Latvijā
Sabiedrība

Truksnis iegādājies dārgas mēbeles: izmantojis bijušās sievas datus2

Foto: mebeles24.lv

Pašreizējais Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis pirms trim gadiem iegādājies dārgas mēbeles, izmantojot savas nu jau bijušās sievas datus, – to kriminālprocesa ietvaros ir noskaidrojis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Kā izriet no KNAB dokumentiem, 2015. gada rudenī G. Truksnis savai jaunajai dzīvesvietai, ko krāvēji raksturojuši kā “ļoti lielu dzīvokli”, iegādājies virkni dārgu mēbeļu.

Pirkumu skaitā ir bijusi 12.septembrī SIA “Rarus” iegādāta sofa “Ashley” 1814,38 eiro vērtībā un vēl viena tā paša zīmola sofa par gandrīz tādu pašu cenu – 1814,04 eiro, kas nopirkta trīs dienas vēlāk.

Taču ar to amatpersonas vajadzības pēc mēbelēm nav bijušas apmierinātas,

un divus mēnešus vēlāk G. Truk­snis nopircis vēl vienu sofu “Ashley” par 1393,38 eiro, kā arī galdu “Ortanique” par 317 eiro un bufeti “Whitesburg” par 388 eiro.

Tie vēl nav bijuši visi pirkumi. Tā paša gada 12. septembrī, kā noskaidrojis KNAB, G. Truksnis iegādājies vēl arī trīsvietīgu dīvānu “North Shore Dark Brown”, par to skaidrā naudā samaksājot 2195 eiro.

Neko no šiem kopumā pietiekami dārgajiem pirkumiem G. Truksnis nav oficiāli deklarējis, un KNAB tam arī ir atradis izskaidrojumu. Izmeklēšanā ir atklāts, ka vismaz 15. novembra pirkums ir ticis noformēts uz G. Trukšņa nu jau bijušās dzīvesbiedres vārda.

No uzņēmuma “Rarus” grāmatvedības dokumentācijas KNAB ir noskaidrojis, ka Lolita Truksne 2015. gada 9. novembrī esot iegādājusies divvietīgu dīvānu “North Shore Dark Brown” 1686 eiro vērtībā, taču viņa pati KNAB to ir noliegusi.

L. Truksne KNAB ir liecinājusi, ka 2015. gadā patiešām iegādājusies stūra dīvānu dēlam un dīvānu meitai, taču šīs mēbeles atrodoties viņas dzīvoklī Jelgavā, un arī to cenas bijušas pilnīgi citas: stūra dīvāns maksājis aptuveni 400 eiro, bet dīvāns – aptuveni 600 eiro.

No KNAB dokumentiem izriet, ka izmeklēšanā noskaidrots – G. Truksnis izmantojis sievas datus, lai “nomaskētu” paša vajadzībām veikto pirkumu,

un par to liecina arī fakts, ka preču piegādes dokumentos piegādes adreses vietā norādīts tieši viņa tālruņa numurs.

Taču pietiekami dārgo blēdīgi iegādāto mēbeļu darījumi nobāl uz cita G. Trukšņa veikta pirkuma fona: KNAB noskaidrojis, ka 2016. gada pavasarī Jūrmalas domes priekšsēdētājs SIA “Persian Art” iegādājies paklāju par nesalīdzināmi lielāku summu – aptuveni 20 000 eiro.

G. Trukšņa amatapersonas deklarācijā par 2016. gadu šāds pirkums nav atrodams, taču KNAB konstatējis, ka dārgais paklājs 2016. gada 17. martā tāpat ticis piegādāts tieši uz domes priekšsēdētāja dzīvesvietu.

Paklāja piegādātāji KNAB ir apliecinājuši, ka “paklāju veda uz Jūrmalu un pazemes stāvvietā, tas ir ēkā, kurā bija jānogādā paklājs, viņus sagaidīja vīrietis, vārdā Gatis, kuru pēc fotogrāfijām atpazina kā Gati Truksni”.

Taču arī tas vēl nav viss. Veicot kratīšanu G. Trukšņa dzīvesvietā, KNAB atradis vēl vienu paklāju. Tā cena precīzi nav noskaidrota, taču KNAB konstatējis, ka šis paklājs iegādāts 2015. gada augustā tirdzniecības centrā “Spice Home”, – G. Truksnis tur “mērķtiecīgi devās pie paklājiem, no kuriem izvēlējās vienu paklāju un to nopirka”.

Ja ticam G. Trukšņa amatpersonas deklarācijas datiem par viņa oficiālajiem ienākumiem, tad iznāk, ka lielāko daļu no visa gada ienākumiem viņš iztērējis tikai paklāja iegādei vien: saskaņā ar deklarēto viņš Jūrmalas domē 2016. gadā atalgojumā saņēmis 35 094 eiro pirms nodokļu nomaksas, kas ir nedaudz vairāk nekā 24 tūkstoši eiro pēc nodokļu nomaksas.

“LA” pagaidām nav zināms, vai saistībā ar nepatiesu ziņu uzrādīšanu amatpersonas deklarācijā KNAB ir sācis atsevišķu kriminālprocesu vai arī nodevis šo lietu Valsts ieņēmumu dienestam.

Saistītie raksti

Atgādinām, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pagājšnedēļ lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret G. Truksni un uzņēmēju Jūliju Krūmiņu par Zaļo un zemnieku savienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. No KNAB izplatītās infografikas noprotams, ka G. Truksnim rosināts apsūdzību uzrādīt ne tikai par partiju apvienības nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, bet arī par dokumentu viltošanu.

KNAB piemin, ka šajā krimināllietā konstatēti arī iespējamie administratīvie pārkāpumi par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, valsts amatpersonai noteikto speciālo dāvanu pieņemšanas ierobežojumu neievērošanu, neatļautu narkotisko vielu glabāšanu, kā arī valsts amatpersonas deklarācijas neiesniegšanu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Jaunākie partiju reitingi Rīgā: Lielākais kāpums “Attīstībai/Par!” un “Progresīvo” sarakstam, kritums – JKP
11 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dators nav pildspalva vai treniņtērps. Ministrijas iecere vecākiem nodrošināt bērnus ar datoriem radījusi daudz jautājumu 2
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 izplatības ierobežojumu dēļ daļa ārvalstu studentu jauno semestri varētu sākt attālināti
12 stundas

Lasītākie

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Filmu cienīgas intrigas Latvijā – par bandītiem, kuri spridzināja cilvēkus, bēga uz Krieviju un meloja policijas labā
1 stunda
ML
Māra Libeka
Latvijā
Caurumi paver ceļu koronavīrusam. Kas glābs – obligātas maskas iebraucējiem, jauna vīzu politika vai ārsts lidostā?
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Kurā Latvijas pusē šodien līs lietus?
27 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Varavīksnes, 9. maija vai 18. novembra Rīga? Spēle “grozoties” tikai ap trim sāncenši 2
1 stunda
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas
1 stunda