Pasaulē
Citur

Tramps kritizē kriptovalūtas un iesaka tās pakļaut banku regulējumam0


Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: SCANPIX/EPA/LETA

ASV prezidents Donalds Tramps kritizējis kriptovalūtu “Bitcoin”, sociālo tīklu kompānijas “Facebook” plānoto digitālo valūtu “Libra” un citas kriptovalūtas, un pieprasījis, lai šādas kompānijas iegūst banku likumam atbilstošu statusu un ievēro ASV un starptautisko regulējumu, “ja tās vēlas kļūt par banku”.

“Es neesmu fans “Bitcoin” un citām kriptovalūtām, kas nav nauda un kuru vērtība ir ļoti svārstīga un balstīta tukšā gaisā,” Tramps ceturtdien rakstīja tviterī.

“Ja “Facebook” un citas kompānijas vēlas kļūt par banku, tām ir jāpieņem bankas statūti un jāpakļaujas visam banku regulējumam – gan nacionālam, gan starptautiskam – tāpat, kā to dara citas bankas,” turpināja ASV prezidents.

“Facebook” pagājušajā mēnesī paziņoja, ka 2020.gadā klajā laidīs savu kriptovalūtu. Sociālo tīklu kompānija un vēl 28 partneri, tostarp “Mastercard”, “PayPal Holdings Inc.” un “Uber Technologies”, jaunās valūtas pārvaldīšanai izveidos organizāciju “Libra Association”. Partneru vidū pagaidām nav nevienas bankas.

Savukārt pēc aktīvu apmēra lielākā ASV banka “JPMorgan Chase & Co” plāno laist tirgū savu digitālo valūtu.

Jau vēstīts, ka ASV centrālās bankas – Federālās rezervju sistēmas (FRS) – vadītājs Džeroms Pauels trešdien paziņojis, ka “Facebook” veidotā kriptovalūta “Libra” rada “daudzas nopietnas bažas”, tostarp potenciālus riskus finanšu sistēmas stabilitātei, kas saistāmi ar plašo platformas lietotāju bāzi.

“Lai gan projekta atbalstītāji norāda uz iespējamiem ieguvumiem sabiedrībai, tostarp labāku finanšu pieejamību klientiem, “Libra” rada daudz nopietnu bažu par privātumu, naudas atmazgāšanu, patērētāju tiesību aizsardzību un finanšu stabilitāti,” atzina ASV centrālās bankas vadītājs, uzsverot, ka šīs bažas ir rūpīgi un publiski jāizvērtē, pirms notiek tālāka virzība.

Viņš sacīja, ka centrālajā bankā ir izveidota darba grupa, kas izvērtē “Libra”, kā arī FRS šajā jautājumā koordinē rīcību ne tikai ar ASV institūcijām, bet arī citu valstu centrālajām bankām un valdībām.

Saistītie raksti

“Facebook” plānotā kriptovalūta tiks izvērtēta arī ASV Finanšu stabilitātes uzraudzības padomē, kuras dalībnieki ir augstākā ranga finanšu regulatori no valdības institūcijām.

Visplašāk pazīstamā kriptovalūta “Bitcoin” tika radīta 2008.gadā kā alternatīva valdību un banku kontrolētajām valūtām, tomēr joprojām kriptovalūtu tirgus ir vāji kontrolēts. Tāpat pastāv bažas par naudas atmazgāšanu un terorisma finansējuma plūšanu caur kriptovalūtu sistēmām.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Igaunija nebūs pārstāvēta Pasaules holokausta forumā Izraēlā
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijas prezidente Antarktīdā pievienojas jahtas “Admiral Bellingshausen” ekspedīcijai 1
11 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Spānijā vētras dēļ slēgtas skolas
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JL
Juris Lorencs
Pasaulē
“Esmu palicis dzīvs un varu liecināt par notikušo.” Saruna ar Ukrainas patriotiem
Intervija 5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Deva goda vārdu, bet uzmeta – Elbakjans paver LBS prezidenta vēlēšanu aizkulises 2
6 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Viens meta ar alus pudeli, otrs – aizstāvējās un iedūra kaklā nazi…
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: “Dinamo” pārtrauc sausuma periodu, taču turpina zaudēt
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānā par Trampa nogalināšanu piedāvā 3 miljonus dolāru
4 stundas