā no tiem izvairīties.

Reklāma
Reklāma

1. Kafija līdzņemšanai katru dienu

Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas
Foto: unsplash

Viens no lielākajiem ikdienas tā saucamajiem naudas “zagļiem” ir kafija, kas iegādāta līdzņemšanai. Lai gan sākotnēji šķietami nemanāms paradums, kas dienā var prasīt vien pāris eiro, tomēr mēnesī tam iztērētā summa var paņemt samērā lielu algas daļu. Tiem, kuri vēlas ietaupīt ir vērts sliekties par labu biežākai kafijas gatavošanai mājās un darbā, piemēram, laba doma ir to paņemt no rīta līdzi termokrūzē, bet, lai ikdiena neliktos vienmuļa, var izmēģināt arī kādu jaunu un kārdinošu kafijas recepti. Iespējams, ka ir īstais laiks arī atrast kādu alternatīvu savam kafijas dzeršanas ieradumam. Tā vietā lai baudītu tasīti dzēriena, labāk doties nelielā skrējienā vai pastaigā. Tas ne vien sniegs enerģijas lādiņu visai dienai, bet arī ietaupīs laiku un naudu.

2. Bieži braucieni ar taksometru

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: unsplash

Protams, iespēja izsaukt taksometru nereti varētu šķist ātrākais veids, lai nokļūtu galamērķī, tomēr retu reizi tā ir arī algai draudzīga izvēle. Par spīti izdevīgiem piedāvājumiem, taksometrs pastāvīgam ikdienas lietojumam ir dārgs un to kā pārvietošanās līdzekli vajadzētu atstāt vien neparedzētiem gadījumiem, nevis izmantot ikdienā. Daudzi attālumi ir mērojami ar kājām vai velosipēdu – tas ne vien ietaupīs naudu, bet arī ļaus fiziski izkustēties un uzturēt sevi labā formā. Savukārt tālākiem mērķiem vērts izvēlēties sabiedrisko transportu, kas ne vien ir lētāks, bet arī videi draudzīgāks pārvietošanās veids kā taksometrs.

3. Pusdienošana ārpus darba

Foto: unsplash

Pusdienlaiks ir brīdis, kad uz mirkli aizmirst darba rūpes un pačalot ar kolēģiem. Tādos mirkļos mēs maz aizdomājamies par to, cik daudz finanses paņem pusdienošana ārpus darba. Lai gan tuvāko kafejnīcu apmeklējums var šķiet vilinošs, tomēr ieteicams kādu dienu pusdienas iepriekš laicīgi sagatavot mājās. Pirmajā brīdi gan šāds uzstādījums var šķist laikietilpīgs, bet, lai šo laiku samazinātu, laba doma ir jau laicīgi saplānot nākamās nedēļas ēdienreizes. Tā tu vari izdomāt, kurās dienās vislabāk mieloties ar paša gatavotām pusdienām, bet kad labāk doties ēst ārpus darba. Tas ļaus ne vien radoši izpausties un meklēt arvien jaunas receptes, bet arī ietaupīs naudu, ko var atlikt iekrājumiem. Tāpat savlaicīgi ieteicams izplānot arī to naudas summu, kuru vari veltīt pusdienām, kuras nav paša gatavotas. Tas ļaus daudz labāk kontrolēt savus tēriņus.

4. Pārāk liela uzticība atlaidēm

Ilustratīvs attēls
Foto: unsplash

Atlaides ir tik kārdinošas, taču ieraugot tās, mēs visbiežāk pamanām apmēru, nevis to, cik prece maksājusi agrāk. Tāpat pārāk reti mēs aizdomājamies par mūsu patieso ietaupījumu no preces iegādes. Nopērkot preci, kas pirms atlaides maksājusi 100 eiro, bet tagad atlaides zīme vilinoši piedāvā to iegādāties par 80 eiro, tu neietaupi 20 eiro, bet gan iztērē 80 eiro. Tāpēc, ja ieraugi preci, kurai piemērota atlaide, tad ieteikums būtu vispirms saprast, vai tu būtu gatavs šo preci iegādāties arī samaksājot pilnu cenu. Ja atbilde ir jā, tad labāk atliec pirkumu un pagaidi vienu diennakti. Ja arī pēc tam joprojām preci kārosies, tad droši var veikt pirkumu, jo tas noteikti būs daudz pārdomāts, kā tad, ja tas būtu veikts mirkļa iespaidā. 

Reklāma
Reklāma

5. Tas pats produkts, bet dārgāks

Foto: unsplash

Vēl viens iemesls, kāpēc nereti tiek samaksāts vairāk naudas – tā ir vēlme pirkt produktu ar skaistāko iepakojumu, daudz mazāk domājot par saturu vai to, ka līdzvērtīgu produktu var iegādāties arī mazāk pievilcīgā iepakojumā, bet par lētāku cenu. Tāpēc nākamo reizi, kad plāno iegādāties kādu pārtikas produktu vai citu preci padomā – vai nevari nopirkt līdzīgu preci, kas ir lētāka, pat ja tai nav ievērojami skaistāks iepakojums vai spilgtāka reklāma. Lai gan bieži vien pamanāmāka produkta izmaksas var būt tikai nedaudz lielākas, kopumā, mēneša garumā šī summa var kļūt pietiekami liela, lai tā radītu zināmu sitienu tavam maciņam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.