Traģikomiskais ģēnijs

Viņš saļima Rīgā uz Operas skatuves un pēc divām dienām mira 46 gadu vecumā. Ģeniālais komiķis Mironovs svinētu 80 gadu jubileju 25

Rihards Vītols, “Mājas Viesis”, AS “Latvijas Mediji”

7. martā mēs varētu svinēt izcilā krievu aktiera Andreja Mironova 80 gadu jubileju, taču viņš aizgāja mūžībā jau pirms vairāk nekā 30 gadiem, nospēlējis pēdējo lomu uz Rīgas skatuves.

LE
LETA
Ziņas
Pavļuts skaidro, kas būs nepieciešams, lai pagarinātu Covid-19 sertifikātu 102
12 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Zvana nezināms vai privāts numurs: vai atbildēt ir droši? 2
22 stundas
AD
Artis Drēziņš
Stāsti
“Viņam nozaga visu, bija palicis vien apakšbiksēs, aizvedu uz savām mājām, parādīju skapi, sieva vēl naudu iedeva!” Madars Kupičs – nesavtīgs un cilvēcīgs policists, kuru apbrīno 1
2 stundas
Lasīt citas ziņas

Mironovs ir palicis skatītāju atmiņā kā ģeniāls komiķis, bet viņa dzīvē, gluži kā diženā kombinatora Ostapa Bendera tēlā, smieklīgais ir savijies ar traģisko.

Andrejs Mironovs ir labi pazīstams Latvijas skatītājiem ne tikai ar savām kinolomām, jo padomju laikā viņš bieži viesojās Latvijā, uzstājās ar viesizrādēm un vasarās atpūtās Jūrmalas sanatorijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja jūs kaut reizi ieraudzīsit vai dzirdēsit Andreju Mironovu, jūs tik un tā viņu atcerēsities jebkurā gadījumā, vienalga, kādu iespaidu viņš uz jums atstājis. Tā ir sevišķi spilgta individualitāte,” par tikšanos ar Mironovu reiz rakstīja Latvijas teātra kritiķis Gunnars Treimanis.

“Gracioza un vijīga plastika, iedvesmas apgarots skatiens, neizsīkstoša fantāzija, izaicinošs smaids – emocionāli uzlādēts un azartiski dzirkstošs… Šādus salīdzinājumus varētu turpināt līdz bezgalībai. Viņš grib sevi atdot skatītājiem un tomēr palikt noslēpumā tīts,” sprieda Treimanis.

Savas dzīves laikā Mironovs bija viens no visvairāk mīlētajiem cilvēkiem Padomju Savienībā: viņu dievināja visas paaudzes, sākot no maziem bērniem līdz pat sirmgalvjiem.

“Pievilcības viņam netrūka. Visas meitenes bija viņā iemīlējušās. Andrejs sevī iemiesoja viņu sapņu vīrieti: drosmīgu, bet maigu; gudru, bet ne pārgudru; ironisku, bet ne cinisku. Vienmēr jautru, vienmēr neatvairāmu,” par Mironovu savulaik rakstīja dramaturgs Mihails Roščins.

Iedzimts komiķa talants

Tautas mīlestību droši vien veicināja arī tas, ka Mironova daiļrade skatītājiem pārsvarā saistījās ar vieglā žanra filmām, tādiem komēdijas šedevriem kā “Sargies auto!”, “Briljantu roka”, “Veči laupītāji”, “Itāliešu neticamie piedzīvojumi Krievijā”, “12 krēsli” u.c.

Taču pats Mironovs uzskatīja, ka komēdija nebūt nav vieglais žanrs; savus personāžus viņš centās parādīt kā daudzšķautņainas personības, kuru liktenī nereti ieskanas arī traģiskas notis.

“Es gribu pastāstīt par kādu senu vērojumu. Ne jau visas teātra izrādes izraisa skatītājā sajūsmu un atzinību. Pat laba drāma nemodina tik saasinātu interesi, ar kādu tiek gaidīta satīriska filma, jautrs mūzikls, vodeviļa,” 1983. gadā Mironovs stāstīja intervijā laikrakstam “Rīgas Balss”.

Šajā laikrakstā par viņu reiz bija lasāmas arī šādas rindas: “Andrejs Mironovs atbilst visiem komēdijas un pat mūzikla zvaigznes kanoniem. Viņš ir pievilcīgs, viņam patīk burleska, viņš ir sliecīgs uz pašironiju, ļoti plastisks, lieliski dejo un dzied.

Mironovs ir no tiem cilvēkiem, kam dzīvē veicas, un humors viņam ir iedzimts. Viņa vecāki ir pazīstamais komiķu pāris Marija Mironova un Aleksandrs Menakers, kas jau vairākus gadu desmitus risina savus konfliktus uz estrādes, izraisot nemitīgas smieklu brāzmas.”

Andrejs Mironovs piedzima aktieru ģimenē 1941. gada 7. marta vakarā. Vēlāk vecāki viņa dzimšanas datumu reģistrēja kā 8. martu, lai vienmēr varētu kārtīgi nosvinēt Sieviešu dienu.

Andreja dzīves pirmie gadi nebija pārāk priecīgi, jo bija sācies Otrais pasaules karš. Pēc kara viņš sāka mācības vienā no Maskavas skolām.

Tobrīd viņam vēl bija tēva uzvārds Menakers (Andreja tēvs pēc izcelsmes bija ebrejs), bet Staļina režīms bija uzsācis “cīņu pret kosmopolītismu” jeb ebreju vajāšanas kampaņu, tādēļ vecāki nolēma, ka Andreja uzvārds jāmaina uz mātes uzvārdu Mironovs.

Andreja vecāki bija ļoti aizņemti teātrī, tādēļ viņš stāstīja, ka bērnībā ar viņa audzināšanu galvenokārt nodarbojusies aukle un mājkalpotāja. Toties, pateicoties vecāku paziņu lokam, Andrejs jau no agras bērnības uzsūca radošu gaisotni.

“Mūsu mājā vienmēr valdīja teātra atmosfēra. Mani vecāki nereti mēģināja ainas un skečus, apsprieda aktieru pro­blēmas, kas, protams, nevarēja palikt bez sekām. Pie mums bieži viesojās mākslinieki, literāti, gleznotāji. Kad iznāca dziedātāja Leonīda Utjosova atmiņu grāmata, viņš tajā ierakstīja šādus veltījuma vārdus: “Dārgais Andrej Mironov, atceros tevi kā mazu puisēnu, tagad redzu kā lielu aktieri. Priecājos! Tavs tēvocis Ļoņa.”

Ļoti smieklīgs puika

“Diendienā vērodams vecāku grūto, neatlaidīgo darbu, Andrejs jau no bērnu dienām saprata, ka teātris nenozīmē tikai svinīgas dekorācijas un aplausus pirmizrādēs. Pats galvenais ir darbs – milzīgs, nesavtīgs darbs,” savulaik rakstīja žurnāls “Smena”.

Andreja vecāki labi zināja, cik cieta ir aktiera profesijas garoza, tādēļ nemaz negribēja, lai viņu atvase kļūtu par skatuves mākslinieku. Vecāki cerēja, ka dēls iestāsies Svešvalodu institūtā un kļūs par tulku, bet šādam scenārijam nebija lemts piepildīties.

Andrejs atcerējās, ka skolā viņam bija iemīļota skolotāja, kas ļoti aizrāvusies ar teātri, un tieši viņa pierunāja Andreju izmēģināt spēkus teātra pulciņā. Gēni paliek gēni, un drīz vien kļuva skaidrs, ka arī Andrejam ir iedzimts talants.

Kad viņam bija 17 gadu, vasarā vecāki aizbraukuši viesizrādēs uz Tālo Austrumu reģionu, bet Andreja mamma Marija pēc atgriešanās Maskavā uz ielas nejauši satika savu kolēģi, Vahtangova teātra aktrisi, kas viņai stāstīja: “Tu zini, mēs tikko uzņēmām teātra skolā vienu puisi, kuram ir tāds pats uzvārds kā tev. Ļoti smieklīgs puika.”

Vecāki nebija sajūsmā par Andreja izvēli pievērsties aktiera karjerai, tomēr galu galā samierinājās ar viņa lēmumu.

Pēc teātra skolas absolvēšanas Andrejs tika pieņemts darbā Maskavas Satīras teātrī, kur nospēlēja vairāk nekā 25 gadus, līdz pat sava mūža beigām.

Maskavas teātra kritiķis Boriss Pojurovskis par vienu no Andreja pirmajām lomām izrādē “Sieviešu klosteris” rakstīja: “Izrādē ir daudz aktieriskas veiksmes, tomēr īpaši gribētu izcelt Mironovu. Kāda plastika, kāds neparasts vieglums un dabiskums, kāda muzikalitāte! Skaties uz Mironovu un domā: žēl, ka daudzi operetes mākslinieki nav spējīgi uz ko tādu.”

60. gadu sākumā, vēl studiju laikā, Mironovs debitēja arī kino, filmā “Ja nu tā ir mīlestība?”. Drīz pēc tam viņš filmējās komēdijā “Trīs plus divas”; tolaik bija neprātīgi iemīlējies savā ekrāna partnerē, aktrisē Natālijā Fatejevā.

“Es nevaru spēlēt ar aktrisi, kurā neesmu iemīlējies!” reiz izteicās Mironovs.

60. gadu vidū viņš izpildīja nodevas komunisma ideoloģijai, iejūtoties Frīdriha Engelsa lomā filmā “Gads kā dzīve”, kas tika filmēta Austrumvācijā.

Taču daudz lielāku slavu Mironovam sagādāja spekulanta Dimas loma komēdijā “Sargies auto!”, kas kļuvusi par daļu no padomju kino klasikas. Blēža lomu viņš spoži nospēlēja arī komēdijā “Briljantu roka” (1969), kurā Mironovam izdevās ģeniāla saspēle ar komiķiem Juriju Ņikuļinu un Anatoliju Papanovu.

Aktieris nedrīkst būt cinisks

“Mironovs bija izcils komiķis. Viņam piemita humors, kas šķietami pārsniedza viena cilvēka iespējas. Šķita, ka tādu enerģiju var radīt tikai vesels ansamblis, jo Mironovs bija cilvēks orķestris,” par Mironova panākumiem komēdijas žanrā izteicies krievu rakstnieks Vladimirs Plotņikovs.

Latvijas teātra kritiķis Gunnars Treimanis gan sprieda, ka režisori bieži vien iet pa vieglākās pretestības ceļu un ļoti ekspluatē Mironova talantu komēdijās, lai gan patiesībā viņa daiļrade ir dziļi traģikomiska.

“Nevis reiz atrasts tips interesē mākslinieku, bet gan dzīves kontrasti. Un tāpēc par labāko Mironova tēlu es uzskatu Žadova lomu Ostrovska komēdijā “Ienesīga vieta”. Cik daudz rūgtuma, traģikas, moku, grūtsirdības un ciešanu bija ieplūdis šajā tēlā!”

Šo traģikomisko stīgu Mironovs brīnišķīgi bija uztvēris arī TV filmā “12 krēsli”, kurā viņa atveidotais mahinators Ostaps Benders lika skatītājiem smieties caur asarām un just līdzi galvenā varoņa nedienām.

“Man gribējās Ostapā Benderā redzēt kombinatora traģismu, viņa stāvokļa nestabilitāti, kāpēc viņam bija jānolaižas līdz tādām padibenēm,” par šo lomu stāstīja Mironovs.

Viņš gan uzsvēra, ka pats nav cinisks cilvēks, jo aktiera profesijā šī īpašība būtu ļoti kaitīga.

Ļoti veiksmīga sadarbība Mironovam izveidojās ar kinorežisoru Eldaru Rjazanovu, pie kura viņš filmējies komēdijās “Sargies auto!”, “Veči laupītāji”, “Itāliešu neticamie piedzīvojumi Krievijā”.

Tiesa gan, Mironovam neizdevās tikt pie galvenās lomas Rjazanova slavenākajā filmā “Likteņa ironija jeb Vieglu garu!”, ko Rjazanovs uzticēja Andrejam Mjagkovam.

Mironovs arī pats izmēģināja spēkus teātra režisora amatā; Maskavas Satīras teātrī viņš iestudējis vairākas lugas.

“Kad uzstājies kā aktieris, esi atbildīgs tikai par savu lomu, par savu līniju izrādē. Bet kā režisoram tev jātur rokās daudzas līnijas un kolīzijas, jāprot tās ievirzīt kopējās ieceres gultnē. Tas ir ļoti grūts un atbildīgs darbs. Aktierim, kas cenšas kļūt par režisoru, vispirms ir jā­kļūst par kolektīva līderi,” kādā intervijā atzina Mironovs.

Divas sievas, daudzas mīlas

Arī viņa privātā dzīve bija sarežģījumiem pilna. Mironovs bija precējies divreiz, abas sievas bija aktrises. Ar pirmo sievu Jekaterinu Gradovu viņš apprecējās 1971. gadā, pēc diviem gadiem viņiem piedzima meita Marija.

Mironovs sapņojis par kuplu ģimeni, vismaz trim bērniem, bet Jekaterina negribēja pamest novārtā savu aktrises karjeru. 1973. gadā viņa pati bija kļuvusi slavena ar radistes Katjas lomu daudzsēriju TV filmā “17 pavasara mirkļi”.

Mironovs mājās bijis diezgan valdonīgs, aizliedzis sievai krāsoties, smēķēt un lietot alkoholu.

“Paskaties, kāda Kobzonam ir sieva lellīte! Viņa nekur nemaisās. Arī tev labāk paklusēt un mirkšķināt savas skaistās actiņas,” bijušā vīra izteikumus kādā intervijā atcerējās Gradova.

Lai gan viņa bija ļoti skaista sieviete, Mironovs nemaz neslēpa, ka ielaižas romānos arī ar citām aktrisēm. Pēc dažiem gadiem Gradova neizturēja vīra neuzticību un pieprasīja laulības šķiršanu.

“Es viņu padzinu. Man vēl bija saglabājies pašlepnums, nespēju viņam piedot. Viņš vēl ilgi lūdzās un prasīja iespēju atgriezties, bet mani vadīja lepnums, nevis prāts. Esmu pārāk emocionāls cilvēks un nevaru pievērt acis uz lietām, ko citas sievietes uztver normāli.”

Vēlāk viņa gan atzina, ka nožēlo šo soli, jo arī pēc šķiršanās ļoti mīlēja Andreju.

1977. gadā Mironovs apprecējās otrreiz, ar aktrisi Larisu Golubkinu. Viņai jau bija meita Marija, ko Andrejs pieņēma un audzināja kā savējo (starp citu, Andreja meitas, abas Marijas, ir vienaudzes un abas kļuvušas par Krievijā populārām aktrisēm).

Larisa pret Andreja sānsoļiem izturējās pielaidīgāk, un viņi bija kopā līdz Andreja mūža beigām.

Pēdējā izrāde Latvijā

Mironovs ar ģimeni bija biežs viesis Latvijā; daudzus gadus viņš brauca atpūsties uz Jūrmalas sanatoriju “Jaunķemeri”.

“Memuārus es nerakstu, dzejoļus nesaceru, ar makšķerēšanu neaizraujos. “Jaunķemeros” katru dienu eju uz līča krastu, kur var lieliski atpūsties,” aktieris stāstīja laikrakstam “Rīgas Balss”. “Pasakiet lasītājiem, ka aktieris Mironovs ir pie teicamas veselības.”

Diemžēl tā nebija taisnība, un liktenis bija lēmis tā, ka izcilais aktieris tieši Latvijā pēdējoreiz kāpa uz teātra skatuves. 1987. gada augustā viņš bija ieradies ar viesizrādēm Rīgā.

Neilgi pirms tam Mironovu satrieca ziņa, ka 64 gadu vecumā miris viņa draugs un kolēģis Anatolijs Papanovs, kurš aizgāja mūžībā 5. augustā.

“Es būšu nākamais,” noteicis Mironovs, uzzinot par drauga nāvi.

14. augustā viņš Rīgā uz Operas skatuves spēlēja galveno lomu lugā “Figaro kāzas”, kad neilgi pirms izrādes beigām Mironovs saļima, sajūtot stipras galvassāpes. Viņu steigšus nogādāja Gaiļezera slimnīcā, kur labākie ārsti ilgi centās glābt viņa dzīvību.

Diemžēl tas neizdevās, un 16. augustā agri no rīta Mironovs aizgāja mūžībā. Viņam bija tikai 46 gadi… Ārsti secināja, ka noticis asinsizplūdums smadzenēs.

Todien no rīta viņš divas stundas spēlējis tenisu, lai gan mediķi viņu bija brīdinājuši, ka pārāk ilga fiziskā slodze var kaitēt veselībai.

Mironova pirmā sieva Jekaterina vēlāk stāstīja, ka Andrejs jau sen esot zinājis par aneirismu smadzenēs.

“Mums bija draudzīgas attiecības ar Aleksandru Konovalovu, kurš tolaik bija viens no labākajiem neiroķirurgiem pasaulē. Viņš piedāvāja Andrejam taisīt operāciju, jo aneirismas smadzenēs var saglabāties 11–12 gadus, bet agri vai vēlu notiek asinsizplūdums.

Ja toreiz Andrejs būtu uztaisījis operāciju, viņš nodzīvotu līdz 100 gadu vecumam.

Taču viņš atteicās, prātoja: “Ja nu ārstiem kaut kas nesanāk, tad es kļūšu par “dārzeni”, visu atlikušo mūžu čurāšu gultā.” Bet tieši pēc 11 gadiem notika aneirismas plīsums.”

Neko nedarīja ar pusspēku

“Andrejs nodzīvoja īsu, bet ļoti piepildītu mūžu. Varbūt viņa organisms neizturēja šo pārbagātību. Jābūt apveltītam ar ļoti stipru veselību, lai izturētu tik lielu slodzi (gan fizisko, gan psiholoģisko), jo katra tikšanās ar skatītājiem, katra filmēšanās prasa ļoti daudz spēka un enerģijas,” pēc Andreja nāves atzina viņa kolēģis Jurijs Ņikuļins.

“Mironovs neko nedarīja ar pusspēku, tādēļ katru reizi spēlēja tā, it kā šī izrāde būtu viņa pirmā un pēdējā parādīšanās uz skatuves,” secināja teātra kritiķis Boriss Pojurovskis. Mironovs savu pienākumu pret skatītājiem pildīja līdz pat pēdējiem dzīves brīžiem.

“Ja kāds viņam būtu pateicis, ka vairs nedrīkst strādāt par aktieri, Andrejs tāpat būtu nokritis uz vietas beigts,” spriež viņa otrā sieva Larisa Golubkina. Larisai šobrīd ir 80 gadu; pēc Andreja pāragrās nāves viņa otrreiz nav precējusies.

“Vēlreiz precēties? Kā gan iespējams apprecēties ar kādu citu pēc Mironova?!” vaicā Larisa.
SAISTĪTIE RAKSTI

Mironova pirmā sieva Jekaterina Gradova aizgāja mūžībā šogad 22. februārī 74 gadu vecumā. Viņai ir divi mazdēli – meitas Marijas vecākais dēls, 28 gadus vecais Andrejs arī ir aktieris, bet Marijas jaunākā atvase, dēliņš Fjodors ir tikai pusotru gadu vecs.

Slavenais aktieris ir apbedīts Vagaņkovas kapsētā Maskavā; viņa vārdā ir nosauktas vairākas ielas, kā arī mazā planēta Nr. 3624, kas Andreja Mironova vārdu izplata Visumā līdzās citām zvaigznēm.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts skaidro, kas būs nepieciešams, lai pagarinātu Covid-19 sertifikātu 102
12 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Zvana nezināms vai privāts numurs: vai atbildēt ir droši? 2
22 stundas
AD
Artis Drēziņš
Stāsti
“Viņam nozaga visu, bija palicis vien apakšbiksēs, aizvedu uz savām mājām, parādīju skapi, sieva vēl naudu iedeva!” Madars Kupičs – nesavtīgs un cilvēcīgs policists, kuru apbrīno 1
2 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
Atis Klimovičs: Liela uzbrukuma gadījumā Kremlis var neizturēt milzīgo zārku skaitu 41
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Urbanovičs: Mums jāgatavojas tam, kas varētu notikt, ja… 70
1 diena
Lasīt citas ziņas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Jaunajam kovida paveidam ir pussimts mutāciju! Eksperti pēta omikronu 17
2 stundas
Raivis Šveicars
Ziņas
“Patīk” vai “nepatīk” nav argumenti. Kāpēc kritiķi ir pret vēja parku izbūvi Zemgalē un Ziemeļkurzemē? 10
3 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kādam pirmā deva “Pfizer”, citam “AstraZeneca” vai “Moderna”. Kādu balstvakcīnu katram izvēlēties? 8
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Zavadska: Latvijai nav jāgaida uz Eiropu, lai lemtu par vakcinācijas sertifikāta derīguma termiņu 40
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
PVO Latvijā vadītājs: Balstvakcīna palielina varbūtību, ka esošās vakcīnas pasargās pret Covid-19 omikrona paveidu
09:06
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Aizdevums.lv komandai pietiek enerģijas visam
09:01
LE
LETA
Ziņas
ASV diplomāte: Lukašenko ir “Krievijas marionete” 4
08:54
AD
Artis Drēziņš
Stāsti
“Viņam nozaga visu, bija palicis vien apakšbiksēs, aizvedu uz savām mājām, parādīju skapi, sieva vēl naudu iedeva!” Madars Kupičs – nesavtīgs un cilvēcīgs policists, kuru apbrīno 1
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Interneta publiku sajūsmina haskijs, kas nepacietīgs lēkā, gaidot startu sniegotam skrējienam suņu pajūgā 3
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs.” Saruna ar Liepājas teātra aktrisi Madaru Kalnu
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kupenas kļūs biezākas! Laika prognoze ceturtdienai
1 stunda
LA
LA.LV
Ziņas
Skaidrīte Lasmane: “Producējot negatīvo informāciju, žurnālisti rada naidu arī pret sevi” 4
3 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Māris Antonevičs: Atgriešanās pie “vecās normālās dzīves” atcelta? 3
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Turpināsies Zolitūdes traģēdijas krimināllietas iztiesāšana 1
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
ASV diplomāte: Lukašenko ir “Krievijas marionete” 4
55 minūtes
LE
LETA
Ziņas
ASV informācijas aģentūra “Bloomberg” iekļauj Navaļniju 50 gada cilvēku sarakstā 2
1 stunda
AB
Anda Buševica
Ziņas
Skatītājas piezīmes. Anda Buševica vērtē iestudējumu “Jaunie latviešu stāsti” Jaunajā Rīgas teātrī
2 stundas
IE
Ināra Egle
Ziņas
Iebilst pret latgaliešu valodas uzspiešanu: unikālā ceļa zīme sašķeļ vietējo sabiedrību 236
19 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
FOTO: Viņš nokļuva pasaules mediju uzmanības centrā, “izvēloties īsto brīdi”. Kas ir NATO rudais kaķis? 22
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pavļuts skaidro, kas būs nepieciešams, lai pagarinātu Covid-19 sertifikātu 102
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Covid-19 izplatības karte: kuros divos novados ir augstākais saslimstības līmenis? 2
15 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Latvija būtu Krimas vietā,” Šadurskis pārliecināts, ja nebūtu iestājušies NATO, 2008. gadā Krievija “izspēlētu savu avantūru” Baltijā 92
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēs esam diezgan slima populācija!” Zavadska skaidro, kāpēc Latvijā tik liels mirušo skaits no Covid-19 192
20 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
Atis Klimovičs: Liela uzbrukuma gadījumā Kremlis var neizturēt milzīgo zārku skaitu 41
14 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Kāpēc Ziemassvētku kaktusam lūst zariņi?
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Jolanta Derkevica-Pilskunga: “Uga Dumpis pamatīgi nodarbojas ar riska komunikāciju, bet netiek ņemts vērā!” 9
18 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Zvana nezināms vai privāts numurs: vai atbildēt ir droši? 2
22 stundas
LA
LA
Ziņas
Lasītājs jautā: “Kāpēc manavakcina.lv man ir atvērta iespēja vakcinēties 3. potei, bet kabinetā “noplāta rokas” atsaka un sūta mājās? 8
23 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Runa ir par cilvēku dzīvībām.” Vīķe-Freiberga par to, ka Covid-19 ierobežojumi vairākas reizes noteikti par vēlu 138
1 diena
DB
Dace Baltruma
Ziņas
Lasītāja: Plaisa starp “mēs” un “viņi” plešas platumā. Vai kāds parēķinājis, cik nonākuši kapu kalniņā tikai tādēļ, ka laikus netika pie ārsta? 45
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Cepeškrāsnī gatavoti pildīti tomāti ar skābo krējumu un zaļumiem
22 stundas