Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Tramps lūdz Eiropas valstis uzņemt 800 Sīrijā sagūstītos IS kaujiniekus 0

ASV prezidents Donalds Tramps lūdzis Eiropas valstis uzņemt vairāk nekā 800 Sīrijā sagūstītos teroristu grupējuma “Islāma valsts” (IS) kaujiniekus, norādot, ka pretējā gadījumā Savienotās Valstis būs spiestas viņus atbrīvot.

Kokteilis
Cilvēki ar zelta sirdi: 4 datumi, kuros dzimušie rūpes par citiem liek 1. vietā
Ukraiņi gatavo “pārsteigumu” Krievijai – 2022. gadā palaistais kara bumerangs tūliņ griezīsies atpakaļ 45
Kokteilis
Pārbaudiet bēniņus! 80. gadu retro tehnika, par kuru šodien vari dabūt žūksni naudas
Lasīt citas ziņas

“Savienotās Valstis lūdz Lielbritāniju, Franciju, Vāciju un citus Eiropas sabiedrotos uzņemt vairāk nekā 800 ISIS kaujiniekus, kurus mēs esam sagūstījuši Sīrijā, un tiesāt viņus,” sestdien tviterī ierakstīja Tramps.

“Kalifāts ir gatavs krist. Alternatīva nav laba, jo mēs būsim spiesti viņus atbrīvot,” uzsvēra ASV prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

“ASV nevēlas noskatīties, kā šie ISIS kaujinieki nonāk Eiropā, – gaidāms, ka uz turieni viņi dosies,” norādīja Tramps.

“Mēs darām tik daudz un tērējam tik daudz – ir laiks citiem darīt vairāk un darīt darbu, ko tie spēj paveikt. Mēs izvedīsim [savus karavīrus no Sīrijas] pēc simtprocentīgas uzvaras pār kalifātu!” piebilda ASV prezidents.

Tramps decembrī pārsteidza sabiedrotos, paziņojot, ka ASV izvedīs savus spēkus no Sīrijas. Protestējot pret šādu Trampa lēmumu, atkāpās no amata ASV aizsardzības ministrs Džims Matiss. Vēlāk Tramps skaidroja, ka karaspēka izvešana notikšot lēni, taču pēc paziņojuma par uzvaru cīņā ar “Islāma valsti” karavīru izvešanas process varot tikt paātrināts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.